Paznokcie ombre- czym są, jak zrobić, lakier, hybrydy, żele, jaki dają efekt?

0 447
Paznokcie ombre- czym są, jak zrobić, lakier, hybrydy, żele, jaki dają efekt?
5 (100%) 5 votes

Paznokcie ombre to trend w stylizacji paznokci popularny już kolejny sezon. Jest on dość popularny, gdyż zapewnia ciekawy i widowiskowy efekt na paznokciach każdej kobiety. Dodatkowo można go zastosować do dowolnej stylizacji.

Czym jest efekt ombre na paznokciach?

Zastosowanie efektu ombre czy to na paznokciach czy na włosach jest możliwe dzięki stopniowemu mieszaniu się jednego koloru lakieru do paznokci z drugim. Ombre pozwala na uzyskanie widowiskowego efektu nawet przy zastosowaniu jednego koloru od ciemnego do jasnego.  Dzięki tej metodzie na paznokciu uzyskiwany jest efekt cieniowania kolorem. Manicure ombre można wykonać u kosmetyczki, ale także samodzielnie w domu.

Co jest potrzebne do wykonania ombre na paznokciach?

Paznokcie ombre można uzyskać takze wykonując manicure w domu. Do zrobienia takiego efektu na paznokciach konieczne jest zaopatrzenie się w takie produkty jak:

 • odpowiednie lakiery do paznokci(dobór kolorystyczny),
 • baza pod lakier,
 •  zmywacz do paznokci,
 • mała gęsta gąbeczka (np. kuchenna),
 • patyczek kosmetyczny,
 • utwardzacz do lakieru,
 • wacik kosmetyczny.

Jak wykonać ombre samodzielnie?

Pierwszym krokiem przy zrobieniu ombre na paznokciach powinno być wykonanie manicuru w postaci spiłowania paznokci, odsunięcia skórek oraz odtłuszczenie płytki paznokcia za pomocą wacika ze zmywaczem. Kolejny etap to nałożenie bazy na paznokcie, co pozwoli je uchronić przed wszelkimi odbarwieniami.

Jak zrobić cieniowanie na paznokciu?

Dopiero po wyschnięciu należy rozpocząć malowanie paznokci od najjaśniejszego koloru. Następnie należy przygotować gąbkę do stemplowania, czyli pociąć ją na mniejsze kawałki. Dopiero na mały kawałek gąbki nakłada się odrobinę lakieru po czym przykłada się ją na paznokieć do około połowy jego długości. W ten sposób uzyskujemy delikatne cieniowanie. Na innym kawałku gąbki trzeba nałożyć ciemniejszy lakier i przyłożyć ją na mniejszej powierzchni paznokcia, ale zaczynając od dołu. Czynności te należy powtarzać tak długo aż otrzymamy oczekiwany efekt.

Końcowe kroki to oczyszczenie skórek z nadmiaru lakieru, a następnie zabezpieczenie pomalowanych paznokci utwardzaczem. Dzięki temu manicure uzyska jednolity wygląd. Oczywiście ombre można uzyskać również stosując trwałe lakiery hybrydowe i lampy UV. Zastosowanie lakierów hybrydowych w domu umożliwia wykonanie ombre bez zastosowania gąbki(wystarczy pędzelek).

Jaką wybrać gąbkę do domowego ombre?  

Według ekspertek, których opinie dostępne są w artykułach czy na blogach nie ma znaczenia jakiej gąbki użyjemy do wykonania ombre na paznokciach. Może to być nawet zwykła gąbka do naczyń. W tym przypadku najważniejsza jest wprawa i świadomość jakiego efektu oczekujemy. W przypadku gąbki o mniejszych otworach uzyskujemy ładniejsze przejście kolorów.

Lakiery do paznokci
Kliknij i sprawdź ceny!

W jaki sposób ułatwić sobie wykonywanie ombre na paznokciach?

Z uwagi na dużą popularność tej metody zdobienia paznokci co pewien czas pojawiają się podpowiedzi w jaki sposób ułatwić sobie robione ombre na paznokciach. Popularną poradą jest zaklejenie przeźroczystą taśmą opuszków palców, aby łatwiej usunąć nadmiar lakieru. Dodatkowo istnieje także metoda wykonywania ombre dla osób mających mało czasu lub które są bardziej leniwe. W tej metodzie nie ma potrzeby nakładania koloru bazowego, lecz od razu dokonuje się stemplowania paznokci. Ilość powtórzeń także zależy od oczekiwanego efektu. Jednak nawet w tej wersji zalecane jest nałożenie lakieru top coat, który zapewni większą trwałość ombre i wyrówna wszelkie nierówności. Kolejnym zaleceniem jest także zastosowanie białego lakieru jako podkładu bazowego przy wykonywaniu kolorowego gradientu.

