Parówka na twarz – kosmetyczna walka z zaskórnikami

0 294
5/5 - (7 votes)

Zaskórniki mogą się pojawić nie tylko w okresie dojrzewania – jak zwykliśmy sądzić. Często ich występowanie może mieć związek z nieprawidłową dietą i określonymi brakami substancji odżywczych w organizmie. Pryszcze oraz nieestetyczne wągry spędzać potrafią sen z powiek zwłaszcza dziewczynom, którym zależy na tym, by wyglądać efektownie i podobać się. Co zrobić, gdy różne maści przestały już działać i sytuacja wydaje się beznadziejna? Nie każdego stać wszak na to, by raz w tygodniu pojawiać się u kosmetyczki w celu oczyszczenia tłustej cery. Nie pozostaje nic innego, jak próby poradzenia sobie naturalnymi sposobami, z pomocą ziół. Z tych pomysłów przez całe lata korzystały nasze mamy oraz babcie. Skoro nie narzekały na nie, także i my powinniśmy ich spróbować. Tym bardziej, że ziołowe parówki na twarz są zabiegami tanimi i niewymagającymi zastosowania mechanicznych urządzeń. Wystarczą świeże zioła lub zioła w torebce.

Idealna parówka na twarz

  • Przygotuj głębokie naczynie, najlepiej jeśli to będzie szeroka miska.
  • Do miski wsyp świeże zioła lub zioła w torebkach. Może być to rumianek, koper włoski, szałwia, mięta oraz wszelkie inne zioła dostępne w tradycyjnej kuchni, a bardzo przydatne przy leczeniu cery z wszelkich zanieczyszczeń.
  • Zalej wszystko gorącą wodą.
  • Odczekaj kilka minut na to, by zioła się zaparzyły i by w wodzie zaczynał pojawiać się charakterystyczny kolor, świadczący o tym, że składniki się połączyły.
  • Napar najlepiej działa na cerę, gdy dodatkowo głowę zakrywamy dużym i czystym ręcznikiem, by nadmiar pary nie emitował do powietrza, tylko zatrzymywał się na naszej twarzy i możliwie blisko niej.
  • Trzeba opracować taką pozycję korzystania z parówki, by w czasie kuracji czuć się w pełni bezpiecznie, nie ryzykować nieszczęśliwymi wypadkami i oparzeniami.

Parówka ziołowa na twarz i leczy najcięższe dolegliwości skórne

Poprzez działanie pary wodnej w połączeniu z ziołami otwierają się w naszej twarzy wszystkie pory, także te najbardziej zatkane zanieczyszczeniami. Wszystko wydobywa się na wierzch z najgłębszych warstw skóry. Jeśli ktoś na co dzień narzeka na ciągle przetłuszczającą się cerę – to może parówki na twarz wykonywać codziennie. Z kolei osoby ze zbyt suchą skórą nie powinny zbyt często stosować tego zabiegu. Wystarczy maksymalnie dwa razy w tygodniu poddawać twarz specyficznej kuracji. Trzeba pamiętać, że nasza twarz przed przystąpieniem do kuracji pod wpływem pary musi zostać całkowicie oczyszczona z makijażu. Tylko wtedy kuracja przyniesie należyty efekt. Do cery bardzo tłustej można stosować napary cytrynowe z dodatkiem mięty pieprzowej. Przydadzą się także takie zioła, jak lawenda czy rozmaryn. Działać będą one nie tylko na poprawę cery, ale także na oczyszczenie dróg oddechowych. Parówkę ziołową powinno się stosować maksymalnie przez 20 minut za każdym podejściem. Można robić to krócej, zwłaszcza w sytuacjach, gdy skóra twarzy jest wyjątkowo wrażliwa. Utrzymując twarz nad misą z wodą należy mieć oczywiście zamknięte oczy. Moc ziół jest niezwykle intensywna, więc dla uniknięcia podrażnień oczu lepiej pozostawić je zamknięte.

Pielęgnacja skóry po kuracji parowej

Gdy już zakończymy kurację parową, trzeba przemyć twarz letnią wodą i wytrzeć ją delikatnie w świeży, czysty ręcznik. Parówkę na twarz dla cery normalnej, bez nadmiaru tłuszczu, dermatolodzy proponują stosować maksymalnie dwa razy w tygodniu. Objawem przesady w kierunku zbyt licznych i zbyt długich parówek na twarz mogą być pęknięcia naczynek, dlatego warto przystopować w działaniach, gdy zauważymy na twarzy delikatne ślady uszkodzeń skóry.  Dopełnieniem całego procesu czyszczenia skóry jest zastosowanie maseczki oczyszczającej na bazie ziół. Można kupić ją w aptece. Wnika wgłąb skóry i pozwala na ujędrnienie. Możesz także poradzić sobie z pryszczami i wągrami poprzez wyciśnięcie ich, ale musisz to robić z rozwagą. Nie można tego robić gołymi rękami, ponieważ w ten sposób na skórze twarzy rozprzestrzeniają się wszelkie zarazki i problem z opryszczką jeszcze bardziej może się pogłębić. Wyciskać zaskórniki możesz tylko za pomocą sterylnych tkanin lub narzędzi do tego przeznaczonych. Na sam koniec trzeba jeszcze oczyścić skórę tonikiem i położyć na nią krem nawilżający, gwarantujący ochronę.

Różne metody walki z opryszczką

Jeśli kogoś na to stać, zawsze może skorzystać z pomocy profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Fachowe kosmetyczki stosują zabiegi oczyszczające cerę nie tylko za pomocą preparatów na bazie ziół, ale także specjalistycznymi narzędziami, emitującymi ciepłe strumienie powietrza, pod wpływem którego pory się otwierają. Urządzenia do czyszczenia cery nowoczesnymi metodami są dostępne w licznych sklepach internetowych, ale nie każdą młodą dziewczynę na nie stać. Całe szczęście, że domowe metody pomimo upływu lat ciągle zdają egzamin! Okazuje się, że wcale nie trzeba być bogaczem, aby mieć piękną skórę. Wystarczy podstawowa wiedza z zakresu znajomości ziół i ich wpływu na skórę oraz ciało. Najważniejsze piękno tkwi jednak wewnątrz nas i w każdej sytuacji warto o tym pamiętać!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.