Peeling kawitacyjny- Na Czym Polega, Charakterystyka, Wskazania, Przeciwwskazania, Efekty
Zabiegi kosmetyczne są bardzo ważne nie tylko w przypadku kobiet, ale również pośród mężczyzn. Stosowanie peelingów pozwala na zachowanie promiennej i czystej skóry. Jedną z najnowszych propozycji ze strony kosmetologów jest peeling kawitacyjny. Dzięki niemu istnieje możliwość dogłębnego oczyszczenia skóry. Zabieg jest prosty i bezbolesny, dlatego można wykonać go w wielu salonach kosmetycznych. Dzięki regularnemu oczyszczaniu skóry można prawić, że stan skóry diametralnie się poprawi.
Czym jest peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny, zwany inaczej kawitacją to bezbolesny i skuteczny zabieg dogłębnego oczyszczania skóry. Oczyszcza pory dużo głębiej, niż tradycyjne peelingi, które stosowane są w domowym zaciszu. Ten zabieg może być wykonywany bez względu na wiek oraz płeć w każdym wieku. Wykonywany jest w wielu samolotach kosmetycznych. Kawitacja, która stanowi element kluczowy zabiegu, to zjawisko, które zachodzi pod wpływem zmniejszonego ciśnienia. Całość polega na szybkim przechodzeniu w fazy ciekłej w gazową, dlatego skóra podczas zabiegu musi być mokra. W trakcie zabiegu wytwarzają się mikropęcherzyki, które rozpadają się po pewnym czasie. W wyniku uzyskujemy skórę bez złogów starego naskórka.
Jakie są efekty po zastosowaniu peelingu kawitacyjnego?
Dzięki temu peelingowi można usunąć martwy naskórek i komórki, które pogarszają stan cery. Dodatkowo skóra jest oczyszczona, a proces namnażania się bakterii zostaje zahamowany. Wibracje towarzyszące zabiegowi usprawniają przepływy się limfy i krwi, co dotlenia skórę i buduje nowe jej warstwy. Efekty można zauważyć już po pierwszym zabiegu, gdyż usuwane są wągry oraz poprawia się gospodarka wodna twarzy. Podobne zabiegu to:
- Mikrodermabrazja,
- peeling chemiczny (z zastosowaniem kwasów),
- dermabrazja.
Dzięki peelingowi kawitacyjnemu możemy zmienić całkowicie wygląd i stan skóry. Wśród pozytywnych efektów, jakie można dostrzec, wyróżnia się likwidację przebarwień skóry, dotlenienie skóry, zlikwidowanie martwych komórek naskórka, wygładzenie twarzy, wyleczenie trądziku, relaks, zmniejszenie ilości wągrów.
Kto powinien wykonać peeling kawitacyjny?
Tak naprawdę nie ma w tym przypadku żadnych wymogów co do rodzaju cery, gdyż każda wymaga regularnego oczyszczania i złuszczania. Zabieg ten jednak stanowi wybawienie dla osób, które borykają się z trądzikiem różowatym, pospolitym oraz z zaskórnikami. Peeling ten pozwoli na usunięcie nieestetycznych, czarnych kropek, których samodzielne wyciskanie pogarsza stan skóry i wzmaga pracę gruczołów łojowych, co z olei prowadzi do zwiększenia się ich ilości na buzi. Jeżeli peeling kawitacyjny będzie stosowany w sposób regularny, można wówczas pozbyć się nieestetycznego świecenia się skóry oraz przebarwień. W niektórych przypadkach może on redukować niewielkie zmarszczki.
Peeling kawitacyjny a inne zabiegi
Zabieg ten nie musi być stosowany tylko jako peeling. Bardzo często kosmetyczki stosują go w celu oczyszczenia i przygotowania skóry do nałożenia specjalistycznych preparatów, które będą mogły wniknąć jeszcze głębiej w skórę. Szczególną ostrożność należy jednak zachować w przypadku cery suchej i naczynkowej, gdyż w niektórych przypadkach efekt może być zbyt mocny.
Urządzenie do peelingu kawitacyjnego
Kliknij i sprawdź ceny!
Jak wygląda zabieg?
