Jak stosować kwas hialuronowy?

0 11 646

Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która odpowiada za nawilżenie skóry i obecna jest w organizmie każdej osoby. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze zaczyna stopniowo maleć, przez co traci ona swoją jędrność i elastyczność, dlatego też niezwykle ważne jest to, aby uzupełnić braki tej niezwykle ważnej dla urody substancji. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest obecnie w medycynie estetycznej, ponieważ zabiegi przy jego zastosowaniu pomagają w znaczący sposób poprawić wygląd skóry. Warto jednak wiedzieć o tym, iż w domowych warunkach również możliwe jest korzystanie z tego produktu na wiele różnych sposobów. Wystarczy jedynie zakupić w dobrym sklepie czysty kwas hialuronowy, aplikując go na skórę. Jak stosować kwas hialuronowy?

Samodzielny produkt

Kwas hialuronowy może być aplikowany samodzielnie na skórę, a najlepiej sprawdza się na twarzy, dekolcie oraz szyi. W wielu sklepach z półproduktami kosmetycznymi można bez problemu zakupić czysty kwas hialuronowy z formie żelu, jednak przed jego nałożeniem skórę należy spryskać niewielką ilością wody termalnej lub hydrolatu. Po aplikacji żelu na skórę można poczuć delikatny efekt jej ściągnięci, a sam żel pozostawia na jej powierzchni niewidoczną warstwę ochronną. Żel hialuronowy jest bardzo wydajny, dlatego też należy pamiętać o tym, aby nakładać go w niewielkiej ilości.

Baza pod krem

Kwas hialuronowy stanowi idealną bazę pod krem, ponieważ pomaga wygładzić drobne zmarszczki oraz inne skórne nierówności. Oprócz tego pomaga przygotować skórę na przyjęcie substancji aktywnych znajdujących się w kremie, zabezpieczając ją przy okazji przed nadmierną utratą wody. Żel w niewielkiej ilości należy rozprowadzić po powierzchni dokładnie oczyszczonej skóry, nakładając następnie wybrany krem. Zabieg można stosować zarówno rano, jak i wieczorem, pamiętając jednak o tym, aby stosować dwa różne kremy.

Serum pod oczy

Skóra pod oczami jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego też należy o nią dbać w odpowiedni sposób. Kwas hialuronowy ma zdolność napinania skóry, dlatego też sprawdzi się idealnie jako liftingujące serum pod oczy. Z uwagi na fakt, iż kwas hialuronowy jest w pełni naturalną substancją, można go bez obaw aplikować pod oczy. Przy jego pomocy można zminimalizować widoczność drobnych zmarszczek, zabezpieczając przy okazji skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych takich jak wiatr i promienie słoneczne.

Olejowe serum do pielęgnacji twarzy

Żel hialuronowy idealnie łączy się z olejami roślinnymi, które wykazują zbawienny wpływ na wygląd skóry. Niektóre olejki dosyć opornie wnikają w skórę, dlatego też mieszając je z kilkoma kroplami żelu hialuronowego, proces ten można nieco przyspieszyć. Takie serum najlepiej stosować na noc, na dokładnie oczyszczoną i wysuszoną skórę.

Składnik maseczek

Wiele kobiet przygotowuje na bazie glinek maseczki kosmetyczne jednak, zamiast mieszać je z wodą, warto sięgnąć po kwas hialuronowy. Dzięki temu produktowi maseczka będzie miała idealną konsystencję i jej aplikacja będzie niezwykle łatwa. Dzięki takiemu połączeniu maseczka pomoże nie tylko poprawić wygląd skóry, ale również dogłębnie ją nawilży.

zamów kwas hialuronowy
Kliknij TUTAJ!

Dodatek do toniku lub hydrolatu

Kwas hialuronowy można z powodzeniem dodawać do toników lub hydrolatów, ponieważ w ten sposób poprawi wchłanialność w skórę składników aktywnych, a oprócz tego zapewni skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Kilkanaście mililitrów kwasu hialuronowego wystarczy jedynie dodać do wybranego toniku lub wody kwiatowej, wstrząsając dokładnie butelkę, aby wszystkie substancje połączyły się idealnie ze sobą.

Dodatek do kremu

Kwas hialuronowy to idealny dodatek do kremu, ponieważ ułatwia on przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry, a także zapewnia odpowiedni poziom jej nawilżenia. W takim przypadku odrobinę kremu należy zmieszać na dłoni z kilkoma kroplami kwasu hialuronowego, aplikując następnie mieszankę na skórę. Kwas hialuronowy ułatwia aplikację dosyć gęstych kremów, ponieważ pomaga poprawić ich konsystencję, przez co stają się bardziej jedwabiste.

Serum na zniszczone końcówki włosów

Końcówki włosów bardzo często rozdwajają się, a także stają się nadmiernie przesuszone, dlatego też, aby pozbyć się tego problemu, warto zaaplikować na nie mieszankę żelu hialuronowego oraz wybranego oleju. Dzięki takiemu zabiegowi końcówki odzyskają swój dawny wygląd, a także zostaną dogłębnie nawilżone. Warto jednak pamiętać o tym, aby olej dobrać idealnie do rodzaju swoich kosmyków, ponieważ w innym przypadku można osiągnąć odwrotny efekt do zamierzonego.

Dodatek do kosmetyków do pielęgnacji włosów

Kwas hialuronowy to idealny dodatek do szamponów, odżywek oraz masek przeznaczonych do przesuszonych włosów, ponieważ pomaga idealnie je nawilżyć, dzięki czemu stają się one gładkie w dotyku oraz błyszczące. Największą zaletą kwasu hialuronowego dodawanego do szamponów jest to, iż neutralizuje on szkodliwe i wysuszające działanie detergentów znajdujących się w jego składzie. Tuż przed aplikacją wybranego produktu kosmetycznego na włosy należy go wymieszać na dłoni z odrobiną żelu hialuronowego, stosując następnie kosmetyk tak jak zwykle. Kwas hialuronowy sprawdza się również bardzo dobrze w przypadku podrażnionej skóry głowy. Działanie silnych szamponów, a także niekorzystne czynniki zewnętrzne takie jak wiatr oraz promienie słoneczne doprowadzając do nadmiernego przesuszenia skóry głowy, dlatego też aplikując na nią żel hialuronowy, można pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości.

O czym należy pamiętać, decydując się na stosowanie kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy wykazuje zbawienny wpływ na skórę, jednak decydując się na jego stosowanie, należy pamiętać o tym, aby:

  • korzystać z czystego żelu hialuronowego, który dostępny jest w wielu sklepach z półproduktami kosmetycznymi
  • nakładać go na wilgotną skórę, o ile oczywiście nie zostanie wcześniej zmieszany z konkretnym produktem kosmetycznym
  • przechowywać żel hialuronowy w lodówce, dzięki czemu na dłużej zachowa wszystkie swoje pielęgnacyjne właściwości

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.