Wszywka alkoholowa Wrocław implantowana jest podpowięziowo
Wszywka alkoholowa Esperal ma za zadanie zmniejszyć chęć picia alkoholu.
Jeżeli jesteś osobą, która wiele lat temu wpadła w sidła nałogu alkoholowego, ale powoli zaczyna Cię to męczyć i wykańczać nie tylko fizycznie, lecz również psychicznie warto zgłosić się po profesjonalną pomoc. Niestety choroba alkoholowa jest ciężką przypadłością, która może trwać nawet do końca życia. Męczy ona nie tylko samą osobę uzależnioną, lecz najczęściej jej najbliżsi również są wykończeni codzienną walką z nałogiem. Niestety w rodzinach osób dotkniętych alkoholizmem coraz częściej zdarzają się sytuacje współuzależnienia. Obecnie istnieje mnóstwo różnorodnych form terapeutycznych skierowanych do osób uzależnionych od alkoholu. W początkowej fazie terapii uzależnień warto wspomóc się środkami farmakologicznymi. Najbardziej polecanym lekiem jest Esperal Wrocław, nazywana inaczej terapią awersyjną – stosowaną w pomocniczym leczeniu alkoholizmu.
Dlaczego wszywkę określamy terapią awersyjną?
Esperal Wrocław ma jedno podstawowe zadanie: wywołać strach (awersję) u osoby nadmiernie spożywającej alkohol. Jak to działa? Jeżeli osoba z wszywką napije się nawet małych ilości trunków alkoholowych, nieistotne czy jest to mocniejszy alkohol (wódka), czy może niskoprocentowe piwo – połączenie Disulfiramu z alkoholem powoduje zawsze nieprzyjemne dolegliwości. Jakie?
Wszywka alkoholowa i alkohol – co grozi osobie uzależnionej?
Osoba zaszyta jest uświadomiona przez lekarza o konsekwencjach jakie mogą jej grozić jeżeli spożyje nawet niewielką ilość alkoholu. Niebezpieczne są również produkty spożywcze z domieszką etanolu (jak np. cukierki z likierem). Disulfiram w połączeniu z alkoholem może spowodować:
- silne bóle i zawroty głowy,
- zaczerwienienie twarzy,
- omdlenia,
- drgawki,
- nudności i wymioty,
- nadpotliwość,
- kołatanie serca,
- w skrajnych przypadkach zawał serca oraz uszkodzenia wątroby (dotyczy osób, które wiele lat piły duże ilości alkoholu).
Niektóre z wyżej wymienionych dolegliwości przypominają kaca, jaki może nas spotkać na drugi dzień po suto zakrapianej imprezie. Musimy jednak wiedzieć, że kac nie pojawia się od razu i nie jest aż tak nasilony jak reakcja disulfiramowa występująca przy połączeniu wszywki z alkoholem. Nieprzyjemne skutki uboczne mogą trwać nawet ponad 10 godzin, w tym czasie organizm alkoholika może zostać odwodniony (przez silne wymioty), a sam uzależniony jest zwyczajnie wyczerpany i najczęściej po takim zdarzeniu rezygnuje całkowicie z picia alkoholu. Co oznacza, że tabletki z Esperalem spełniają swoje zadanie skutecznie odstraszając go po sięganie po alkohol.
Kto może powinien zgłosić się na zabieg wszycia Esperalu?
Terapię awersyjną zdecydowanie najczęściej wybierają osoby, które wiele lat nadużywają spożywania alkoholu, chcąc zmienić coś w swoim życiu. Wiele z takich osób twierdzi, że była to jedna z lepszych inwestycji w ich życiu, która skutecznie pomogła im utrzymać abstynencję oraz pozwoliła na wyjście z nałogu. Osoba zgłaszająca się na zabieg powinna jednak mieć dużą motywację do leczenia choroby alkoholowej, ponieważ tylko to gwarantuje na szansę terapii.
Wszywka alkoholowa Esperal – jak wygląda zabieg?
