Wszywka alkoholowa Katowice zniechęca do picia alkoholu

0 23
Rate this post

Bardzo łatwo jest się uzależnić od alkoholu i nie zdawać sobie nawet z tego sprawy. Weekendowe imprezowanie może przerodzić się w niebezpieczny nałóg, z którym ciężko jest walczyć.

Niestety trudno jest powrócić do trzeźwości w późniejszym czasie, dlatego jeżeli wśród naszych bliskich dostrzeżemy u kogoś problemy z nadużywaniem alkoholu warto zaproponować mu pomoc. Aby pokonać uzależnienie od alkoholu, potrzebna jest długa terapia i leczenie kompleksowe. Spowoduje to wiele zmian nie tylko w psychice, ale również polepszy się w znaczny sposób zdrowie fizyczne osoby uzależnionej. Jako wsparcie psychoterapii podczas leczenia alkoholizmu można zastosować Esperal Katowice, która jest metodą farmakologiczną, stosowaną pomocniczo w całościowej terapii uzależnień. Dzięki temu osoba uzależniona może stopniowo przystosować się do normalnego – trzeźwego życia i nie sięgać po używki. Wszywka pomaga skutecznie utrzymać całkowitą abstynencję. Ważne jest, aby włączyć do terapii nie tylko osobę uzależnioną, ale także osoby z jej otoczenia. Szczególnie ważni w tych przypadkach są członkowie rodziny, nie tylko dlatego, że wsparcie bliskich jest bardzo potrzebne, lecz często wykazują oni objawy współuzależnienia. W takich przypadkach lekarz opracowuje program terapeutyczny dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego pacjenta. Działania te mają na celu pomóc wszystkim osobom uzależnionym w powrocie do życia bez nałogów.

Dla kogo zalecana jest wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Katowice jest polecana szczególnie tym, którzy chcą podjąć walkę z ciężką chorobą jaką jest alkoholizm. Walka z uzależnieniem jest dość często procesem bardzo trudnym i trwający przez dłuższy okres czasu. Tabletki z Esperalem wszyte podskórnie pomagają osobie uzależnionej w podjęciu pierwszego, ale często najważniejszego kroku podczas całościowej walki z alkoholizmem – czyli w utrzymaniu abstynencji. Wszywka wymusza na uzależnionym całkowite porzucenie spożywania trunków wysokoprocentowych, nawet w najmniejszych ilościach, gdyż połączenie aktywnego składnika wszywki: Disulfiramu z etanolem grozi poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach nawet utratą życia.

Co się stanie jeżeli połączymy wszywkę Esperal z alkoholem?

Pacjent z wszywką po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu doznaje nieprzyjemnych objawów. Niektóre z nich przypominają silne zatrucie alkoholowe (kaca), tzn.: mdłości, wymioty, drżenie mięśni, silne bóle głowy nadpotliwość i wiele innych. Co różni te objawy od popularnego kaca? Otóż są one dużo bardziej intensywne, trwają długo (nawet do 12 godzin) oraz pojawiają się od razu po spożyciu nawet niewielkich ilości trunków wysokoprocentowych. W skrajnych przypadkach połączenie wszywki z etanolem może grozić również zawałem serca, co stanowi zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia pacjenta. Dlatego podczas leczenia przy pomocy terapii awersyjnej bardzo ważne jest utrzymywanie całkowitej abstynencji. Mowa tutaj nie tylko o typowych trunkach wysokoprocentowych jak: piwo, wino czy wódka, lecz również o słodyczach z likierem, ciastach z dodatkiem alkoholu, czy też płynach do płukania ust lub kosmetykach.

