Dieta bebio – zasady, jadłospis, dozwolone produkty, opinie, metamorfoza

0 12 747

Któż w Polsce nie zna Ewy Chodakowskiej? Jest on od kilku lat uznaną trenerką fitness, a także postacią medialną, której wszechstronne działania na polu propagowania zdrowego stylu życia przynoszą konkretne, imponujące zyski. Dieta bebio jest właśnie wynikiem działania dietetyków współpracujących z Chodakowską na co dzień. Dietę bebio kupujemy na specjalnie zaprojektowanej i wdrożonej stronie internetowej www.bebio.pl. Medialne poczynania Ewy Chodakowskiej sprawiły, że dieta ta stała się ogólnie znana i chętnie wypróbowywana przez wszystkie zwolenniczki zdrowego chudnięcia i nabierania imponującej formy.

Dieta bebio – pochodzenie

Za ułożenie całego planu diety odpowiadają nie tylko fachowi dietetycy, ale przede wszystkim sama Chodakowska – wszak podpisuje się ona pod tym zjawiskiem własnym nazwiskiem, więc bierze za nią pełną odpowiedzialność jako liderka. Dieta bebio to nic innego, jak plan żywieniowy, oparty na równowadze. Nie ma tu do czynienia ze skrajnym głodzeniem się czy obsesyjnym spoglądaniem w stronę wagi. Chodakowska proponuje takie posiłki, gdzie wartość energetyczna sięgać może do granicy 2500 kcal. Zachwala się tę dietę dlatego, że nie pozostawia po sobie ryzyka następowania znienawidzonego przez wszystkie kobiety efektu jojo.

Dieta bebio – zasady

Zasady diety bebio przesadnie nie odstają od zasad każdego zdrowo myślącego człowieka, chociaż na niektóre ze składników warto zwrócić trochę baczniejszą uwagę, by jak największa ich ilość tę dietę ubogacała. To jak najbardziej wychodzi na zdrowie! Na posiłki decydować powinniśmy się średnio co trzy lub cztery godziny. Nie ma mowy, by odpuścić sobie poranne śniadanie. Jest ono tutaj niezbędne i niechęć do porannych posiłków nie stanowi tu żadnego wytłumaczenia! Przecież to właśnie dzięki śniadaniu mamy energię i siłę do dalszych zmagań w ciągu całego pracowitego dnia.

Dieta bebio – wytyczne

  •  Jadłospis powinien być przebogaty w zielone warzywa, mające dużo żelaza, a także witaminę B9 oraz kwas foliowy – szczególnie potrzebny wszystkim Paniom w ciąży. Zielone warzywa to oczywiście szpinak, szparagi, fasolka szparagowa, brukselki, brokuły. Regularne wprowadzanie kwasu foliowego sprawia, że nie będzie nam zagrażał rak trzustki. Zmniejszony zostanie poziom szkodliwego cholesterolu. Oprócz warzyw poleca się także inwestowanie żywieniowe w ryż wszelkiego gatunku, a także jęczmień, groch oraz soczewicę.
  •  Dzięki witaminie B9 prawidłowo powielać się będzie DNA przy procesach podziałów komórkowych.
  •  Zaistnieje dodatkowe wsparcie dla wytwarzania czerwonych krwinek
  •  Ważne jest regularne spożywanie błonnika, dzięki niemu w organizmie zmniejszy się poziom – Stosując dietę bebio, trzeba połączyć ją z bardzo intensywnym treningiem, gdy zdecydujemy się na ćwiczenia trzy razy w tygodniu – wskazaną dawką spożycia będzie 1500 kalorii w ciągu dnia.
  •  Przy codziennych ćwiczeniach poleca się spożywać około 1800 kcal w ciągu dnia.
  •  Białko- nie można o nim zapominać w czasie całej diety! Odpowiednia ilość białka pozwala zbudować i odbudować mięśnie. Pomaga także produkować enzymy biorące udział w trawieniu. Wspomaga pracę ciałek odpornościowych. Dzięki niemu nasz organizm jest także odpowiednio nawodniony.
  • Posiłki przed ćwiczeniami są równie ważne, co posiłki po ćwiczeniach. Godzinę przed rozpoczęciem ćwiczeń wskazane jest wypicie koktajlu na bazie mleka. Można przegryźć także kilkadziesiąt dekagramów suszonych owoców. Świeże owoce także są jak najbardziej wskazane. Gdy upłynie godzina lekcyjna od zakończenia treningu – sięgnąć możemy po płatki owsiane na bazie mleka z dodatkiem wybranego gatunku orzechów lub mieszanki orzechowej. Nawet jeśli na ćwiczenia poświęcamy późną porę wieczorną – po zakończeniu zmagań trzeba coś zjeść. Musi być to coś lekkiego do trawienia, żeby nasz organizm dodatkowo nie męczył się w nocy.
  • Do regeneracji naszego ciała po intensywnych ćwiczeniach niezbędne są składniki zawarte w żywności. Posiłki są więc kluczowe, bez względu na to, czy ćwiczymy w porze porannej, czy wieczornej.