Osoby zgłaszające się na zabieg do specjalistycznego gabinetu https://esperalwroclaw.com/ zawsze na samym początku są poddawane konsultacji medycznej. Lekarz w szczegółowej rozmowie stara się wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do zabiegu, aby zapewnić Pacjentowi jak największe bezpieczeństwo implantacji. Po wykluczeniu przeciwwskazań osoba uzależniona ma obowiązek podpisania stosownych dokumentów (wśród których znajduje się zgoda na zabieg). Po dopełnieniu formalności lekarz może przejść do implantacji leku. Chirurg wykonuje kilkucentymetrowe nacięcie na skórze osoby uzależnionej, aby w powstałą szczelinę wsunąć tabletki z lekiem. W naszej placówce stosujemy tylko oryginalny lek: Diisulfiram WZF. Następnie rana zostaje zaszyta szwami, które się samoistnie rozpuszczają w ciągu kilku dni od jego wykonania. Zabieg zaszycia jest procedurą zupełnie bezbolesną, ponieważ wykonywaną w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu Pacjent nie odczuwa żadnych niedogodności związanych z wszywką. Lek wszywany jest najczęściej w okolicy łopatek lub też mięśnia pośladkowego. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, osobom chorym na alkoholizm często zależy na pełnej dyskrecji leczenia awersyjnego. W tych miejscach wszywka pozostaje całkowicie niewidoczna.
Czy istnieje ryzyko powikłań po zabiegu?
Zaszycie alkoholowe to zabieg charakteryzujący się małą inwazyjnością, a co za tym idzie bardzo niewielką szansą na jakiekolwiek powikłania lub skutki uboczne pojawiające się po wykonaniu implantacji. Oczywiście mowa tutaj o sytuacjach, w których osoba uzależniona po zaszyciu utrzymuje przez cały czas leczenia awersyjnego abstynencję. Jedynymi nieprawidłowościami, które mogą spotkać Pacjenta po wszyciu Esperalu związane są właśnie albo ze spożywaniem mimo wszystko alkoholu, albo z nieprawidłową pielęgnacją rany co może skutkować jej zakażeniem. Jeżeli rany nie będziemy odpowiednio pielęgnować oraz utrzymywać w czystości – w jej okolicach może pojawić się obrzęk. Co więcej, z rany może wyciekać ropna wydzielina, której często towarzyszy nieprzyjemny zapach. W jednostkowych sytuacjach w okolicach implantacji leku pojawia się niewielka torbiel, niestety może to oznaczać, że wszywka alkoholowa Wrocław została potraktowana przez organizm osoby uzależnionej jako ciało obce i została odrzucona. W każdych z wyżej wymienionych sytuacji konieczna jest natychmiastowa konsultacja z lekarzem (najlepiej tym, który wykonywał nam zabieg).
Skuteczność terapii awersyjnej
Esperal jest lekiem stosowanym pomocniczo w całościowej terapii uzależnień. Wszywka alkoholowa Wrocław stosowana samodzielnie nie wyleczy chorego na alkoholizm z tej ciężkiej przypadłości. Dlaczego? Alkoholizm to choroba opierająca się na pewnych mechanizmach, które należy poznać aby wiedzieć jak kontrolować swoje uzależnienie. Taka możliwość istnieje w zamkniętych ośrodkach leczenia alkoholizmu na różnego rodzaju terapiach. To w takiej placówce osoba uzależniona uczy się życia na nowo. Oczywiście życia w całkowitej trzeźwości. Esperal Wrocław natomiast skutecznie ją w tym wspiera, gdyż z jej pomocą Pacjent pilnuje się aby nie napić się nawet niewielkiej ilości trunków wysokoprocentowych. Głównie z obawy przed nieprzyjemnymi konsekwencjami po złamaniu abstynencji. Statystyki pokazują, że osoby wspierające leczenie uzależnień terapią Esperalem w ponad 80% powrócili do życia w całkowitej trzeźwości po wyjściu z ośrodka i bardzo chwalą sobie ten rodzaj terapii.
Jaki jest czas działania Disulfiramu?
Disulfiram (czyli aktywny składnik leku) działa nieustannie w organizmie Pacjenta od 8 nawet do 12 miesięcy. Czas działania jest kwestią indywidualną. Jeżeli osoba uzależniona po zakończeniu działania Esperalu czuje, że wszywka pomaga jej walczyć z alkoholizmem i chce wykonać zabieg zaszycia alkoholowego – może to zrobić. Oczywiście z wcześniejszym wykluczeniem wszystkich przeciwwskazań do wykonania implantacji leku.