Najlepsze sposoby, by szybko schudnąć

0 265
Najlepsze sposoby, by szybko schudnąć
5 (100%) 8 votes

Nadwaga i otyłość to stany, które w konsekwencji mogą doprowadzić do wielu poważnych schorzeń. Nie ma nic dziwnego w tym, że naukowcy i lekarze na całym świecie szukają skutecznych metod żywieniowych, które mają uchronić nas przez zbędnymi kilogramami. Poznano już wiele składników, które mają przyspieszyć metabolizm, opracowano także wiele różnego rodzaju programów odżywiania i diet. Odkrycie wielu z nich było kwestią przypadku. Tak powstała między innymi dieta niełączenia.

Sprawdź jak możesz szybko schudnąć na diecie niełączenia

Pewien lekarz, który sam cierpiał na nadwagę, a do tego jeszcze miał chore nerki, odkrył, że niełączenie różnych produktów doskonale wpływa na jego zdrowie i na wagę. Tak właśnie powstała dieta niełączenia, która jest nie tylko metodą na odchudzanie, ale może być także stylem życia. Zasady są bardzo proste: wszystkie produkty podzielone są na trzy grupy, białkową, węglowodanową oraz neutralną. Dieta polega na niełączeniu podczas jednego posiłku produktów z grupy białkowej i węglowodanowej. Oznacza to, że podczas obiadu nie wolno nam tak jak dotychczas zjeść mięsa, ziemniaków i surówki. Przez cały dzień powinniśmy zjadać jeden posiłek węglowodanowy, jeden białkowy a jeden neutralny. Można też inaczej – łączyć ze sobą kilka produktów w posiłku, ale wszystkie muszą być albo z jednej grupy, albo łączyć się z neutralnymi dodatkami. Tak więc nie ziemniaki z mięsem, a ziemniaki z surówką, albo surówka z mięsem. Nie kanapka z wędliną, a z warzywami, lub same plasterki wędlin z warzywami. Przykłady można by mnożyć, początkowo przestawienie się na taką dietę może być trudne, ponieważ załamuje się wówczas wiele naszych codziennych nawyków, ale  z czasem wyrabiamy nowe, zdrowsze i zauważalnie chudniemy.

Dieta 1000 kcal – nie tak straszna, jak wskazuje nazwa

Kolejną ciekawą dietą, która zapewnia szybkie zrzucanie zbędnych kilogramów, jest dieta 1000 kcal. I wbrew temu, co może kojarzyć się z jej nazwą, jest to metoda bezpieczna i polecana przez wielu dietetyków. Nie zawsze spożywa się w niej 1000 kcal dziennie. Każdy z nas jest inny, każdy ma inne zapotrzebowanie energetyczne i to dietetyk powinien ostatecznie określić jaką dawkę kalorii powinniśmy dziennie przyjmować. Sprawdź jak możesz szybko schudnąć, kiedy będziesz jej przestrzegać.

Główne zasady:

  • w okresie oczyszczania organizmu tą dietą unikamy forsownych wysiłków,
  • kalorie rozkładane są na 4-5 posiłków, dzięki czemu w ciągu dnia organizm cały czas dostaje odpowiednią ilość energii,
  • podstawą jadłospisu jest duża ilość warzyw oraz produktów pełnoziarnistych,
  • należy jeść chudy nabiał oraz białe mięso i niektóre ryby,
  • nie smażymy, a pieczemy w folii lub gotujemy na parze,
  • zasady te w miarę możliwości stosujemy także po wyjściu z diety, jednak ze zwiększoną, odpowiednią dla nas kalorycznością,
  • w okresie diety warto być pod kontrolą lekarza lub dietetyka.

Dieta lodowa

Bycie na diecie to ciągłe wyrzeczenia, na okres odchudzania musimy zrezygnować z wielu przyjemności. Należy zapomnieć o ulubionych kalorycznych potrawach i oczywiście o słodyczach. Na szczęście dla tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez chwili słodkiej przyjemności jest dieta lodowa. Już sama nazwa wiele nam mówi o tej metodzie, nie oznacza to jednak, że naszą jedyną potrawą będą lody. Owszem będziemy mogli sobie pozwolić na tą zimną przekąskę, ale tylko pod warunkiem, że będą to tylko dwie gałki dziennie i że lody będą jak najbardziej naturalne. Musimy zrezygnować ze słodkich polew oraz posypek. Poza tym dieta lodowa to mnóstwo zdrowych warzyw i owoców, a także chude mięsa i ryby najlepiej gotowane na parze oraz rośliny strączkowe. Dieta lodowa jest bardzo bezpieczną metodą, chudnie się na niej do dwóch kilogramów tygodniowo. A same lody, oprócz pomagania nam w przetrwaniu ciężkich chwil, mają także znakomite właściwości zdrowotne. Obniżają ciśnienie, regulują gospodarkę hormonalną oraz są doskonałym źródłem dostarczającym wapń – dzięki mleku z którego są zrobione. Jeśli natomiast wybierzemy lody, które powstały wyłącznie z naturalnych owoców, ich przecierów czy soków, dodatkowo dostarczymy swojemu organizmowi dużej dawki witamin i minerałów. Jest to jeden z nielicznych przypadków, gdzie przyjemne łączy się z pożytecznym.  Wytrwanie na takiej diecie wydaje się o wiele prostsze, ponieważ codzienne przyjemności wynagradzają pozostałe wyrzeczenia.

Dieta zegarowa

Miewamy takie sytuacje w życiu, kiedy chcemy wyglądać i czuć się pięknie. Gdy zbliża się jakaś uroczysta okazja, szykujemy sobie kreację, dobieramy fryzurę i dodatki, planujemy jak będziemy wyglądać. Często także staramy się zrzucić kilka kilogramów, aby w pełni zachwycić swoją nową figurą. Jak wiadomo, żadna dieta cud nie istnieje, jednak są metody dzięki którym nawet w kilka dni może udać nam się schudnąć kilogram lub dwa, a to już robi sporą różnicę. Jedną z nich jest dieta zegarowa. Metoda trwa tylko trzy dni i żeby osiągnąć jakieś efekty należy przestrzegać wszystkich zasad. Na ten czas trzeba zapomnieć o słodyczach, cukrze i alkoholu. Przez trzy dni trzeba jeść praktycznie z zegarkiem w ręku, według poniższych zasad:

  • o siódmej rano – wypicie filiżanki zielonej lub czerwonej herbaty,
  • o dziewiątej – zjadamy jedno jajko na twardo, a do tego wypijamy małą czarną kawę,
  • po dwóch kolejnych godzinach zjadamy 100 gram białego twarożku.

I tak przez cały dzień. Taki zestaw powtarzamy przez następne trzy dni i możemy spodziewać się jak najlepszych efektów. Może to być nie tylko chwilowe schudnięcie, ale i podkręcenie metabolizmu. Ważne, by po zakończeniu diety nie rzucić się od razu na smakowite przekąski o wysokiej zawartości kalorii, bo jedyne, czego będziemy mogli się spodziewać, to efekt jojo. Nie dość że odzyskamy zgubione kilogramy, to być może nawet jeszcze nabierzemy ich na zapas. Ważne też, by nie stosować takiej diety przez dłuższy czas.

Próbowałaś już którejś z wymienionych diet? Jeśli nie, koniecznie sprawdź jak możesz szybko schudnąć stosując zasady niełączenia, jedząc z zegarem, zajadając lody, czy ograniczając się do 1000 kcal. Próbowałaś którejś z nich – koniecznie podziel się z nami wrażeniami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.