Leczymy skrzypiące stawy – kolagen na stawy i jego zalety

0 692

Walka ze skrzypiącymi stawami nie należy do najłatwiejszych, jeśli w odpowiedni sposób nie zaopatrzymy się w dobry jakościowo i pod kątem działania specyfik. Kolagen stanowi naturalny składnik ciała ludzkiego. Niestety, gdy kończymy 25 lat, zaczyna on stopniowo zanikać w naszym organizmie. Dlatego ważne jest użycie właściwego suplementu, dzięki któremu nasze ciało dłużej zachowa sprawność, a skóra urodę. Ciało w pewnym momencie przestaje zwyczajnie wytwarzać włókna kolagenowe, które jeszcze kilka lat wcześniej produkowało ze zdwojoną siłą. Biologia nie oszczędza nikogo, ale z pomocą kolagenu rybiego można nie tylko przeciwstawić się cię upływowi czasu, ale także odbudować nasze naturalne włókna z kolagenu. Przy byle ruchu przestaną nam skrzypieć kolana, a i wygląd skóry znacznie się poprawi. Nie można zapominać też o tym, że włóknom kolagenowym zawdzięczamy także utrzymanie narządów wewnętrznych:

  • nerek
  • wątroby
  • żołądka
  • śledziony
  • spowolnić procesy starzenia

Pomocny dla kobiet

Kolagen jest substancją niezwykle wszechstronną w działaniu. Pomaga skórze utrzymać określony poziom sprężystości. Jest więc głównym składnikiem różnych kremów, jakie stosuje się na co dzień, także w kwestii ochrony skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Do największych zalet kolageny zaliczyć można:

Regulowanie ubytków kolagenu w czasie menopauzy. Wtedy produkowanie kolagenu w ciele kobiety zaniża się nawet o ponad 30%. Pojawia się wiele zmarszczek oraz napięcia skóry plus wysuszenie. Jeśli będziemy regularnie uzupełniać kolagen, bardzo wyraźnie da się opóźnić proces starzenia skóry – jest to potwierdzone nie tylko przez lekarzy dermatologów, ale także liczne zastępy naukowców z różnych dziedzin medycyny. Kolagen jako proteina pomoże dłużej cieszyć się młodością. Skóra stanie się wolna od zmarszczek, odzyska elastyczność i pozbędzie się nieestetycznych przebarwień.

Kolagen do walki z cellulitem

Nie tylko skóra twarzy z biegiem lat zaczyna tracić swoją elastyczność oraz idealny wygląd. Procesy starzenia dotyczą także wielu innych sfer naszego ciała. Dla wielu kobiet cellulit, czyli charakterystyczna „skórka pomarańczowa” na udach stanowi prawdziwy dramat. Panie czują się nieatrakcyjne po zauważeniu pierwszych oznak cellulitu. Preparaty, kramy i emulsje na bazie kolageny pozwalają uporać się z cellulitem do tego stopnia, że można bez wstydu wyjść na plażę, w pełnym blasku słońca. Nic nie będzie też stało na przeszkodzie, jeśli którejś z Pań zależeć będzie na eksponowaniu nóg w super obcisłej mini. Cellulit naprawdę można wyleczyć, trzeba jedynie stosować określoną dawkę wybranego preparatu. W aptekach znajdziemy ich mnóstwo. Przeciwdziałanie cellulitowi odbywa się na prostej zasadzie. Kolagen nanoszony na skórę niesiony jest wraz z krwią i odkłada się go na tkance tłuszczowej. Im więcej kolagenu zostanie rozprowadzone do różnych stref skóry, tym silniej będą znikały różne zgrubienia.
Bolące i skrzypiące stawy

To nic przyjemnego. Okazuje się, że na bolące oraz skrzypiące stawy obu kończyn od pewnego czasu narzekają osoby w coraz młodszym wieku. Wynikiem tej sytuacji jest coraz bardziej wzmożony wysiłek fizyczny podczas wykonywania codziennych prac, a także zgubne działanie stresu, tak silnie obecnego w dzisiejszych, dynamicznych czasach. Różnego rodzaju maści na stawy to nie wszystko. Można zdobyć także tabletki powlekane z kolagenem oraz preparaty w postaci syropów, podawane doustnie. Najczęściej, preparaty te zawierają kolagen oraz substancje pochodzące od ryb. Może nie są smaczne, ale na pewno skuteczne. Jeśli pamiętacie czasy, gdy wszystkim w szkołach podawano tran, możecie sobie łatwo wyobrazić płynne preparaty na wzmocnienie kości oraz stawów.

Szeroki wybór suplementów – kolagen
Kliknij tutaj i sprawdź ceny!

Dodatkowe zalety kolagenu

Są przebogate. Regularne przyjmowanie, korzystanie z preparatów na bazie kolagenu pozwala:

  • szybciej zagoić się wszelkim bliznom po wypadkach
  • scalić tkankę łączną w wybranych fragmentach organizmu
  • zahamować procesy wypadania włosów
  • wzmocnić skórę oraz paznokcie, zmniejszyć ich łamliwość

Badania nad kolagenem

Nad wpływem kolagenu na nasz organizm przez lata pracowało wielu lekarzy. Część badan odbywa się po dziś dzień. Do wszelkich badań nad hamowaniem procesu starzenia za pomocą między innymi kolagenu służy urządzenie o nazwie korneometr. Bada się nim stopień nawilżenia skóry. Także przy jego użyciu naukowcy zaobserwowali, że po trzech miesiącach regularnego stosowania kolagenu stopień wilgotności skóry osób biorących udział w badaniach polepszył się niemal trzy razy. To badanie okazało się rewolucyjne dla całego przemysłu farmaceutycznego, od dawna szukającego sposobów na skuteczne hamowanie wszelkich procesów starzenia!

Jak wybrać właściwy kolagen dla naszych potrzeb i dolegliwości?

Na rynku specyfików aptekarskich znajdziemy kolagen różnego typu. Popularne są środki na bazie kolagenu roślinnego, ale zdecydowanie wygrywa kolagen rybi. Najwyższy stopnień działania oraz skuteczności leży po stronie kolagenu rybiego. Ten specyfik dokładniej przez wszystkich fachowców nazywany jest hydrolizatem ze skóry ryb morskich. Podstawową dawką hydrolizatu jest 500 mg. Trzeba obchodzić się z nim w miarę ostrożnie, jeśli zawiera dodatkowo jakieś słodziki oraz barwniki, w nadmiarze nie do końca bezpieczne dla naszego organizmu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.