Peeling do twarzy – jego znaczenie w pielęgnacji

0 85

Zastanawiasz się, jakie znaczenie w pielęgnacji twarzy ma peeling? Po co złuszczać naskórek? Dowiedz się więcej o peelingu do twarzy i jak należy go używać, by był skuteczny.

Peeling, czyli złuszczanie naskórka

Skóra człowieka codziennie wystawiana jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Staje się przesuszona, traci swoją elastyczność i kolor. Dzięki zdolności do regeneracji, przez całe życie, produkuje nowe komórki, które pozwalają na zachowanie równowagi w organizmie. Cykl odnowy naskórka trwa około 14-28 dni. Nowe komórki produkowane są w najgłębszej warstwie skóry, by później przesuwać się w górę. Zniszczone komórki, znajdujące się w wierzchniej warstwie, zaczynają się łuszczyć i obumierać. Zostają one zastąpione przez nowe komórki, które pomagają w utrzymaniu młodego i zdrowego wyglądu. Usuwanie zrogowaciałej, wierzchniej warstwy skóry jest niezwykle ważne w procesie regeneracji skóry. Aby przyspieszyć ten proces komórek należy używać peelingu. Dzięki niemu w szybki sposób pozbędziesz się martwych komórek i ułatwisz dostęp nowym.

Peeling do twarzy – działanie

Peeling używany do twarzy powinien być starannie dobrany do jej rodzaju. Możesz korzystać z peelingów:

  • mechanicznych,
  • chemicznych.

Ważne, aby peeling przeznaczony był tylko i wyłącznie do twarzy, ponieważ jej skóra jest delikatniejsza i bardziej wrażliwa na dane składniki. Peeling nie jest kosmetykiem, którego należy używać codziennie. Najlepiej korzystać z niego 3 razy w tygodniu. Drobinki zawarte w produkcie ścierają naskórek, dlatego zbyt częste jego używanie może prowadzić do silnego podrażnienia skóry. Dodatkowo peelingi stosowane codziennie zaburzają gospodarkę wodno-lipidową skóry , co może prowadzić do powstawania wyprysków. Jeżeli posiadasz cerę wrażliwą bądź naczyniową powinnaś szczególnie uważać na tego rodzaju kosmetyki. Dobranie niewłaściwego produktu może skutkować stanem zapalnym skóry i zaostrzeniem np. trądziku.

Cera wrażliwa – jaki peeling wybrać?

Posiadaczki wrażliwej skóry nie muszą zupełnie rezygnować z peelingu twarzy. Dobranie profesjonalnego kosmetyku pozwoli na złuszczenie naskórka w bezpieczny i prosty sposób. Peelingi marki Arkana produkowane są z najwyższej jakości składników, które dobrane zostały w taki sposób, by jak najbardziej sprostać potrzebom delikatnej skóry. Szczególnie polecany jest peeling enzymatyczny, w którym drobinki ścierające zostały zastąpione przez naturalne enzymy roślinne. Dzięki temu Twoja skóra nie jest narażona na nadmierne ścieranie.

Peelingi chemiczne – co to takiego?

Peelingi chemiczne doskonale sprawdzą się u osób z przebarwieniami skóry, bliznami czy rozszerzonymi porami. W przypadku tych produktów, za ścieranie naskórka, odpowiedzialne są substancje chemiczne (np. kwas glikolowy, kwas migdałowy, kwas TCA), które rozpuszczają martwe komórki. Peelingi chemiczne powinny być zawsze przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach przez wykwalifikowane osoby. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że rodzaj peelingu i stężenie kwasu zostało właściwie dobrane do rodzaju Twojej skóry. Peelingi tego typu pobudzają skórę do regeneracji, a także produkcji kolagenu i elastyny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.