Przeczytaj zanim wybierzesz zestaw do hybryd

0 2 072
Przeczytaj zanim wybierzesz zestaw do hybryd
5 (100%) 4 votes

Nie ulega wątpliwości, że zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Niestety w tej kwestii mamy trochę gorzej niż mężczyźni. Aby nasze dłonie i paznokcie zostały uznane za ładne i zadbane, nie wystarczy tylko dbać o ich czystość i schludny wygląd. Taka pielęgnacja zarezerwowana jest tylko dla mężczyzn. Aby dłonie kobiety zostały uznane za ładne, muszą mieć odpowiednią długość paznokci oraz muszą mieć pomalowane dopasowanym do naszego wyglądu kolorem paznokcie.  Każda Pani domu wie jak ciężko utrzymać paznokcie w idealnym stanie, gdy w domu tyle zadań, które nie wpływają pozytywnie na trwałość wykonanego wcześniej, nawet najbardziej starannie manicure.

Mamy jednak szczęście, że żyjemy w czasach, w których rynek tak szybko odpowiada na nasze potrzeby. Nic tylko korzystać z dobrodziejstw jakie oferują nam firmy, które wzięły sobie za cel stworzenie produktów, które rozwiążą ten problem współczesnych Pań domu. Takim produktem zaspokajającym potrzebę posiadania ładnych paznokci przez dłuższy czas i niezależnie od tego co się robi są lakiery hybrydowe. Jeszcze do niedawna chcąc wykonać taki manicure musiałyśmy udać się do salonu kosmetycznego świadczącego usługi malowania paznokci. Lakiery hybrydowe to połączenie lakieru z żelem, do którego utwardzenia niezbędna jest Lampa UV. Nie każda z Pań posiada umiejętność posługiwania się takimi lakierami i nie każda mogła sobie pozwolić na zakup lampy UV, które jeszcze kilka lat temu były o wiele droższe niż obecnie.

Dlaczego opłaca się robić manicure hybrydowy samodzielnie ?

Widząc ogromny popyt na tego rodzaju produkty, firmy zajmujące się produkcją lamp UV i lakierów hybrydowych tylko do salonów kosmetycznych, stwierdziły, że dużo Pań chciałoby wykonywać taki manicure na własną rękę w zaciszu własnego domu. Tym bardziej, że koszt wykonania takiego manicure w salonie kosmetycznym to około 70-100 zł. Wystarczy więc kilka razy zrezygnować z takiej usługi i zakupić swój własny zestaw do hybryd.  Biorąc pod uwagę powyższe, powstało więc wiele zestawów do hybryd w bardzo atrakcyjnych cenach, zawierających w pakiecie lampę UV i inne produkty niezbędne do wykonania takiego manicure w domu. Plusem zachęcającym do samodzielnego wykonania manicure hybrydowego jest też to, że w każdej chwili możemy zmienić kolor, na taki jak nam pasuje. Nie musimy już umawiać się, a potem czekać na wizytę w salonie kosmetycznym. Nam kobietom, pozostaje tylko zrobić rozeznanie na rynku i zastanowić się, który zestaw do hybryd spełni nasze wymagania.

Zestawy do hybryd godne uwagi

Z dokonanego rozeznania udało mi się ustalić, że istnieje kilka firm, którym powinnyśmy się przyjrzeć. Są to:

Semilac

Jest to najbardziej znana firma sprzedająca zestawy i pojedyncze produkty do wykonania manicure hybrydowego. Jest to też firma, której produkty najczęściej możemy znaleźć w luksusowych gabinetach odnowy biologicznej.  Zestawy tej firmy polecane są przez znane nazwiska, tj. chociażby Dorotę Goldmann, prowadzącą bloga i kanał na Youtube pod nazwą Olfaktoria, a także przez Elizę Wydrych Strzelecką prowadzącą stronę Fashionelka.pl.

Silcare

Artykuł dla Ciebie

Silcare to firma mniej znana niż wcześniej wymieniona firma Semilac. Plusem jej zestawów jest to, że znajdziemy w nich o wiele więcej za tą samą lub niższą cenę, niż w zestawach Semilac.

Neonail

Plusem tej firmy jest to, że ich produkty i zestawy można spotkać w dobrych sklepach z profesjonalnymi kosmetykami. Z kolei minusem jest to, że wiele opinii o produktach tej firmy wskazuje na to, że jej lakiery kurczą się podczas utwardzania, co może być trudnością dla początkujących. Bardziej obeznane osoby powinny sobie jednak z tym problemem poradzić bez trudu.

Allepaznokcie

Z kolei ta firma dostarcza najtańsze zestawy do hybryd, jakie można spotkać na rynku. Dostępna jest też na wielu stronach internetowych, ale ciężko spotkać je w sklepach stacjonarnych.

Zestaw do hybryd – na co powinniśmy zwrócić uwagę ?

Najdroższym elementem zestawu do hybryd jest oczywiście lampa. Powinniśmy więc zastanowić się, czy interesuje nas najtańsza możliwość, ale wystarczająca na krócej, czy droższa, która wystarczy nam na dłużej. W tańszej (na początek) wersji możemy zakupić lampę UV, w której jednak konieczna będzie wymiana żarówek. W droższej wersji zalecany jest zakup lampy LED, która mocniej utrwala manicure i powinna wystarczyć na całe życie. Powinniśmy też zwrócić na moc lampy. Im większa moc, tym krócej będziemy musiały naświetlać paznokcie.

Kolejną rzeczą, na którą powinnyśmy zwrócić uwagę jest ilość niezbędnych produktów w oferowanym nam zestawie. Do wykonania manicure hybrydowego niezbędna jest:

 • baza,
 • top,
 • kilka kolorów lakierów (jeden szybko Wam się znudzi),
 • patyczki,
 • blok polerski,
 • pilnik,
 • cleaner,
 • olejek do skórek.
 • waciki,
 • aceton,
 • klipsy do zdejmowania hybryd.

Powyżej wymienione elementy to absolutne minimum do tego, aby wykonać manicure hybrydowy. Wybierając zestaw do hybryd powinniśmy kierować się przede wszystkim ilością niezbędnych produktów w zestawie, trochę mniej patrząc na cenę. Może się też okazać, że posiadamy już w domu część w produktów niezbędnych do wykonania takiego manicure. Wówczas, aby nie nabywać produktów na zapas, powinnyśmy rozważyć zakup potrzebnych produktów osobno.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.