Integracyjne leczenie nowotworów

0 652
5/5 - (6 votes)

Leczenie nowotworów w sposób integracyjny wiąże się z kompleksowym podejściem do problemów, które pojawiły się przez rozrost komórek złośliwych. Efektem rozmnażania się komórek jest pojawienie się guza nowotworowego. Integracyjne leczenie nowotworów możliwe jest dzięki zastosowaniu metod klasycznej onkologii klinicznej, medycyny naturalnej, immunologii i psychoonkologii.

Historia integracyjnego leczenia nowotworów

W roku 1971 ogłoszono ,,Wojnę z rakiem” przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Richarda Nixona. Szacował on, że do roku 2000 zostaną wynalezione lekarstwa, które pozwolą na całkowite zwalczenie chorób nowotworowych. Przeprowadzano liczne badania, testy oraz analizy próbując wykryć najlepsze lekarstwa na choroby nowotworowe. Powstały grupy specjalistów zajmujących się odnalezieniem złotego środka na tą chorobę. Liczne nakłady pieniężne oraz wysiłki profesjonalistów jednak zawiodły. Do tej pory nie odnaleziono odpowiedniego środka zwalczającego chorobę nowotworową.

Dla wielu osób informacja o tym, że mają raka wiąże się ze śmiercią. Nowotwór postrzegany jest jako nieuleczalna choroba, prowadząca do całkowitego wyczerpania fizycznego i odczuwania ogromnego bólu. Stale wykonywane są liczne badania mające na celu odnalezienie i wprowadzenie nowoczesnej strategii leczenia chorób nowotworowych.

Obecnie często stosowanym sposobem leczenia jest połączenie metod klasycznych wraz z komplementarnymi. Taki model podejścia ma na celu poprawę rokowań poprzez modulowanie przebiegu choroby oraz poprawę jakości życia. Połączenie różnych metod leczenia zostaje dodatkowo uzupełnione przez wprowadzenie odpowiedniej diety, suplementacji, metod wspomagających w tym hipertermii, fizykoterapii oraz terapii psychoonkologicznej.

Innowacyjne podejście do leczenia nowotworów

Główne metody leczenia nowotworów uwzględniają chirurgię, radioterapię oraz terapie systemowe. Chodzi tu głównie o chemioterapię, hormonoterapię, immunoterapię i znajdujące się w fazie badań klinicznych terapie genowe. Wszystkie wymienione terapię mają na celu usunięcie zmian nowotworowych i poprawę rokowań.

Innowacyjne podejście integracyjnego leczenia nowotworów zakłada obecność zmian złośliwych w organizmie ludzkim jako wtórne zdarzenie poprzedzone występowaniem określonych zaburzeń w całym organizmie ludzkim. Choroba nazywana nowotworem, według tego podejścia pojawiła się, zatem już przed morfologicznym uformowaniem się rozrastających komórek nowotworowych. Guz, który pojawił się stanowi objaw przewlekłych zaburzeń. Do zachorowania dochodzi w wyniku wcześniejszego osłabienia organizmu. Słaby system obronny organizmu ludzkiego pozwala na rozrost komórek nowotworowych. Leczenie nowotworu nie jest łatwym zabiegiem, zaś samo usunięcie guza nie usuwa choroby. Należy zadbać, aby cały organizm został wyleczony z choroby nowotworowej.

Integracyjne rozwiązania leczenia nowotworów rozpoczynają się od przeprowadzenia oceny oraz prześledzenia historii pacjenta. Wykonywane są liczne badania: biochemiczne, molekularne, kliniczna ocena zaawansowania choroby oraz badania współistnienia dodatkowych schorzeń. Ponadto analiza sposobu odżywania, trybu życia i stanu emocjonalnego pacjenta.

Przebieg leczenia

Terapia integracyjna leczenia pacjentów cierpiących na nowotwór może być prowadzona różnym stadium choroby. Ustala się ją indywidualnie dla każdego chorego, po wykonaniu badań dodatkowych i poznaniu historii choroby. Głównie odznacza się zmianą diety, odbudową flory jelitowej, przyjmowaniem witamin oraz makro- i mikroelementów oraz terapią wspomagającą (akupunkturą, refleksologią), a także wsparciem psychologa.

Spotkania i rozmowy z psychologiem to także nieodłączny element terapii. Sfera emocjonalna pacjenta bardzo mocno oddziałuje na skuteczność leczenia. Wsparcie lekarza oraz przedstawienie ważnych spraw w życiu chorego pozwala na lepszą współpracę w pacjentem. Zaburzenia z dzieciństwa, stresująca praca lub inne kłopoty mogą dodatkowo obciążać stan zdrowia chorego.

Hipertermia

To jeden ze sposobów leczenia pacjentów chorujących na nowotwór. Polega na rozgrzaniu tkanek nowotworowych. Wyższa temperatura sprawia, że następuje zwiększenie metabolizmu guza i nie dochodzą do niego składniki odżywcze. Tkanki nowotworowe zaczynają obumierać przez brak energii, wywoływana jest także hipoksja, kwasica i niedobór ATP. Oprócz takich efektów zmniejsza się perfuzja tkanki nowotworu, dochodzi do zwiększenia przepuszczalności błony komórkowej. Wyższy metabolizm zmniejsza zapas ATP i pomaga w niszczeniu komórek nowotworowych. Następuje zwiększenie ochrony i działania układu immunologicznego. Ból odczuwalny w czasie leczenie jest minimalizowany również dzięki hipertermii wywołanej polem elektrycznym. Hipertermia jest wartościowym uzupełnieniem klasycznych metod leczenia.

Ozonoterapia

Ma na celu powiększenie stężenia tlenu w organizmie ludzkim, dzięki podawaniu mieszkanki tlenowo-ozonowej. Ozon dodatkowo działa bakteriobójczo, a także zabija grzyby oraz wirusy znajdujące się w ciele ludzkim. Oprócz tego wpływa znacząco na poprawę działania układu odpornościowego. Więcej informacji na stronie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.