Sposoby na przetłuszczające się włosy

0 257

Jakie nawyki przyczyniają się do przetłuszczania włosów?

Mimo codziennej pielęgnacji włosy mogą wyglądać na ciężkie, nieświeże i co najgorsze przetłuszczone. Nie każda kobieta jest w stanie akceptować taki stan rzeczy. Związku z czym dąży do wyeliminowania problemu, lecz największa trudność tkwi w znalezieniu przyczyny. Być może niektóre nawyki i zachowania przyczyniają się do przetłuszczania włosów. Oto kilka z nich.

 Zbyt częste dotykanie włosów

Jeżeli dziewczyna nieustanne dotyka swoich włosów, bawiąc się nimi, bądź po prostu z nudów doprowadza do przenoszenia przez pasma włosów produkowanego przez skórę głowy łojotoku. Wtedy też nieświeżość rozprzestrzenia się na całe włosy i tworzy efekt przetłuszczenia.

 Nadmierne mycie głowy

Zbyt częste mycie głowy nie jest dobrym rozwiązaniem. Niestety, codzienne mycie włosów może pozbawić skórę naturalnych olejków – dzięki czemu można uzyskać więcej w zamian za ich zastąpienie. Dlatego też, warto ograniczyć mycie włosów do 3-4 razy w tygodniu. Po upływie kilku tygodni efekt będzie zauważalny, ponieważ włosy nie będą się tak często przetłuszczać.

Zbyt zaawansowana pielęgnacja odżywkami

Warto być ostrożnym w stosunku do używanych odżywek. Jeżeli już jakieś mają być zastosowane, muszą być one bardzo dobrze dopasowane do gatunku włosa. Źle dobrana odżywka może spowodować zły efekt. Ponadto, każdą nakładaną odżywkę należy dobrze spłukać. Pozostałości mogą zdecydowanie przetłuścić włosy.

Nadmierne szczotkowanie

Zbyt intensywne czesanie włosów może stymulować produkcję oleju, który z początku wygląda na błyszczący, ale wkrótce wygląda na tłusty.

Brudna szczotka

O higienę szczotki do włosów należy tak samo zadbać, jak to się robi w stosunku do szczotki do zębów. Nieczyszczona może kryć w sobie wiele starych, szkodzących produktów, tych ze stylizacji czy nawet klasycznego kurzu z półki. Tak niehigieniczna szczotka przenosi na włosy wszystko co się na niej znajduje. Regularne czyszczenie pomoże rozwiązać problem.

Szczotka pełna włosów

Owłosiony pędzel może nie wydawać się przyczyną przetłuszczenia włosów, ale jeśli włosy na co dzień się przetłuszczają, to i te na szczotce przenoszą zarazki na włosy. Za pomocą pędzla zapchanego włosami przenosi się tłuszcz ze starych pasm na czyste włosy.

Nagromadzenie stosowanego produktu

Produkty do stylizacji mogą powodować zapychanie skóry głowy i skrętek. Zastosowanie produktów oczyszczających włosy powinno rozwiązać problem zatkanej skóry głowy.

Jak zapobiec przetłuszczaniu się włosów ?

Nadmiernie tłusta skóra głowy może wywoływać uczucie swędzenia i łojotokowego zapalenia skóry. Może nawet stanowić ucztę dla grzyba wywołującego łupież. Dlatego też, warto zadbać o jej stan i zapobiec gromadzenia się zbyt dużej ilości tłuszczu na skórze głowy. Ważne jest, by robić to z sensem. Pozbycie się całkowicie naturalnie produkowane przez skórę oleju może zaszkodzić jakości włosów. Związku z czym, trzeba podjąć takie działania, które nie będą uszkadzać włosów, ani drażnić skóry głowy.


Szeroki wybór szamponów do włosów suchych!
Kliknij tutaj i sprawdź ceny!

Odpowiedni mechanizm mycia

Poprawne mycie głowy i włosów jest kluczowe w przypadku przetłuszczających się włosów. Złe mycie może spowodować uszkodzenie włosa, tkanek czy nawet podrażnić skórę głowy. Aby prawidłowo umyć włosy, należy delikatnie rozprowadzić niewielką ilość szamponu od nasady włosów po ich zakończenie. Warto nie szarpać włosów długimi paznokciami i zdecydowanie odradza się ich tarcie. Agresywne szorowanie może podrażnić skórę głowy i spowodować jej wzrost. Podczas spłukiwania należy stosować letnią wodę i doprowadzić do jej przestrzennego rozprowadzenia. Trzeba pozwolić na przepłynięcie całego szamponu od początku do końca włosa.

Dopasowana odżywka

Odżywka może sprawić, że włosy wyglądają na tłuste i powodują szybsze gromadzenie się oleju. Źle rozprowadzona może zaszkodzić, dlatego należy ją nałożyć na końce włosów i dokładnie spłukać.

Prostownicom stanowcze nie!

Prostownice i suszarki mogą zapewnić gładkie i eleganckie wykończenie, ale równocześnie mogą spowodować, iż włosy będą wyglądały tłusto. Ponadto, takie narzędzia często spalają włosy i niszczą końcówki. Warto pozwolić włosom wyschnąć naturalnie i dać im przyjąć naturalną fakturę. Stosowanie produktów opracowanych dla włosów przetłuszczających się

Warto zastosować szampony oczyszczającego, specjalnie wyprodukowane dla osób borykających się z przetłuszczoną fakturą włosa. Taki produkt może pomóc w pozostawieniu włosów bez brzydkiego efektu.

Nie dla produktów z silikonem

Wiele produktów, w tym szampony, odżywki, kremy i produkty do stylizacji, zawierają w sobie. Taka substancja pomaga wygładzić włosy i dodać im blasku. Oprócz dodania dodatkowego połysku zbyt duża ilość silikonu może tworzyć efekt przetłuszczających się włosów.

Suchy szampon

Suchy szampon może być zbawieniem dla osób walczących z przetłuszczającymi się włosami. Oczywiście nie zastąpi on tradycyjnego szamponu, ale może pomóc w eliminowaniu nadmiernie wydzielającego się oleju i sprawić, że włosy staną się bardziej czyste i świeże. Wiele suchych szamponów dodaje również odrobinę zapachu, aby pomóc odświeżyć się. Wadą takiego szamponu jest to, że wysusza włosy, dlatego najlepiej używać go tylko od czasu do czasu i zmyć całkowicie następnego dnia, aby uniknąć podrażnień i uszkodzeń.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.