Jak łatwo odmienić wnętrze? 5 pomysłów na odświeżenie ścian

0 30

Remont to zwykle czasochłonne przedsięwzięcie, które wiąże się z koniecznością poniesienia sporych kosztów. Co zrobić, gdy odświeżenie mieszkania to nagląca potrzeba, a domownicy woleliby uniknąć remontowego rozgardiaszu? Jest kilka prostych i mało inwazyjnych sposobów na zmianę dekoracji na ścianach. Jakich? Sprawdźcie poniżej.

 

  • Naklejki na ścianę – nie tylko do pokoju dziecięcego

 

Zastosowanie naklejek na ścianę to niewątpliwie najprostszy sposób na urozmaicenie wyglądu pokoju dziecięcego, salonu czy sypialni. Wystarczy przykleić nadruk w wybranym miejscu i gotowe! Co ważne, wybór tego rodzaju dekoracji jest ogromny: od drobnych elementów po rozpościerające się niemal na całą ścianę. Różnorodność dostępnych wzorów sprawi, że bez trudu będzie można wybrać ozdobę z ulubioną postacią z kreskówki – do pokoju dziecięcego czy ciekawy motyw florystyczny, który doskonale sprawdzi się w salonie. Dużo ciekawych inspiracji w postaci naklejek na ścianę, można znaleźć tutaj: https://www.emag.pl/szablony-dekoracyjne/c.

 

  • Płytki ceramiczne – sposób na urozmaicenie wnętrza

 

Ceramika to świetny pomysł na ozdobienie ścian nie tylko w kuchni czy w łazience, ale też oryginalny sposób na odświeżenie wyglądu salonu, a nawet sypialni. Do najczęściej stosowanych do tego celu materiałów należą: glazura, terakota, gres porcelanowy, gres nieszkliwiony i klinkier. Wybierając płytki, należy zwrócić szczególną uwagę na to, żeby pochodziły z tej samej partii. To pozwoli uniknąć ewentualnych różnic w odcieniu i kalibracji, a całość będzie perfekcyjnie się prezentować.. 

 

  • Malowanie wzorów – efektowny motyw na ścianie 

 

Żeby odświeżyć ścianę, nie trzeba koniecznie decydować się na kompleksowe malowanie, tym bardziej, że powierzchnie pokryte jednolitym kolorem nie dla wszystkich są atrakcyjne. W sklepach można znaleźć specjalne szablony do malowania na ścianie, które pozwolą w łatwy sposób odmienić wystrój wnętrza. Za pomocą szablonu można wyczarować na ścianie nawet najbardziej skomplikowane wzory.

 

  • Fototapeta – pomysł na odświeżenie ściany

 

Malowanie wzorów na ścianie nie jest jednak jedyną alternatywą dla standardowego malowania. W jaki inny sposób można jeszcze urozmaicić wnętrze? Choćby przy pomocy fototapety! W sklepach można znaleźć zarówno te samoprzylepne, jak i przytwierdzane tradycyjną metodą. To prosty sposób na błyskawiczną metamorfozę salonu, sypialni czy kuchni. W ostatnich sezonach największą popularnością cieszą się fototapety 3D, które optycznie powiększają pomieszczenia, wprowadzając do nich efekt głębi.

 

  • Tkaniny na ścianę – oryginalne dekoracje

 

Zastosowanie na ścianach tkanin daje nie tylko ciekawy efekt wizualny, ale też jest funkcjonalne – zwiększa komfort akustyczny i zatrzymuje ciepło w pomieszczeniu. Tego typu dekoracje kojarzą się zwykle z ciężkimi materiałami, jednak do wykańczania pomieszczeń coraz częściej wykorzystuje się również lżejsze tkaniny o jasnych barwach, zadrukowane nowoczesnymi printami. To rozwiązanie, które ze względu na swój reprezentacyjny charakter jest najczęściej stosowane w salonach lub sypialniach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.