Plecaki młodzieżowe – jaki model wybrać do szkoły? – podpowiadamy

0 121
Plecaki młodzieżowe – jaki model wybrać do szkoły? – podpowiadamy
Oceń artykuł

Plecak to gadżet nie tylko modny ale i bardzo praktyczny. Mało kto wyobraża sobie wyprawę w góry czy zwiedzanie miasta bez odpowiedniego, należycie przystosowanego do swoich potrzeb plecaka. Plecaki królują nadal na światowych wybiegach jako jeden z najmodniejszych i najbardziej funkcjonalnych gadżetów i nic nie zapowiada, by ten trend miał się skończyć.

Dla kogo przeznaczony jest plecak?

Plecaki noszą obecnie wszyscy – dzieci, młodzież, a panie często zamieniają nań swoje ulubione torebki, z którymi do tej pory były praktycznie nierozłączne na damskie plecaki. Szczególnie modne są plecaki vintage, czyli tzw. „modowe perełki”, oryginalne zdobycze z szaf naszym mam i babć. Alternatywą dla często ręcznie robionych, historycznych manufaktur mogą być plecaki retro. Takie plecaki tworzone są na wzór tych starszych modeli, fasonem są niemal identyczne, jednak materiał użyty do ich produkcji i sam proces powstawania jest na wskroś współczesny.

Nie powinniśmy zapominać, że noszenie plecaka to przede wszystkim domena uczniów. Plecak szkolny to atrybut większości dzieci i nastolatków. Powinien przede wszystkim, oprócz swoich walorów estetycznych spełniać kilka funkcji użytkowych.

Czym kierować się kupując plecak?

Przy wyborze odpowiedniego plecaka do szkoły warto zapoznać się z tym, co na temat jego noszenia powie lekarz, równie ważne będzie zdanie innych rodziców, których dzieci miały możliwość przetestowania różnych modeli plecaków do szkoły. Oczywiście mamy na myśli dzieci w wieku szkolnym, zwłaszcza uczniów początkowych klas. W przypadku plecaka młodzieżowego głos mody pokolenia może okazać się głośniejszy od głosu rozsądku. Jak powszechnie wiadomo, wady postawy to zjawisko trudne do skorygowania. W najmłodszym wieku, kiedy to szkielet kostny nadal się kształtuje, warto zwrócić uwagę nie tylko na ilość obciążenia, jakie zawierają plecaki szkolne ale także na ciężar samego plecaka. Odpowiedni plecak do szkoły powinien skonstruowany być tak, by jego pełna zawartość nie przeciążała dziecka. W przypadku plecaków młodzieżowych ten element ma nieco mniejsze znaczenie. Odpowiedni plecak do szkoły powinien posiadać odpowiednio wyprofilowaną ściankę, która równomiernie przylegać będzie do pleców nastolatka. O ile w plecakach vintage nie ma mowy o dodatkowych wzmocnieniach, tak we współczesnych, sportowych plecakach na ich tylnych ścianach, pod warstwą materiału wbudowane są specjalne, dopasowane do pleców gąbki, które utrzymują ciężar na odpowiedniej pozycji i amortyzują wszelkie niekorzystne dla pleców nastolatka czynniki.

Plecaki młodzieżowe powinny być pojemne. Najlepiej, jeśli będą zawierać minimum dwie osobne przegrody oraz osobne komory, w których dziecko zmieści szkolne przybory, drugie śniadanie i najpotrzebniejsze drobiazgi. Nie bez znaczenia będzie także materiał, z którego wykonany zostanie młodzieżowy plecak. Najmodniejsze w tym sezonie plecaki retro i plecaki vintage wykonywane są z naturalnej skóry licowej oraz skóry naturalnej celowo postarzanej. Tego typu plecaki, które z reguły są mniejsze niż standardowy format A4 upodobały sobie przede wszystkim młode dziewczyny – przywołują one na myśl szeroko rozumiany współcześnie powrót do mody na lata 90-te. Jeśli mowa o plecaku młodzieżowym, który będzie używany zarówno podczas lekcji, jak i na popołudniowych treningach i szkolnych wycieczkach powinniśmy postawić na gładkie, nieprzemakalne materiały. Zapewnią one bezpieczeństwo podręcznikom i licznym gadżetom elektronicznym, które nastolatki uwielbiają.

Jaki fason i kolor plecaka młodzieżowego wybrać?

Ten wybór powinniśmy w całości pozostawić nastolatkowi. Różowy, niebieski, z ulubioną postacią z kreskówki czy ozdobiony logo ukochanej kapeli – powinien podobać się nie tylko właścicielowi ale i wzbudzać podziw całej klasy.

Ciekawą ofertę plecaków możecie znaleźć w tym sklepie: https://supergalanteria.pl/dla-mlodziezy/plecaki-mlodziezowe

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.