Rolety wewnętrzne – czyli kontrolujemy temperaturę w mieszkaniu

0 19

Regulacja temperatury w pomieszczeniu jest jedną z podstawowych funkcji rolet.

Podstawowe funkcje rolet wewnętrznych

W aktualnych, najmodniejszych aranżacjach wnętrz zamiast firan i zasłon coraz częściej spotykamy właśnie rolety. Są one bardziej praktyczne, a przede wszystkim wymagają mniej uwagi.

Najważniejszą funkcją jaką rolety pełnią w domu, czy mieszkaniu, jest osłona przed światem zewnętrznym. Jednym pociągnięciem sznurka możesz sprawić, że nikt z sąsiadów, ani przechodniów nie będzie mógł zajrzeć Ci w okna. Rolety ochronią Twoją prywatność i zapewnią intymność zawsze wtedy, kiedy będziesz jej potrzebować.

Kolejnym zadaniem, jakie realizują rolety, jest ograniczenie dostępu światła do pomieszczenia. Wiele osób nie wyobraża sobie nocy w sypialni, która nie jest zaciemniona. Dzięki rolecie możesz całkowicie zasłonić okno lub tylko ten fragment, w którym słońce najbardziej Ci przeszkadza. W drugim przypadku świetnie sprawdzają się rolety plisowane. Doskonałe są również rolety dzień noc, które stworzone zostały z myślą o klientach, pragnących samodzielnie regulować poziom doświetlenia swojego domu. Porównaj różne modele rolet w specjalistycznym sklepie https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html.

Rolety wewnętrzne, a ich funkcja termoizolacyjna

Czy rolety wieszane na oknie mogą chronić wnętrze domu, mieszkania przed chłodem lub nadmiernie wysoką temperaturą? Dobrej jakości i właściwie zamontowana roleta może sprawić, że pomieszczenie nie będzie się zbyt szybko wychładzać. Przestrzeń pomiędzy szybą, a materiałem rolety staje się warstwą izolacyjną, która nie pozwala na zbyt szybki spadek temperatury we wnętrzu domu.

W ciepłe, mocno słoneczne dni natomiast, rolety doskonale zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń. Jeżeli cenisz sobie jednak światło słoneczne i nie chcesz latem siedzieć jak w bunkrze, wybierz rolety dzień noc, które pozwolą Ci na kontrolowany stopień zaciemnienia.

Pamiętaj, że kolor rolety również może odgrywać ogromne znaczenie w kwestii temperatury. Ciemne barwy przyciągają promienie słoneczne i szybciej się nagrzewają, więc nawet jeśli zaciągniesz na całej długości szyby czarną roletę, nie osiągniesz takiego efektu, jak gdyby roleta była jasna.

Na rynku dostępne są rolety wykonane z podgumowanego materiału, który nie przepuszcza światła, a dodatkowo odbija promienie UV.

Na działanie termoizolujące duży wpływ ma także rodzaj rolet i sposób ich montażu. Te wieszane na suficie lub ścianie będą lepiej chronić Twoje mieszkanie przed wychładzaniem się nawet, gdy okno będzie lekko uchylone lub nieszczelne.

Rolety jako dekoracja wnętrza

Aktualnie rolety stanowią element ozdobny mieszkań. Szeroki wybór sposobu montażu, rodzaju tkaniny, a także dostępnych kolorów, pozwala na dobranie modelu, który ma szansę stać się charakterystycznym akcentem salonu, sypialni, kuchni, łazienki, czy biura.

Wiosenne dekoracje okien czyli jakie rolety wybrać? Do wnętrza urządzonego w stylu nowoczesnym, świetnym wyborem są rolety dzień noc lub plisowane. Do domów w klimacie rustykalnym doskonale pasują rolety rzymskie. Wnętrza skandynawskie zaś najlepiej współgrają z mini roletami lub roletami w kasecie. Tkanina w stylizacji skandynawskiej może być w ciekawym, żywym kolorze, pasującym do pozostałych dodatków tekstylnych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.