Wszywka alkoholowa Otwock jest jedną ze skutecznych metod walki z nałogiem alkoholizmu
Wszywka alkoholowa Esperal pomaga w porzuceniu nałogu alkoholowego
Alkoholizm jest ciężkim schorzeniem, które niestety dotyka nie tylko ta osobę, która nadużywa jego spożywania. Uprzykrza również życie najbliższych alkoholika. Dlatego dość często to oni pierwsi dostrzegają problem oraz próbują namówić osobę uzależnioną aby podjął leczenie alkoholizmu. Na początku bywa ciężko, gdyż chory na alkoholizm wypiera fakt, że może coś mu dolegać. Najczęściej uważa on, że ma wszystko pod kontrolą lub też zwyczajnie wstydzi przyznać się, że wpadł w sidła nałogu.
Zdarza się, że próbuje na własną rękę szukać różnych rodzajów pomocy i wtedy wielu uzależnionych trafia na terapię awersyjną czyli wszywkę alkoholową Esperal. Szukają informacji na jej temat, przede wszystkim dlatego, że jest to dyskretna forma leczenia alkoholizmu. O tym czy warto zdecydować się na tę formę leczenia kilka argumentów w poniższym artykule.
Czym jest Esperal?
Esperal jest tabletką, którą wszywa się pod skórę osoby uzależnionej. Najczęściej w okolicach pośladków lub też łopatek. W ten sposób tabletka jest niewidoczna gołym okiem dla osób postronnych. Dlatego alkoholicy się na niego decydują. Lek Esperal ma w swoim składzie aktywny składnik – Disulfiram, który uwolniony do krwi nie dopuszcza do metabolizmu alkoholu, dzięki czemu wytwarza się aldehyd octowy, który jest głównym winowajcom zatrucia alkoholowego. W ten sposób jeżeli osoba nadużywająca alkoholu napije się nawet jego niewielkiej ilości, mając w swoim organizmie wszywkę alkoholową Esperal – czekają go nieprzyjemne skutki uboczne. Dla niektórych są one podobne do pospolitego kaca, jednak są dużo bardziej intensywne oraz niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, lecz również dla życia człowieka. A może to być w skrajnych przypadkach nawet marskość wątroby i ostre zapalenie trzustki. Z tych bardziej pospolitych dolegliwości może wystąpić: silny ból głowy, zawroty głowy, nudności, wymioty, kołatanie serca, niedociśnienie, zaczerwienienie twarzy oraz inne. Obawa przed utratą zdrowia i intensywne dolegliwości, które pojawiają się po wypiciu alkoholu, jeżeli Pacjent ma wszywkę skutecznie zniechęcają alkoholika do sięgnięcia po alkohol.
Dlaczego warto zdecydować się na wszywkę alkoholową Esperal?
Samodzielne wychodzenie z choroby alkoholowej jest praktycznie niemożliwe. Choroba alkoholowa jest na tyle ciężka, że osoba uzależniona nie jest w stanie bez zasięgnięcia jakiejkolwiek pomocy uwolnić się od uzależnienia od alkoholu. W niektórych przypadkach nie ma innej możliwości i należy niemalże w sposób natychmiastowy skorzystać z fachowej pomocy i dostępnych na rynku środków farmakologicznych. Najlepszym wyborem w tym przypadku będzie wszywka alkoholowa Esperal. Cała terapia Esperalem trwa przez okres około roku czasu. Alkoholik nie musi codziennie przyjmować doustnie tabletek, gdyż lek wszyty jest pod skórę i działa systematycznie i codziennie. Jest to jego niewątpliwa zaleta wszywki alkoholowej Esperal. Stąd warto zdecydować się na taką formę leczenia alkoholizmu, gdyż jest to najlepsza z możliwych metod jeżeli chodzi o farmakologię.
Czy należy obawiać się zaszycia alkoholowego? Jak wygląda zabieg?
Zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal zawsze poprzedza wywiad medyczny z osobą, która jest zdecydowana na wykonanie zaszycia. Rozmowa ta, którą przeprowadza oczywiście lekarz z Pacjentem ma na celu wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Wśród najczęściej występujących przeciwwskazań wymienia się nietrzeźwość w dniu, w którym planujemy zabieg. Warto o tym pamiętać, gdyż to na wstępie nas do niego zdyskwalifikuje. Konieczna jest 24 godzinna abstynencja od spożywania napojów alkoholowych, żeby aktywny składnik wszywki alkoholowej nie wszedł w reakcję z etanolem i nie pojawiły się objawy niepożądane po zabiegu. Wśród innych występujących przeciwwskazań możliwe jest uczulenie na aktywny składnik leku – Disulfiram. Do zabiegu może nas zdyskwalifikować także przyjmowanie niektórych leków np. światłouczulających. Jeżeli wszystko będzie w porządku po wywiadzie medycznym i lekarz zakwalifikuje Pacjenta do zabiegu, podpisuje on stosowne oświadczenia. Po wstępnych formalnościach lekarz wykonuje niewielkie nacięcie na skórze Pacjenta i wsuwa tam lek. Ranę zaszywa szwami, które samoistnie się wchłaniają. Całość procedury (wraz z podpisaniem stosownych dokumentów oraz wywiadem medycznym z Pacjentem trwa do 30 minut). Po wykonaniu zabiegu Pacjent może wrócić do domu. Implantacja wszywki alkoholowej Esperal nie wymaga od Pacjenta dłuższej rekonwalescencji ani hospitalizacji, czy też zwolnienia lekarskiego. Co jest dodatkową zaletą zabiegu.
Czy wszywka alkoholowa Esperal jest bezpieczna?
Przed zabiegiem zaszycia alkoholowego warto rozważyć wybór specjalistycznego gabinetu, w którym wykonamy zabieg. Implantacja Esperalu tylko w sprawdzonym miejscu pozwoli na całkowite bezpieczeństwo wykonywania zabiegu. Esperal Otwock używany do wszycia w gabinecie https://gabinetchirurgiczny.com to oryginalny lek – środek firmy Polfa Warszawa S.A., co również gwarantuje 100% bezpieczeństwo zabiegu.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu zaszycia alkoholowego
Zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal jest zabiegiem stosunkowo prostym i najczęściej praktycznie wszyscy kwalifikują się do jego wykonania, występuje jednak kilka podstawowych przeciwwskazań do implantacji:
- stan upojenia alkoholowego w dniu zabiegu, osoba uzależniona jest zobowiązana do utrzymania abstynencji od napojów alkoholowych min. 24h przed wykonaniem zaszycia,
- uczulenie na Disulfiram,
- uczulenie na tiokarbaminiany lub też inny składnik leku (wykluczane w wywiadzie medycznym przed zabiegiem implantacji),
- schorzenia sercowo-krążeniowe,
- nieleczone nadciśnienie tętnicze,
- niewydolność serca,
- zaburzenia psychiczne oraz próby samobójcze w przeszłości.
Wszywka alkoholowa Esperal jest lekiem działającym szczególnie na podłoże psychiczne Pacjenta, stąd jego stan psychiczny jest równie istotny, co zdrowie fizyczne w dniu zabiegu.
Wszywka alkoholowa Esperal a alkohol – wszystko o konsekwencjach połączenia Disulfiramu z etanolem
Wszywka alkoholowa Esperal ma za zadanie spowodowanie silnego wstrętu uzależnionego do alkoholu, zwłaszcza gdy chociaż raz doświadczy on wzmożonych przez działanie leku objawów niepożądanych. Są to objawy bardzo zbliżone do zatrucia alkoholowego, natomiast dużo bardziej nasilone i o wiele bardziej niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, lecz także dla życia człowieka. Reakcja disulfiramowa jest konsekwencją jednoczesnego stosowania wszywki alkoholowej i spożycia trunków wysokoprocentowych (nawet w niewielkiej ilości).
Najczęściej występujące objawy podczas przepicia wszywki alkoholowej Esperal to:
- duszności,
- silne bóle oraz zawroty głowy,
- nudności i wymioty,
- zaczerwienienie twarzy oraz nadpotliwość,
- nagłe skoki ciśnienia tętniczego krwi,
- przyspieszenie akcji serca,
- nieprzyjemny, metaliczny posmak w ustach,
- uczucie niepokoju oraz lęk przed utratą życia.