Jak wybrać dobrą suszarkę do włosów?

0 434

Choć półki sklepowe z nowoczesnymi sprzętami fryzjerskimi oferują coraz lepszy sprzęt, wcale nie jest tak łatwo wybrać właściwą suszarkę lub szczotkę. Nie dokonując głębokiej analizy produktu, nigdy nie wiemy, czy wybrana suszarka będzie w pełni działała tak, jak sobie tego zażyczyliśmy. W sklepach też nie powiedzą nam całej prawdy, ponieważ dla sprzedawcy najważniejsze jest, by towar został sprzedany, bez względu na jakość warunków technicznych jakie reprezentuje. Dzięki naszym prostym poradom będziecie wiedzieli, jak wybrać dobrą suszarkę do włosów i na co zwrócić największą uwagę. Sprawdzona suszarka do włosów służy nam przez lata, mimo zmieniających się mód w branży urządzeń pielęgnacyjnych. Pamiętajcie, że jeśli suszarka jest mała, to wcale nie oznacza, że będzie pracowała przy niskiej mocy i słabych rezultatach. Niewielkie suszarki mogą dziś bardzo zaskoczyć mocą swojego działania. Drobne mechanizmy we współczesnych suszarkach doprowadzane są do perfekcji.

Jak wybrać dobrą suszarkę do włosów w zalewie produktowej?

W sklepach znajdziemy tak wiele typów suszarek, że analiza każdego modelu osobno sprawi, że stracimy mnóstwo czasu. Nikt nie lubi czytać informacji na opakowaniach, których właściwie większość nie zrozumie. Ułatwieniem w kwestii zakupu właściwej suszarki do włosów są fora internetowe danych marek. Można także zaglądać na wszelkie blogi i fora związane z tematyką współczesnego fryzjerstwa. Tam użytkownicy wymieniają swoje spostrzeżenia na temat produktów fryzjerskich poszczególnych marek. Można się wiele dowiedzieć na temat technicznych norm, jakie posiadają suszarki, prostownice, szczotki, lokówki oraz cały szereg urządzeń, bez których nie obejdzie się żaden salon fryzjerski oraz perfekcyjna pani domu. Wybierając suszarkę dla siebie, trzeba zwrócić uwagę na kilka spraw. Podstawową będzie znajomość marki. Jeśli jest to marka o randze ogólnoświatowej, popularna i obecna w mediach właściwie od zawsze, to prawdopodobieństwo pod względem trafienia w przysłowiową dziesiątkę, jeśli chodzi o zakup, jest niemal pewne.

Jak wybrać dobrą suszarkę do włosów z wieloma funkcjami?

Suszarka dwudziestego pierwszego wieku, dostosowana do oczekiwań współczesnej damy, powinna posiadać wiele funkcji o programów obsługi. Minęły już czasy, gdy włosy suszyło się urządzeniami emitującymi jednakowy, taki sam, często przesadnie gorący strumień powietrza. Na dłuższą metę takie sposoby suszenia włosów działały bardzo na ich niekorzyść. Włosy ciągle były przesuszone, przez co bardziej łamliwe, kruche, wypadające. Jak wybrać dobrą suszarkę do włosów z wieloma funkcjami, często podpowiadają nam reklamy w Internecie. To z nich możemy często stworzyć własny obraz suszarki idealnej. Dobra suszarka:

 • nie zawsze jest duża, małe, a przez to poręczne suszarki często potrafią więcej, niż te duże
 • ma kilka programów suszenia, od delikatnego do bardzo intensywnego, stopień moduluje się za pomocą prostych przycisków
 • ma wmontowany mechanizm chłodzący, przez co nie przegrzewa się zbyt szybko
 • posiada rączkę, którą pewnie i zdecydowanie trzyma się w dłoni
 • ma obudowę z metalu lub tworzywa sztucznego, która nawet po długiej pracy nie przegrzewa się i nie topnieje
 • posiada kabel łatwy w zwijaniu po zakończonym procesie suszenia
 • może być zasilana na baterie, jeśli w pobliżu nie mamy dostępu do prądu
 • posiada dołączoną dyszę ochronną, nakładaną przy miejscu, z którego wydobywa się strumień gorąca, dzięki niemu wiemy, że nie spalimy włosów
 • do zestawu ma dołączone różnorodne końcówki do modelowania fryzur na różne okazje
 • posiada pokrowiec, w którym można ją przechowywać w czasie podróży i wyjazdów

Suszarki z bonusami są zawsze w cenie!

Warto kupować suszarki, do których dołączone są interesujące bonusy. Żyjemy w czasach, gdy stawia się przede wszystkim na urządzenia wielofunkcyjne. W jednym urządzeniu znaleźć możemy więc nie tylko suszarkę, ale również szczotkę, prostownicę oraz lokówkę. Wszystko polega jedynie na dobraniu odpowiedniej końcówki, która pozwoli nam zastosować w praktyce wybrane na dany moment urządzenie. Suszarki wielofunkcyjne sprawdzają się w wielu sytuacjach, między innymi, przy przygotowywaniu fryzur do:

 • pokazów mody
 • targów fryzjerskich
 • sesji zdjęciowych
 • występów telewizyjnych i estradowych
 • specjalnych okazji
 • spotkań towarzyskich

Na rynku sprzedaży suszarek oraz innych urządzeń do pielęgnacji włosów obecnych jest wiele podróbek, których należy się wystrzegać. Niech Was nie zmyli o wiele niższa cena z logo marki, której produkty kosztują o jedną trzecią więcej. Lepiej na dobrą suszarkę wydać nieco więcej pieniędzy, niż potem rozpaczać nad chwilową fascynacją wadliwym towarem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.