Orgazm kobiety- Jak wygląda, charakterystyka, jak go wzbudzić.

0 1 597
Orgazm kobiety- Jak wygląda, charakterystyka, jak go wzbudzić.
5 (100%) 5 votes

Sfera seksualna pełni w życiu człowieka bardzo ważną funkcję. Ciało kobiety podczas orgazmu daje charakterystyczne objawy, po których partner seksualny może spodziewać się, że druga strona osiągnęła szczyt rozkoszy. Czym charakteryzuje się kobiecy orgazm? Czy ma go każda kobieta? Jak do niego doprowadzić?

Orgazm u kobiet- Charakterystyka

W przypadku kobiet nie ma tak charakterystycznych objawów, niż jak to bywa u płci przeciwnej. Podczas orgazmu kobiety należy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników. Sytuacja w tym przypadku wydaje się skomplikowana, ponieważ w przypadku kobiet popularnie rozróżniane są dwa rodzaje orgazmu- łechtaczkowy i pochwowy, co nie jest w pełni prawdziwym stwierdzeniem. Seksuolodzy wymieniają nawet kilkanaście rodzajów orgazmu i podniecenia seksualnego. Tak naprawdę każda kobieta przeżywa orgazm w inny sposób.

Jak kobieta może osiągnąć orgazm?

Kobieta może osiągnąć orgazm na kilka sposobów. Należą do nich:

 • Petting,
 • Penetracja dopochwowa,
 • Stosunek analny,
 • Stosunek oralny,
 • Masturbacja.

Badania dowodzą, że orgazm możliwy jest również poprzez pobudzanie piersi i fantazjowanie senne. Być może zależy to od temperamentu oraz stopnia pobudzenia seksualnego. Droga do orgazmu zarówno kobiet, jak i mężczyzn jest podobna. Niestety kobiety w odróżnieniu od mężczyzn muszą nauczyć się jego odczuwania. Mężczyźni mają tę zdolność wrodzoną.

Czym orgazm kobiety różni się od orgazmu mężczyzny?

W przypadku kobiet brana jest pod uwagę nie tylko fizjologia, ale również sfera psychiczna. Fakt przeżywania szczytowania uzależniony jest od poczucia własnej wartości, zaufania do partnera oraz równowagi gospodarki hormonalnej, która jest zasadniczym warunkiem do osiągnięcia orgazmu. Kobiety, które nie akceptują swojego ciała, mogą mieć znaczne trudności z przeżyciem orgazmu, ponieważ narastające kompleksy nie dają im możliwości skupienia się na przyjemności, a jedynie a przykrości spowodowanej niedostateczną perfekcją własnego ciała. Na początku trzeba zaakceptować samego siebie.

Fazy orgazmu kobiecego

Orgazm dzieli się na kilka kluczowych faz, które następują kolejno po sobie.

 • Faza podniecenia- Brodawki kobiety mogą wydłużyć się nawet do 1 cm, zwłaszcza kiedy są stymulowane. Skóra staje się różowa, a cera błyszcząca. Wzrasta napięcie mięśni w pochwie. Następuje szybsza akcja serca oraz przyspieszenia ciśnienia krwi. Nabrzmiewa również żołądź łechtaczki, a z pochwy wydziela się pływ lubrykacyjny. Powiększają się wargi sromowe, a ścianki pochwy ciemnieją. Dodatkowo wzrasta również wrażliwość pochwy.
 • Faza plateau- Piersi zwiększają swoją objętość, zwiększa się przekrwienie otoczek sutkowych, całe ciało staje się lekko zaróżowione.
 • Faza orgazmu- Faza wyładowania seksualnego. Następuje skurcz mięśni całego ciała. Wzrasta ciśnienie krwi. Kurczy się trzon macicy oraz następują jej skurcze.
 • Faza odprężenia- Zmniejsza się napięcie ciała. Piersi powracają do pierwotnego kształtu. Pochwa staje się uwrażliwiona. Wyrównuje się również koloryt skóry i ciśnienie krwi. Po około 30 minutach wargi sromowe również powracają do swojego początkowego rozmiaru.