Dieta bebio – jak zamawiać?

Zamówienie diety na stronie internetowej jest dziecinnie proste. Wprowadza się informacje dotyczące wagi, a także określa wagę docelową, w której kierunku będziemy podążać. Zaznacza się także częstotliwość ćwiczeń i w jakie dni w tygodniu zamierzamy stawać na wadze. Zaznaczone zostaje także wszystko to, za czym nie przepadamy w jadłospisie i ile posiłków w ciągu dnia zamierzamy jeść. Maksymalnie wybiera się do pięciu posiłków. Pozostałe pytania dotyczą także karmienia piersią oraz zmian alergicznych, z jakimi spotkaliśmy się w swoim życiu. Na stronie dochodzi do cotygodniowego aktualizowania jadłospisu. W liście zakupów dodatkowo umieszczane jest info, w jakich ilościach i w jakiej porze będzie nam niezbędny wybrany produkt spożywczy. Pomoże nam szereg podpowiedzi w kwestii składowej elementów żywienia. Zakupy zatem nie będą nas stresowały, bo będziemy mieli pod ręką pomocny nawigator w postaci żywieniowych porad. Rubryka o nazwie jadłospis zawiera wskazówki mówiące nam, co i w jakich godzinach możemy spożyć po lub przed treningiem. Wyboru pomogą na dokonać informacje o stopniu kaloryczności posiłków, a także ich wadze.

Dieta bebio – zalety

Przy każdym opisanym posiłku można się także dowiedzieć, jak wiele wody w danym momencie trzeba wypić dla usprawnienia pracy naszego ciała. Na portalach związanych z różnymi dietami funkcjonują liczne filmiki, pokrótce wyjaśniające działanie i zasady diety bebio. Warto się przyjrzeć im z bliska, zanim podejmiemy decyzję o przystąpieniu do programu odchudzającego i wzmacniającego nasz cały organizm. Intensywna promocja diety bebio w mediach, a także kariera Ewy Chodakowskiej sprawiły, że po programy odchudzania ze strony internetowej bebio zaczęło korzystać coraz więcej kobiet marzących o sylwetce idealnej. Dieta bebio jest w w tej chwili jedną z najpopularniejszych diet, kupowanych za pośrednictwem Internetu. Kończy się powodzeniem tylko wtedy, gdy bezwzględnie trzymamy się wyznaczonych i opisanych wyżej zasad. Nawet jeśli ktoś na samym początku będzie do niej nastawiony sceptycznie, pod koniec z pewnością przyzna, że udało mu się dzięki diecie wyeliminować szkodliwe przyzwyczajenia żywieniowe na rzecz rozsądniejszych i zdecydowanie korzystniejszych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.