Wszywka alkoholowa Bełchatów to lek pomagający leczyć alkoholizm
Jeżeli chciałbyś rozpocząć walkę z nałogiem alkoholowym, lecz nie wiesz jak się za to zabrać, ponieważ utrzymanie abstynencji jest dla Ciebie dużym problemem, warto żeby zainteresowała Cię farmakologiczna pomocnicza metoda wspierania walki z alkoholizmem jaką jest wszywka alkoholowa Bełchatów.
Jest to popularny lek służący do walki z chorobą alkoholową. Aktywny składnik wszywki: Disullfiram działa poprzez hamowanie procesów metabolicznych, które są związane z prawidłowym trawieniem alkoholu. Osoby, które mają wszyty podskórnie Disulfiram i piją alkohol, doświadczą szybkiej reakcji organizmu, która może obejmować: nudności, wymioty, wzrost akcji serca i wiele innych, które są niebezpieczne nie tylko dla zdrowia lecz również i życia osoby zaszytej. W jaki sposób odbywa się leczenie Esperalem? Jakie są ważne informacje dotyczące leku, z którymi powinieneś się zapoznać?
Jak działa aktywny składnik wszywki: Disulfiram?
Disulfiram to jeden z organicznych związków chemicznych, stosowany pomocniczo w leczeniu alkoholizmu. Związek ten, zawarty jest we wszywce alkoholowej i ma negatywny wpływ na metabolizm alkoholu we krwi. Powoduje to wiele nieprzyjemnych reakcji w organizmie osoby uzależnionej jeżeli spożyje ona nawet niewielką ilość alkoholu. Hamuje działanie deshydrogenazy aldehydowej. Aldehyd octowy nie może przez to zostać utleniony do kwasów octowych, co jest znacznie bezpieczniejsze dla człowieka. Nadmierna ilość aldehydu octowego gromadzi się w organizmie i powoduje ciężkie zatrucie alkoholowe. Na takiej zasadzie działa właśnie wszywka alkoholowa Esperal. Osoba zaszyta spożywająca alkohol, w ciągu kilku minut doznaje na tyle nieprzyjemnych objawów, że następnym razem jak zechce sięgnąć po alkohol, najczęściej rezygnuje. Warto dodać, że oprócz wystąpienia objawów podobnych do silnego zatrucia alkoholowego wszywka może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu oraz stanowić zagrożenie dla życia pacjenta, gdyż w skrajnych przypadkach połączenie Disulfiramu i alkoholu może spowodować zawał serca.
Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu zaszycia alkoholowego
- schorzenia związane z układem krążenia,
- nadciśnienie tętnicze,
- nadwrażliwość na jakikolwiek aktywny składnik wszywki: Disulfiram, tiokarbaminiany lub też inne,
- stan nietrzeźwości w dniu planowanego zabiegu – wymagana min 24 godzinna abstynencja, wiąże się to z dużym ryzykiem natychmiastowego połączenia wszywki z pozostałością etanolu w organizmie pacjenta i wystąpieniem poważnych skutków ubocznych,
- zaburzenia psychiczne (w tym także próby samobójcze podejmowane w przeszłości),
- niedawno przebyty zawał serca (w ciągu pół roku od planowanego zabiegu),
- przyjmowanie niektórych leków (wykluczane w wywiadzie medycznym przed implantacją).
- i inne, które nie zostały tutaj wymienione, lecz są wskazane podczas rozmowy lekarza z pacjentem przed wykonaniem zabiegu.
Esperal Bełchatów – jak długo działa?
Działanie Disulfiramu jest stosunkowo długie. Dlatego wszywka stała się bardzo popularnym elementem leczenia alkoholowego, ponieważ raz wszyta działa przez dłuższy okres czasu, do tego nie trzeba pamiętać o regularnym zażywaniu tabletek. Lekarze uważają, że Esperal powoduje wstręt do spożywania alkoholu przez okres od 8 do 12 miesięcy. Po tym czasie można wznowić leczenie awersyjne. Warto połączyć terapię awersyjną z inną formą leczenia uzależnienia. Terapia alkoholowa oparta na psychoterapii to spotkania grupowe lub indywidualne, które uczą ludzi jak radzić sobie z alkoholizmem w późniejszym czasie bez użycia farmakologii.