Warto pamiętać, ze zwykłe lakiery są rzadsze niż hybrydy i dodatkowo szybko zasychają, więc metoda ombre za pomocą pędzelka w tym przypadku nie zda egzaminu. Przy takich lakierach konieczna jest gąbka. Natomiast w przypadku efektu dużych kontrastów konieczna jest spora wprawa w zdobieniu paznokci. Dla zapewnienia trwałości tak wykonanego manicure należy zapewnić wyschnięcie każdej z nałożonych warstw.

Co uzyskujemy dzięki paznokciom ombre?

Paznokcie ombre pozwalają uzyskać paznokciom niepowtarzalny widok. Dodatkowo właścicielka paznokci może zdecydować się na efekt delikatnego cieniowaniu lub widocznego kontrastu. Ilość kombinacji sprawia, że małe są szanse na spotkanie drugiej osoby z takim samym ombre na paznokciach. Chcąc zmiany w wykonywanym ombre wystarczy nałożyć pasy na gąbeczce wzdłuż paznokcia zamiast w poprzek. Warto zauważyć, że istnieje pewne zamieszanie z tłumaczeniem tej metody na język polski. W internecie spotyka się ją jako „gradient nails”. Tymczasem u wielu przyjęło się pojęcie ombre. Jednakże szukając więcej informacji lub inspiracji warto w wyszukiwarkach wpisywać „gradientowe paznokcie”. Według ekspertek ombre to metoda, gdzie każdy paznokieć jest pomalowany innym odcieniem tego samego koloru.

Czy ombre wymaga od nas zakupu wielu buteleczek lakierów?

Osoby, które często wykonują ombre na swoich paznokciach potrafią wyczarować z dwóch lakierów nawet pięć odcieni do ombre. Najważniejszy jest fakt, że paznokcie pomalowane techniką ombre pasują zarówno do minimalistycznej klasyki jak i bardziej barwnej stylizacji. Ponadto samodzielne tworzenie stylizacji na paznokciach stanowi nie tylko oszczędność, ale gwarantują również niepowtarzalność. Metoda ombre pobudza kreatywność oraz wyobraźnię. Może być wykonywane w każdym kierunku(nawet na skos). Możliwości wykorzystania ombre są niemal nieskończone.

 Na co stawiają projektanci?

 Paznokcie ombre pojawiają się także na wybiegach i u znanych stylistów. <ie ma jednak jednolitego trendu i każdy stawia na kolory, które pasują do jego wyobrażenia. Z tego powodu popularne są ombre w takich odcieniach jak:

 • trzykolorowe ombre w jasnych odcieniach niebieskiego i różowego oraz żółtego,
 • ombre w odcieniach bieli i żółci,
 • ombre nude przechodzące w róż na górze albo
 • nude, ale przechodzące u góry w kolor ciemnoszary.

Jakiego koloru może być ombre?

Jednakże w przypadku paznokci zdobionych metodą ombre istnieje ogromna dowolność, która pozwala na dostosowanie koloru lakieru do paznokci do własnych potrzeb. Ombre może być koloru:

 • czerwonego,
 • różowego,
 • szarego,
 • niebieskiego,
 • brokatowego
 • inne.

O aktualności tej metody malowania paznokci świadczy jej częste pojawianie się w czasopismach, telewizji czy internecie. Wciąż pojawiają się nowe połączenia kolorystyczne i sposoby wykonywania ombre, co poświadcza popularność tej metody. Dodatkowym atutem tej techniki jest możliwość wykonania jej w domu, jeśli nie chcemy wydawać na kosmetyczkę. Samo ombre w kolorach pastelowych jest bardzo elegancie i efektowne, co zapobiega nudzie. Ponadto ombre sprawdza się na wszystkich paznokciach bez względu na długość czy kształt płytki paznokciowej. Dzięki temu każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Jakie są zalety metody ombre na paznokciach?

 Do zalet ombre na paznokciach zalicza się przede wszystkim takie cechy jak:

 • niepowtarzalność,
 • wzór ograniczony tylko wyobraźnią,
 • niski koszt wykonania w domu,
 • możliwość eksperymentowania,
 • ładnie wyglądające paznokcie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.