Wszywka alkoholowa Łódź pomaga utrzymać abstynencję
Wyleczenie się z alkoholizmu nie jest niemożliwe. Jeżeli w porę zareagujemy, możemy wyjść z choroby alkoholowej. Jednakże, osoba uzależniona od alkoholu może powrócić do nałogu nawet po latach abstynencji. Tylko rodziny alkoholików i ewentualnie sami alkoholicy wiedzą, jak niebezpieczny może być alkoholizm.
W takim przypadku pomocna okazuje się wszywka alkoholowa Łódź , która skutecznie pomaga utrzymać całkowitą abstynencję od spożywania trunków wysokoprocentowych.
Czym jest Esperal?
Wszywka alkoholowa – jest to lek z aktywnym środkiem do podskórnej implantacji, stosowany pomocniczo w kompleksowym leczeniu alkoholizmu. Można go znaleźć na polskim rynku farmaceutycznym. Dostępny jest tylko na receptę. Lekarze używają czasami nazwy Disulfiram zamiast Esperal, natomiast nie różnią się one niczym poza nazewnictwem. W zasadzie Disulfiram jest substancją czynną leku jakim jest Esperal Łódź. Oba terminy można stosować zamiennie, aby opisać tę samą substancję czynną, która w połączeniu z alkoholem daje nieprzyjemne skutki uboczne. Disulfiram jest dostępny w postaci sterylnych tabletek do implantacji podskórnej. Dawkę, tzn. liczbę potrzebnych tabletek, lekarz ustala podczas konsultacji z Pacjentem przed zabiegiem zaszycia alkoholowego. Dawkę ustala się najczęściej na podstawie masy ciała Pacjenta, ogólnego stanu zdrowia ora stopnia jego uzależnienia.
Jak wszywka alkoholowa Esperal działa na alkoholika?
Zanim omówimy szczegółowe działanie Esperalu, należy wskazać, w jaki sposób alkohol wpływa na organizm, a zwłaszcza na nasz mózg. Nawet niewielka ilość może spowodować nieodwracalne szkody i niekorzystne skutki zdrowotne. Etanol ma wpływ nie tylko na funkcjonowanie mózgu, lecz również trzustki i wątroby. Zaczynają one także nieprawidłowo funkcjonować. Prawidłowa praca mózgu jest niezbędna do odczuwania emocji i odpowiedniego poruszania ciałem. Uzależnienie przewodzi kontrolę nad zachowaniem danej osoby, lecz mimo wszystko ona może się łudzić, że nadal ma kontrolę nad piciem alkoholu. Niestety, ta iluzja nie jest prawdziwa. Osoba uzależniona to osoba, która ma obsesję na punkcie zdobywania i picia alkoholu. Wszystko inne staje się nieistotne. Wszywka alkoholowa Esperal może pomóc w odzyskaniu wolności i przerwaniu cyklu uzależnienia.
Czas działania wszywki alkoholowej Esperal
Esperal Łódź wymusza abstynencję, co jest niewątpliwie jego największą zaletą. Osoba zaszyta nie powinna spożywać alkoholu około 12 miesięcy – tyle czasu może działać wszywka alkoholowa. W razie potrzeby zabieg zaszycia alkoholowego oczywiście można powtórzyć. Najlepiej jednak przedtem skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi z Pacjentem szczegółowy wywiad medyczny aby wykluczyć wszystkie ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Należy pamiętać, że wszywka nie leczy z alkoholizmu, ale może wywołać wstręt, strach i niechęć do spożywania napojów alkoholowych.
Wszywka alkoholowa i picie alkoholu
Spożywanie alkoholu podczas leczenia Esperalem może doprowadzić nas do niebezpiecznych skutków ubocznych oraz poważnego uszczerbku na zdrowiu. Lekarze zawsze wyjaśniają sposób działania aktywnego składnika leku: Disulfiramu, gdy pacjenci zgłaszają się na zabieg zaszycia alkoholowego. Dotyczy to przede wszystkim występujących dolegliwości podczas połączenia go z alkoholem. Przed zabiegiem każdy pacjent musi zapoznać się z tymi informacjami i podpisać pisemną zgodę na wykonanie implantacji leku. Esperal może być całkowicie obojętny dla każdej osoby, o ile jest ona całkowicie trzeźwa. W przeciwnym razie może wystąpić wiele potencjalnie niebezpiecznych objawów. Nie są one zależne ani od fazy alkoholizmu ani też wcześniejszego zachowania alkoholika. Kluczowe znaczenie ma wstrzymywanie się od picia alkoholu po wykonaniu zabiegu zaszycia. Co może się stać jeżeli Pacjent wypije nawet niewielką ilość alkoholu? Mogą pojawić się:
- silne bóle i zawroty głowy,
- nagły wzrost ciśnienia krwi,
- kołatanie serca,
- nadpotliwość,
- ogólne osłabienie organizmu i utrata formy,
- mdłości, wymioty oraz biegunka,
- kołatanie serca.