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Pacjent zgłaszający się na zabieg zaszycia alkoholowego musi być trzeźwy minimum 24 godziny przed implantacją. W przeciwnym wypadku nie zostanie on zakwalifikowany do zaszycia. Przed zabiegiem lekarz – chirurg przeprowadza z uzależnionym szczegółową rozmowę (wywiad medyczny) aby wykluczyć wszystkie możliwe przeciwwskazania do wykonania zaszycia. Jeżeli uzależniony zostanie zakwalifikowany do wszycia tabletek z Esperalem podpisuje kilka dokumentów (m.in. zgodę na wykonanie zabiegu). Następnie lekarz przechodzi do wykonania procedury. Chirurg nacina skórę (jest to naprawdę niewielkie nacięcie), aby w powstałą szczelinę wsunąć tabletki z Esperalem. Miejscem zaszycia najczęściej są okolice pośladków lub też łopatek. Nie są to miejsca przypadkowe. Pozwalają one na zachowanie całkowite dyskrecji podczas leczenia awersyjnego. Rana zaszywana jest szwami, które same się rozpuszczają. Blizna jest niemalże niewidoczna, a proces gojenia się rany po zabiegu nie przekracza 7 dni. Podczas zabiegu wykonywanego w gabinecie https://esperalkatowice.pl/ gwarantujemy pacjentom oryginalny lek: Disulfiram WZF oraz zachowanie wszelkich procedur bezpieczeństwa i sterylne jednorazowe narzędzia.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Pacjenci zgłaszający się na zabieg dość często zastanawiają się czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego wykonania? Otóż tak, mimo tego, że zabieg implantacji wszywki nie ingeruje mocno w organizm osoby uzależnionej, jak podczas wykonywania każdego zabiegu posiada on kilka przeciwwskazań.

  • jeżeli zgłosisz się na zabieg nietrzeźwy, nie zostaniesz do niego zakwalifikowany. Związane jest to z natychmiastową reakcją etanolu z aktywnym składnikiem wszywki: Disulfiramem, co może spowodować duży uszczerbek na zdrowiu,
  • jeśli jesteś uzależniony na jakikolwiek aktywny składnik leku, również nie będziesz mógł mieć wszytych tabletek z Esperalem,
  • osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne także nie skorzystają z terapii awersyjnej,
  • wykluczone z zabiegu są również kobiety w ciąży i karmiące piersią,
  • osoby, które stosują leki z domieszką alkoholu powinny zaprzestać ich stosowania (oczywiście po konsultacji z lekarzem) na min. 7 dni przed zabiegiem zaszycia. Późniejsze ich zażywanie również wymaga konsultacji.

Jest jeszcze kilka przeciwwskazań, które nie zostały tutaj wymienione, natomiast wykluczane są każdorazowo przed implantacją Esperal Katowice.

Czas działania leku

Oryginalny lek: Disulfiram WZF działa według producenta 8 miesięcy. Jednakże wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji organizmu osoby uzależnionej. Są osoby u których wszywka działała znacznie dłużej – aż rok czasu! Jest to zatem metoda niezwykle wydajna, jej dodatkowym atutem jest brak konieczności codziennego zażywania tabletek, ponieważ raz wszyta podskórnie działa dłuższy okres czasu. Po zakończeniu działania, jeżeli nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania zaszycie może być wykonane ponownie.

Wszywka alkoholowa Esperal a kompleksowe leczenie alkoholizmu

Zgłaszając się na zabieg implantacji wszywki należy mieć świadomość, że Esperal stosowany samodzielnie nie wyleczy nas z choroby alkoholowej. W przypadku alkoholizmu sprawa jest na tyle poważna, że wymagane są działania kompleksowe. Wszywka jest tylko pomocniczą metodą farmakologiczną, stosowaną najczęściej w połączeniu z innymi formami terapii (opartymi na psychologii). Jest to natomiast bardzo skuteczna metoda pomagająca wykonać pierwszy i w zasadzie najważniejszy krok – czyli zachować całkowitą abstynencję. Po zaszyciu warto udać się na terapię grupową lub indywidualną do zamkniętej placówki leczenia uzależnień, ponieważ właśnie takie miejsca cechują się największą skutecznością terapeutyczną. Ponad 80% osób opuszczających ośrodek jest w stanie żyć w całkowitej trzeźwości.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.