Wszywka alkoholowa Warszawa umieszcza się pod łopatką

0 31
Rate this post

Choroba alkoholowa to ciężkie schorzenie, którego wynikiem jest przymus spożywania alkoholu etylowego, mimo świadomości jego dużej szkodliwości dla zdrowia. Osoba uzależniona nie potrafi kontrolować swojego picia, a każda próba zaprzestania spożywania etanolu, kończy się wystąpieniem ciężkich do zniesienia objawów Zespołu Abstynencyjnego. Objawy te zanikają, gdy uzależniony spożyje kolejną dawkę alkoholu, a więc jest to błędne koło alkoholizmu. Samodzielne próby wyzdrowienia nie przynoszą oczekiwanych efektów, gdyż poza uzależnieniem fizycznym, alkoholizm jest również mocno zakorzeniony w psychice pacjenta.

Jedną z metod, która okazuje się być bardzo pomocna przy walce z alkoholizmem jest wszywka alkoholowa Esperal. Już od wielu lat decyduje się na nią bardzo duża ilość osób, które rozpoczynają leczenie alkoholowe i potwierdzają one, że wszywka to duże wsparcie w leczeniu odwykowym.

Esperal Warszawa – lek w formie tabletek

Wszywka alkoholowa Warszawa ma postać jałowych tabletek, które umieszcza się podskórnie w ciele pacjenta. Tabletki umieszcza się pod skórą na pośladku lub w okolicy łopatki, by pacjent nie odczuwał ich w trakcie wykonywania codziennych czynności. Tabletki wszyte w ciało pacjenta działają przez okres od 8 do 12 miesięcy i w trakcie ich działania wspierają go w pozostaniu w trzeźwości.

Esperal Warszawa – atuty i wady, szanse i zagrożenia

Wszywka alkoholowa ze względu na swoje działanie ma zwolenników, ale również przeciwników. Cześć terapeutów uważa, że działanie wszywki jest nieetyczne i niemoralne i nie ma nic wspólnego z prawdziwym leczeniem alkoholowym, a jedynie zastrasza osobę uzależnioną. Bez względu na opinie mniejszości, fakty są niezaprzeczalne – wszywka alkoholowa skutecznie wspiera proces wychodzenia z alkoholizmu i potwierdzają to statystyki oraz relacje osób, które pozostają już lata w trzeźwości. Kolejną zaletą wszywki jest fakt, że działa około roku, a więc przez ten czas osoba uzależniona może przyzwyczaić się do nowej sytuacji, a także podjąć dalsze leczenie oraz zacząć wypracowywać w sobie nowe lepsze nawyki.

Z odpowiednim nastawieniem alkoholik jest w stanie skutecznie wejść w leczenie odwykowe – należy bowiem pamiętać, że do zabiegu wszycia wszywki nie można nikogo zmusić, a pacjent musi podpisać dobrowolną i świadomą zgodę na zabieg. W przypadku chęci leczenia, wszywka będzie skutecznym pomocnikiem w zachowaniu trzeźwości.

Wadą wszywki alkoholowej mogą być ewentualne – i rzadko występujące – powikłania po zaszyciu. Bardzo rzadko zdarza się, że tabletki nie przyjmą się w ciele, które będzie traktowało je jak obiekt obcy, którego należy się pozbyć. W takim przypadku należy niezwłocznie udać się do lekarza prowadzącego, by usunął tabletki z Disulfiramem.

Znaczenie doświadczenia i świadomości reakcji disulfiramowej

Wszywka alkoholowa Esperal należy do metod pomocniczych awersyjnych. Oznacza to, że jej działanie wywołuje u osoby uzależnionej niechęć do spożywania alkoholu. Wynika to z działania wszywki alkoholowej oraz z konsekwencji spożycia alkoholu w trakcie trwania terapii. Osoba uzależniona, gdy złamie abstynencję w trakcie terapii Esperalem, doświadcza bardzo nieprzyjemnych objawów ze strony praktycznie każdego układu w swoim ciele – zaczyna występować ból głowy, brzucha, kołatanie serca oraz skoki ciśnienia, a co za tym idzie, znacząco spada nastrój oraz kondycja uzależnionego. Wymioty, biegunki, zawroty głowy i inne nieprzyjemności utrzymują się nawet do 10 godzin i taka reakcja będzie występować za każdym razem, gdy chory spożyje alkohol.