Wykonanie zabiegu zajmuje kosmetyczce nie więcej niż godzinę. Zazwyczaj jest to 30-50 minut. Niektóre czynności mogą się różnić ze względu na rodzaj świadczonych usług w salonie i naukę tej metody. Na taki zabieg najlepiej udać się bez makijażu, gdyż zaoszczędzi to czas konieczny do jego zmycia. Przed zabiegiem skóra zostanie przemyta tonikiem, a sam zabieg może być wzmocniony o peeling gruboziarnisty. Po nałożeniu produktów następuje zabieg z użyciem szpatułki produkującej fale ultradźwiękowe. Zabieg nie jest bolesny, jednak odczuwane może być delikatne drapanie lub łaskotanie, co nie jest przyjemnym uczuciem dla wszystkich. Uczucie, jakie odczuwane jest podczas zabiegu, przypomina masowanie twarzy za pomocą szczoteczki elektrycznej. Oczyszczane są stopniowo poszczególne partie skóry. Na samym końcu skupienie zostaje skierowane na nos, czy broda w celu usunięcia złogów martwego naskórka. Taki zabieg kończy się masażem oraz nałożeniem maseczki mającej właściwości nawilżające. Na taki zabieg warto umówić się kilka dni przed planowaną uroczystością lub ważnym wyjściem, gdyż skóra twarzy może być nieznacznie zaczerwieniona i wrażliwa. Po zabiegu w celu zachowania ochrony, konieczne jest smarowanie twarzy kremem z SPF 20.
Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?
- Przetłuszczanie się skóry,
- trądzik pospolity,
- trądzik różowaty,
- zmęczona i odwodniona skóra o ziemistym kolorycie,
- brak jędrności skóry,
- liczne przebarwienia,
- sezonowe oczyszczanie skóry.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
Dzięki temu rodzaju peelingu można uzyskać promienną, czystą i oczyszczoną skórę. Tego typu zabieg można stosować nie tylko na twarz, ale również na dekolt, szyję i ramiona i plecy. Wśród przeciwwskazań znaleźć można:
- Osteoporozę,
- ciążę,
- choroby tarczycy,
- padaczkę,
- zakażenia skóry,
- niewydolność krążenia,
- metalowe implanty,
- rozrusznik serca,
- nowotwory skóry.
Ile kosztuje wykonanie peelingu kawitacyjnego?
Wszystko uzależnione jest od lokalizacji oraz właścicielki salonu. Zazwyczaj ceny mieszczą się w granicach 50-100 zł. Zabieg wykonany na innych partiach ciałach lub z zastosowaniem dodatkowych preparatów to koszt 100-200 zł.
Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać efekty?
Pierwsze efekty są widoczne już po 1. zabiegu. Usunięte zostają niewielkie krostki i usunięty jest najgrubszy naskórek. Osoby, które nie skarżą się na problemy skórne, powinny wykonywać taki zabieg jesienią w celu pozbycia się zanieczyszczeń po lecie, kiedy jak wiadomo, upał i suche powietrze pogarsza stan skóry i wzmaga łojotok. Osoby, które borykają się z problemami skórnymi, powinny wykonać 3-6 zabiegów w odstępach 7,14, lub 30 dni.
Jak wykonać peeling kawitacyjny samodzielnie?
Zasadniczo nie zaleca się samodzielnego wykonywania tego typu zabiegów domu, jednak mimo to wiele kobiet decyduje się na taki krok. Należy zakupić urządzenie do wykonywania peelingu kawitacyjnego, najlepiej takiego, który posiada ekran LCD odmierzający czas. W celu wykonania peelingu należy dokładnie zmyć resztki makijażu, najlepiej z użyciem kosmetyku do demakijażu. Oczywiście można przed zabiegiem wykonać również peeling ręczny, a następnie przejść do kawitacji. Przed zastosowaniem urządzenia konieczne jest przemycie skóry nasączonym wodą wacikiem. Warto przygotować również suchy wacik, który będzie służył jako miejsce do wytarcia zanieczyszczeń ze szpatułki. Należy pamiętać o płynnych ruchać i o przesuwaniu szpatułki, a nie trzymaniu jej w jednym miejscu.
Czy warto wykonywać peeling kawitacyjny?
Jest to zabieg godny uwagi. Dzięki niemu skóra pozostaje piękna i promienna. Niezależnie od wieku, dbanie o swoją skórę jest bardzo ważne. Zasady higieny warto wpajać już małym dzieciom, aby w przyszłości wykształciły się w nich pozytywne nawyki pielęgnacyjne. Peeling kawitacyjny to zabieg wart uwagi.