Dlaczego Esperal nazywany jest terapią awersyjną?
Przede wszystkim dlatego, że ma wywoływać wstręt u osoby uzależnionej do spożywania napojów alkoholowych. W trakcie terapii lek jest uwalniany do krwiobiegu i działa przez okres od 8 nawet do 12 miesięcy. Esperal Bełchatów jest to jeden z elementów kompleksowej terapii uzależnień. Zakłada ona, że pacjent doświadczy wystarczająco negatywnych konsekwencji picia, aby zniechęcić go do dalszego picia.
Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?
Jeżeli do zabiegu implantacji leku z Esperalem wybiorą państwo gabinet: http://esperallodz.pl/esperal-wszywka-alkoholowa-piotrkow-trybunalski-belchatow/ – będziecie mieć pewność, że do zabiegu zostanie wykorzystany oryginalny lek: Disulfiram WZF. Zawsze przed przystąpieniem do zaszycia, lekarz przeprowadza z osobą zdecydowaną na zabieg szczegółową rozmowę, która ma na celu wykluczenie wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest nietrzeźwość w dniu zabiegu (pacjent musi utrzymać abstynencję na min. 24 godziny przed zaszyciem), nadwrażliwość na aktywne składniki wszywki lub też choroby związane z układem krążenia. Jeżeli pacjent przejdzie rozmowę pozytywnie i lekarz zakwalifikuje go do zabiegu, musi podpisać świadomą zgodę na zabieg. Musimy wiedzieć, że przyprowadzając np. bliską nam osobę, która nie jest zainteresowana leczeniem awersyjnym nie zmusimy do zaszycia. Przede wszystkim dlatego, że leczenie tą formą terapii nie przyniosłoby oczekiwanych efektów, a samego uzależnionego mogłyby dotknąć poważne skutki uboczne spowodowane złamaniem zasady całkowitej abstynencji. Uzależniony musi sam chcieć się zaszyć. Po podpisaniu zgody, lekarz może przejść do wykonywania procedury zaszycia wykonując nacięcie (niewielkich rozmiarów) na skórze pacjenta, aby w powstałą szczelinę delikatnie wsunąć tabletki z Esperalem. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym stąd nawet najbardziej wrażliwe osoby nie będą odczuwać bólu podczas jego wykonywania. Rana zostaje zaszyta szwami, które rozpuszczają się samodzielnie. Nie trzeba wracać do gabinetu, w celu ich zdjęcia, można jedynie zgłosić się na wizytę kontrolną w celu potwierdzenia, że rana zagoiła się prawidłowo i wszywka rozpoczęła swoje działanie.
Czy wszywka alkoholowa Esperal leczy alkoholizm?
Esperal – stosowany samodzielnie nie jest w stanie wyleczyć uzależnionego z choroby alkoholowej. Wszywka, dzięki swoim właściwościom odstraszającym skutecznie hamuje chęć alkoholika do spożywania trunków wysokoprocentowych. Osoba uzależniona nie chce źle się czuć jeżeli napije się alkoholu. Woli uniknąć mdłości, wymiotów, silnych bólów głowy i wielu innych męczących skutków ubocznych, które w przypadku połączenia wszywki z alkoholem trwają naprawdę długo (nawet do 12 godzin) i są nadzwyczaj intensywne. Disulfiram dla wielu osób uzależnionych jest pierwszym krokiem przed podjęciem dalszych kompleksowych działań terapeutycznych. Najbardziej skuteczne okazują się terapie w zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień. Osoby po zaszyciu najczęściej zgłaszają się do zamkniętych placówek, gdzie uczą się jak wytrwać w silnej woli i nie pić alkoholu oraz nowych nawyków życia w całkowitej trzeźwości po opuszczeniu placówki. Ponad 80% osób uzależnionych potrafi utrzymać trzeźwość w późniejszym czasie i hamować pociąg do napojów alkoholowych.
Implantacja wszywki alkoholowej Esperal to skuteczny sposób walki z chorobą alkoholową Każdego potrzebującego pomocy zachęcamy do kontaktu z naszym specjalistycznym gabinetem: http://esperallodz.pl/esperal-wszywka-alkoholowa-piotrkow-trybunalski-belchatow/.