W skrajnych przypadkach, jeżeli osoba uzależniona spożyje naprawdę dużą ilość trunków wysokoprocentowych, może to spowodować nawet:
- psychozę alkoholową,
- uszkodzenie wątroby, trzustki i nerek, mózgu, serca i wątroby,
- zawał serca, a nawet śmierć.
Wielu alkoholików słysząc o takich poważnych skutkach ubocznych boi się o swoje życie i woli rzucić picie, aby uwolnić się całkowicie od nałogu alkoholowego. Należy pamiętać, że inne interwencje lecznicze i terapeutyczne powinny wzmacniać działanie terapeutyczne wszywki alkoholowej. Wszywka stosowana samodzielnie nie przynosi oczekiwanych skutków, zawsze należy połączyć ją z innymi formami terapii- najlepiej z psychoterapią behawioralną w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień.
Kiedy warto zdecydować się na wszywkę alkoholową?
Alkoholizm może być chorobą rozwijającą się powoli. Może nawet rozwijać się przez wiele lat. Jest trudny do zdiagnozowania i rozpoznania, ponieważ zaczyna się nie tylko od częstego, lecz również sporadycznego picia. Bardzo ciężko jest rozpoznać niepokojący moment. Alkoholizm można zdefiniować jako niezdolność do kontrolowania spożycia ilości alkoholu i jego częstotliwości (osoby silnie uzależnione potrafią pić nawet codziennie). Istnieje cienka granica między nadużywaniem alkoholu a jego okazjonalnym spożywaniem. Granica ta jest różna dla każdej osoby. Ważne jest, aby dostrzec niepokojące objawy związane z rozwojem uzależnienia. Trudno jest stwierdzić, czy ktoś jest alkoholikiem, czy też pije w sposób kontrolowany.
W naszym specjalistycznym gabinecie można uzyskać pomoc w awersyjnym leczeniu alkoholizmu. Ważne jest, by dołożyć wszelkich starań, by wśród wielu możliwości znaleźć to właściwe miejsce do wykonania zabiegu zaszycia alkoholowego. https://esperallodz.com/ przeniesie Cię do polecanego i zaufanego gabinetu. Przez lata pomogliśmy już wielu ludziom pokonać uzależnienie, wysłuchując ich problemów i znajdując dalsze rozwiązania. Doskonale wyszkoleni i doświadczeni lekarze znają najlepsze sposoby walki z uzależnieniami, rozpoczynając od wsparcia się farmakologią czyli wszywką. Wiedzą również, jak komunikować się z pacjentami, aby czuli się bezpiecznie, pewnie i komfortowo.
Wskazania i przeciwwskazania
Dla osób, które boją się wykonania zabiegu, rozwiązaniem jest anticol. To Disulfiram dostępny w formie doustnych tabletek. Odznacza się on jednak mniejszą wygodą stosowania. O przyjęciu farmaceutyków musimy bowiem pamiętać sami. Może być to niezwykle trudne, zwłaszcza dla alkoholika, który nie posiada odpowiedniej motywacji do leczenia. Zatem zdecydowanie skuteczniejsza jest wszywka z Esperalem.
Implantacji Esperalu nie mogą poddawać się osoby będące pod wpływem alkoholu (obowiązuje min. 24 godzinna abstynencja przed wykonaniem zaszycia alkoholowego). Choć jest to oczywiste, nie wszystkie osoby uzależnione spełniają podstawowe wymagania. Personel medyczny przeprowadza kontrolę trzeźwości tuż przed rozpoczęciem zabiegu. Alkomatu nie da się oszukać. Istnieje kilka innych przeciwwskazań do terapii Disulfiramem, a są to: nadwrażliwość na aktywny składnik wszywki, zaburzenia psychiczne i niektóre schorzenia sercowo-krążeniowe. Wszywka alkoholowa Esperal jest najskuteczniejszą farmakologiczną metodą leczenia alkoholizmu.