Ile kosztuje wybielanie zębów? Piękne zęby na wyciągnięcie ręki

0 2 132

Piękny uśmiech

Widząc pierwszy raz danego człowieka, pierwsze na co zwracamy swoją uwagę to jego twarz. Znacznie lepiej rozmawia nam się z osobami, które są uśmiechnięte, niż z takimi, które stoją osowiałe, i właściwie nie chce im się podejmować żadnej konwersacji. Dlatego warto jest zadbać o to, by mieć się czym pochwalić. Wiadomo, że jeszcze kilkanaście lat temu zadbanie o swój uśmiech było niezwykle kosztownym i długotrwałym procesem, na który stać było tylko tych zamożnych. Jednak wraz z biegiem czasu zaczęły pojawiać się kolejne sposoby na piękny uśmiech, a tym samym ceny zaczęły być niższe. Nawet jeśli na samym początku wydawało się, że całość kosztuje bardzo dużo, to jednak była rozłożona w czasie na tyle, że efekt końcowy był tego wart. Obecnie stomatologia daje bardzo wiele możliwości zadbania o swój uśmiech, a to czy i na ile ktoś z niej skorzysta jest kwestią indywidualną. Dlatego warto jest zainteresować się nowościami w dziedzinie stomatologii, a być może sami również będzie chcieli coś więcej w tej właśnie kwestii skorzystać.

Proste zęby- ile to kosztuje?

Jeszcze jakiś czas temu wiele osób miały krzywe zęby. Bardzo często był to efekt nieprawidłowego leczenia w okresie dzieciństwa, jak i również późniejszych zaniedbań. Obecnie medycyna daje szereg różnych sposobów na naprawienie tych błędów z młodości. Wiadomo, że niektóre z nich są dość kosztowne, ale jednocześnie są w stanie przynieść natychmiastowy efekt. Natomiast te tańsze rozwiązania, rozłożone w czasie, również dają identyczny efekt. Dlatego jeśli ktoś posiada właśnie taki problem, powinien się zainteresować taką tematyką, a być może znajdzie się dla niego idealne rozwiązanie, które z pewnością wpłynie na jego pewność siebie. Na samym początku warto jest udać się do dentysty by ocenił stan zębów jak i również zaproponował konkretne rozwiązanie. Być może zdarzy się tak, że zanim podejmiemy decyzję o wyprostowaniu zębów, konieczne będzie ich całkowite wyleczenie. Wiadomo, że zdrowe zęby są w stanie idealnie znieść cały proces prostowania, bez względu na to, na jaką metodę się zdecydujemy. Obecnie jeśli chodzi o prostowanie zębów dostępne są następujące metody:

  1. Ruchomy aparat na zęby- jest to rozwiązanie dla małych dzieci, które jeszcze nie mają tak mocno ustabilizowanych zębów. Na samym początku stomatolog pobiera specjalny odcisk w masie, a następnie na jego podstawie tworzony jest aparat. Część na podniebienie jest koloru różowego, natomiast część mocowana na zębach z drutów, które przy każdej wizycie są dokręcane. Najczęściej taki aparat stosuje się na noc, bądź też w czasie przebywania w domu. Dzieje się tak, ponieważ mówienie w nim jest praktycznie niemożliwe.
  2. Ruchomy aparat dla dorosłych- w ostatnim czasie metoda jest naprawdę coraz bardziej polecana, jednak mogą sobie na nią pozwolić tylko bardzo zamożne osoby, gdyż koszt leczenia trwające od 8-12 tygodni wynosi prawie 30 tysięcy złotych. To aparat który również jest wykonywany na bazie odlewu, jednak co jakiś czas otrzymuje się nowy model, dopasowany do danego pacjenta. Rzeczywiście metoda jest niebywale skuteczna, jednak nie można jej zastosować przy niektórych wadach zgryzu. Oczywiście całość wykonywana jest w gabinecie stomatologicznym, a sam proces leczenia przebiega niezwykle sprawnie.
  3. Aparat na stałe- najbardziej korzystne i najbardziej efektywne rozwiązanie. Model robiony jest dla konkretnego pacjenta, a sam czas noszenia aparatu wynosi od 1 do maksymalnie 3 lat. Aparat ma formę drutu i jest mocowany na zębach, natomiast zawiasy znajdujące się na nich okalają gumki, których kolory można dobierać na każdej wizycie. Koszt takiego aparatu wynosi około 1200-1500 złotych dla jednego łuku. Dodatkowo cena za wizytę około 100 złotych.
  4. Nakładki licowane- w przypadku chęci uzyskania pięknego uśmiechu w krótkim czasie, a także nieograniczonego budżetu, można zdecydować się na tak zwane licówki. Na samym początku pobierany jest wycisk zębów pacjenta by w późniejszym czasie uzyskać właściwy ząb sztuczny. Kolejnym etapem jest zabieg w czasie którego naturalny ząb jest spiłowany, a na niego nakład się sztuczny. Można więc od razu po zabiegu pochwalić się pięknymi i białymi zębami.

Białe zęby

Nie tylko równe, ale również białe zęby mają bardzo duże znaczenie. Dlatego jeśli ktoś już posiada piękne równe ząbki, może zainteresować się sposobami ich wybielania, a tych również jest kilka. Ile kosztuje wybielanie zębów? Właściwie w zależności od wybranej metody koszta są bardzo zróżnicowane. Dla każdego jednak znajdzie się coś właściwego. W przypadku wybrania ostatniej metody prostowania biel zębów otrzymuje się właściwie jako gratis i o nic nie trzeba się martwić.  Jakie są obecnie sposoby na białe zęby?

  1. Pasty wybielające – kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Pozwalają na uzyskanie bielszych zębów o 2-3 odcienie, pod warunkiem systematycznego stosowania.
  2. Systemy wybielające– kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W czasie od 3 dni do 2 tygodni przy regularnym stosowaniu pozwalają uzyskać zęby bielsze nawet o kilka odcieni. Wiadomo, że bardzo wiele zależy od naturalnego koloru kości. Jednak efekt jest zauważalny bardzo często już po pierwszym użyciu.
  3. Wybielanie u stomatologa- jest najbardziej skuteczne, a także najbardziej bezpieczne. Specjalista sam ocenia jak bardzo wybielone zęby będą bezpieczne, oraz jaka metoda będzie najbardziej właściwa. Koszt wybielania zębów tą metodą to zwykle ok. 300-600 zł za łuk.

Piękne zęby to nie problem

Obecnie możliwości uzyskania pięknych zębów jest sporo. Warto jest zastanowić się nad tym, na którą z metod nas stać, oraz jakie efekty można będzie dzięki niej uzyskać. Z pewnością warto jest zainwestować w swój wygląd. Jednak należy również pamiętać o bezpieczeństwie. Reklamowe produkty bardzo często pochodzą z innych krajów i nie zawsze posiadają wszystkie atesty by móc zostać dopuszczonym do sprzedaży w naszym kraju. Dlatego należy zachować ostrożność i decydować się na produkty dostępne w aptece, bądź też u specjalistów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.