Orgazm łechtaczkowy a pochwowy

Sigmund Freud, czyli znany twórca psychoanalizy uwzględniającej ludzkie pragnienia i popędy twierdził, że istnieją dwa rodzaje orgazmu- pochwowy i łechtaczkowy. Ten pierwszy rozumiał jako ten dojrzały i wykształcony, natomiast ten drugi, jako ten młody, niedojrzały i typowy dla młodych kobiet, które nie do końca jeszcze znają swoje ciało i jego fizjologię. Wiele feministek poddawało krytyce jego badania i twierdzenia. Obecne badania i wszelkie publikacje dowodzą, że nie ma podziału na orgazm pochwowy i łechtaczkowy, ponieważ zawsze jego skutkiem jest stymulacja łechtaczki połączonej z kolei z pochwą receptorami nerwowymi. Stymulowanie ścian pochwy sprawia, że łechtaczka jest stale pobudzana, w wyniku czego kobieta może przeżywać rozładowanie napięcia seksualnego. Najnowsze badania mówią również, że łechtaczka to organ o wiele większy, niż wskazuje na to jego zewnętrza wielkość.

Po czym poznać, że kobieta przeżywa orgazm?

Nie wszyscy mężczyźni potrafią wyczuć ten moment, zwłaszcza jeśli nie mieli wcześniej żadnej partnerki seksualnej. Kobiety bardzo często dają do zrozumienia swoim partnerom, że nastąpił ten szczytowy moment poprzez wydawanie z siebie dźwięków, a czasem nawet okrzyków. Oczywiście niektóre kobiety nie mają tyle odwagi, aby wydawać odgłosy, dlatego warto dowiedzieć się, co może wskazywać na ten kluczowy moment, aby podczas niego jeszcze bardziej wzmocnić doznania partnerki. Warto zwrócić uwagę na objawy fizjologiczne, do których należy:

 • Przyspieszone tętno,
 • Rumieńce oraz zmiana ciała na kolor lekko różowy,
 • Szybszy oddech,
 • Odczuwalne nagłe napięcie mięśni,
 • Silne ukrwienie łechtaczki,
 • Płytki oddech,
 • Zamknięte lub przymknięte powieki.

Fakty dotyczące orgazmu kobiet

 • Seks to zdrowie- Badania lekarzy potwierdzają, że seks 1-2 razy w tygodniu poprawia ciśnienie krwi i zwiększa liczbę przeciwciał w organizmie. Dzięki temu zwiększa się odporność człowieka na wszelkie choroby i drobnoustroje. Kobiety, które przynajmniej raz w tygodniu doświadczają orgazmu, stają się rozluźnione i bardziej uśmiechnięte.
 • Kobieta do osiągnięcia orgazmu potrzebuje bliskości i czułości- W przypadku mężczyzn sprawa jest dużo prostsza niż u kobiet. Potrzebują one bliskości, czułości i gry wstępnej, która pobudzi je na tyle mocno, aby ciało dało znak gotowości odbycia stosunku płciowego. Niektórzy naukowcy twierdzą również, że kobiecie nie zależy na osiągnięciu orgazmu tak mocno, jak na bliskości ze swoim partnerem.

Mity dotyczące orgazmu kobiet

 • Orgazm pochwowy nie jest tak przyjemny, jak orgazm łechtaczkowy- To pierwszy i najważniejszy mit. Nie ma podziału na orgazm pochwowy i łechtaczkowy, ponieważ orgazm pochwowy jest wynikiem pobudzania ścian pochwy, a w rezultacie łechtaczki. Orgazm łechtaczkowy jest bardziej dostępny i niesamowicie silny, natomiast orgazm pochwowy został rozpowszechniony przez specjalistów, którzy badają istnienie owego punktu G.
 • W trakcie orgazmu kobieta musi krzyczeć- Warto pamiętać, że niektóre kobiety są nieśmiałe, a krzyk nie jest wyznacznikiem przyjemności. Niestety krzyk jest często reakcją przesadzoną po to, aby podnieść satysfakcję partnera seksualnego z doprowadzenia partnerki do ,,nadzwyczaj mocnego” orgazmu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.