Suplementy z glutaminą wspierające kondycję sportową

0 69

Sportowcy, którzy chcą trenować wydajniej i dłużej, sięgają po suplementy diety. Te zawierające glutaminę stanowią wsparcie w budowaniu kondycji. Aminokwas stymuluje syntezę białek, dzięki czemu łatwiej jest uzyskać pożądaną masę mięśniową. Preparat przydaje się nie tylko przed treningiem, ale też po jego zakończeniu, ponieważ przyspiesza regenerację nawet po intensywnym wysiłku.

Jakie suplementy wybrać?

Glutamina jest alfa aminokwasem z grupy endogennych. Ludzki organizm w ograniczonym stopniu wytwarza go sam. Osoby, które są umiarkowanie aktywne nie odczuwają zazwyczaj jego braków, problem może pojawiać się dopiero w przypadku sportowców. Standardowo glutamina do 60% puli aminokwasów proteogennych. To stężenie może jednak spadać w przypadku chorób, stresu i przetrenowania.

Aby zapobiec niedoborom wiele osób, które intensywnie eksploatują swoje ciało na bieżni czy na siłowni decyduje się na suplementację glutaminy – https://www.olimp-nutrition.pl/25-glutaminy. Warto rozważyć taki scenariusz nie tylko dla lepszej wydolności czy bardziej imponującej muskulatury, ale też dla zdrowia (w uzasadnionych przypadkach). Jako przeciwutleniacz glutationu, glutamina ma istotny wpływ na funkcjonowanie układu immunologicznego.

Rola glutaminy

Zanim zaczniesz przyjmować suplementy zawierające glutaminę, dowiedz się, czym jest i jakie jest jej zadanie. Ten aminokwas jest bardzo ważnym wsparciem dla osób, które są aktywne fizycznie. Warto jednak wiedzieć, że jeśli szukasz magicznego środka, który bez zbędnego wysiłku pozwoli Ci zbudować „napompowaną” muskulaturę, to będziesz rozczarowany.

Glutamina bierze udział w procesach odbywających się w ludzkim organizmie, a jej niedobory najczęściej dotykają osób intensywnie trenujących. Jest odpowiedzialna za prawidłowy przebieg procesów fizjologicznych i wytwarzanie tlenku azotu. On z kolei transportuje substancje odżywcze do komórek ciała, tak, abyś szybko poczuł się zregenerowany po wysiłku i gotowy do realizowania swojego planu treningowego.

Suplementy z glutaminą

Na rynku nie brakuje preparatów, które w swoim składzie zawierają glutaminę. Możesz kupić ją w czystej postaci lub w połączeniu z innymi substancjami. Takie suplementy oferuje np. Olimp Sport Nutrition – https://www.olimp-nutrition.pl/. Są one pozbawione sztucznych wypełniaczy, cukru oraz substancji zapachowych. Do wyboru jest forma preparatu — są to łatwe w aplikacji kapsułki oraz tabletki.

Jeżeli chodzi o dawkowanie suplementów, to należy przestrzegać zaleceń producenta. Sporo zależy również od częstotliwości i intensywności Twoich treningów. Dlatego zwróć uwagę na to, ile kapsułek przyjmujesz w dni treningowe, a ile poza nimi. Nie są zalecane przerwy, ponieważ glutamina, podobnie jak inne środki wspierające budowani masy mięśniowej, powinna być przyjmowana przez dłuższy czas, aby przynieść i podtrzymać pożądane rezultaty.
Dobrze jest wybierać wspomniane już preparaty znanych marek. Często w składzie mają one dodatkowe substancje ułatwiające wchłanianie glutaminy. Dzięki temu masz pewność, że doza preparatu trafia do miejsca docelowego i jest efektywnie wykorzystywana przez mięśnie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.