Doświadczenie reakcji disulfiramowej, która przypomina ostre zatrucie toksynami alkoholowymi, skutecznie odstrasza alkoholika od ponownego sięgnięcia po kieliszek, co w konsekwencji jest bardzo pozytywne, gdyż pozwala na zachowanie trzeźwości. W późniejszym czasie osoba uzależniona przestaje odczuwać tak silny głód alkoholowy, a życie na trzeźwo zaczyna być jego chlebem powszednim. Tak przygotowany alkoholik pewniej wkroczy w leczenie odwykowe i ma większe szanse na zakończenie go z sukcesem.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Za działanie wszywki alkoholowej Esperal odpowiada substancja czynna Disulfiram, która wpływa na działanie metabolizmu etanolu w ciele człowieka. Disulfiram blokuje możliwość przemiany aldehydu octowego w kwas octowy, a następnie w wodę oraz dwutlenek węgla, które w normalnych warunkach zostałyby bezpiecznie usunięte z organizmu. Aldehyd octowy jest pierwszym produktem przemiany materii alkoholu etylowego i to on jest największą trucizną dla ciała człowieka. Aldehyd nagromadzony w krwiobiegu już po kwadransie wywołuje nieprzyjemne skutki uboczne, gdyż nie jest w stanie w standardowym tempie przekształcić się w dalsze produkty przemiany materii.

Wskazania i przeciwwskazania zabiegowe

Wszycie wszywki alkoholowej to zabieg chirurgiczny, a więc jest to procedura, która wymaga wcześniejszej konsultacji medycznej. Istnieje kilka przeciwwskazań, które wykluczają z możliwości wszycia wszywki, a należą do nich:

  1. ciąża oraz okres karmienia piersią;
  2. cukrzyca;
  3. epilepsja;
  4. zawały przebyte w ciągu ostatnich kilku miesięcy;
  5. przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
  6. niewydolności nerek;
  7. niewydolności wątroby;
  8. zaburzenia psychiczne takie jak stany depresyjne oraz psychozy.

Opis zabiegu i odpowiedniego miejsca do jego wykonania

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej Esperal przeprowadzony przez doświadczonego lekarza trwa około pół godziny. Poniżej przedstawiamy schemat zabiegu oraz cechy odpowiedniego miejsca do wykonania takiego zabiegu. Przebieg zabiegu:

  • Wstępna konsultacja medyczna, w trakcie której lekarz wydaje pozwolenie na zabieg.
  • Umówienie się na zabieg.
  • Stawienie się na zabieg w stanie trzeźwości.
  • Podanie znieczulenia miejscowego.
  • Nacięcie skóry na pośladku lub pod łopatką ostrym i sterylnym narzędziem.
  • Umieszczenie odpowiedniej dawki tabletek z Disulfiramem pod skórą tuż przy mięśniu.
  • Założenie szwów oraz opatrunku na ranę.
  • Przedstawienie zaleceń po zabiegu oraz wystawienie zaświadczenia o przebytym zabiegu.

Decyzja o miejscu przeprowadzeniu zabiegu powinna być przemyślana i sprawdzona. Aby mieć pewność, że zabieg będzie w pełni bezpieczny i skuteczny, należy szukać placówek, które:

  • zatrudniają doświadczonych lekarzy specjalistów oraz pozostały personel medyczny;
  • zapewniają stałą opiekę w trakcie trwania zabiegu, ale również wsparcie po wykonaniu zabiegu;
  • mogą potwierdzić oryginalność leku certyfikatem od producenta;
  • mają sale zabiegowe odpowiednio przystosowane do tego typu zabiegów;
  • utrzymują miejsce swojej pracy w sterylności i czystości – zaniedbane placówki to powód do wątpliwości profesjonalizmu w kwestii wykonania zabiegu;
  • korzystają z jednorazowych sterylnych narzędzi medycznych;
  • dyskrecję oraz przyjazną atmosferę, dzięki której pacjent odczuwa komfort przez oraz w trakcie trwania zabiegu.

Jednym z takich miejsc jest niewątpliwie nasza placówka medyczna, która działa na terenie miasta Warszawy. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu leczenia alkoholowego, nie zwlekaj i zgłoś się do nas po pomoc https://esperalwarszawa.pl/.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.