Operacja stulejki – co to jest, metody leczenia, obrzezanie

0 98
Operacja stulejki – co to jest, metody leczenia, obrzezanie
5 (100%) 5 votes

Operacja stulejki to rodzaj zabiegu, który umożliwia niezwykle szybkie wyleczenie mężczyzn z problemu, który uchodzi za dość wstydliwy oraz problematyczny. Spora liczba mężczyzn oczekuję z wizytą lekarską dotyczącą tego kłopotu i do ostatniej chwili. Jednak warto wiedzieć, że w czasach obecnych leczenie stulejki jest niezwykle proste i wcale nie stanowi zagadnienia, którego należałoby się wstydzić. Należy także wiedzieć, że leczenie zwężeń a ujścia napletka może wyeliminować i wiele problemów zdrowotnych, które mogą wiązać się z brakiem reakcji na tego rodzaju problem. Brak reakcji może powodować pogorszenie się kondycji fizycznej męskiego organizmu, ale także może wpływać na psychikę. Problemu tego nie należy bagatelizować i zawsze należy podchodzić do niego w sposób poważny.

Stulejka jest dość problematyczne dolegliwością. Szczególnie wtedy, gdy wda się w nią stan zapalny. Stulejka może uniemożliwiać wykonywanie najbardziej podstawowych czynności związanych z fizjologią. Najczęściej problemy te można zauważyć podczas oddawania moczu przez mężczyznę, który jest inny niż dotychczas ponieważ dochodzi do zwiększenia napletka. Jeśli takie dolegliwości zostaną zauważone przez pana, niezwłocznie powinien on skontaktować się ze swoim lekarzem, a następnie podjąć stosowne kroki co do leczenia.

Operacja stulejki – co warto o niej wiedzieć?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że operacja stulejki nie stanowi bolesnego zabiegu. Oczywiście towarzyszy jej uczucie braku komfortu, które prawdopodobnie jest jednym z głównych powodów, dla których mężczyźni do ostatniej chwili zwlekają z decyzją o poddaniu się temu zabiegowi. Dyskomfort, który towarzyszy operacji stulejki powoduje, że ogromna ilość mężczyzn podejmuje decyzję o znieczulenie ogólnym podczas jej przeprowadzenia. Prawda jest taka, że operacja może zostać wykonana jedynie wykorzystując do tego znieczulenie miejscowe.

Jednak w tym przypadku komfort pacjenta jest kluczowy, z tego powodu to mężczyzna wybiera formy znieczulenia, a nie lekarz, który przeprowadza zabieg. Wyjątkiem od tej reguły jest tylko sytuacja, w której Podanie pełnej narkozy jest niemożliwe ze względu w zdrowotnych pacjenta. Jednak są to sytuacje bardzo sporadyczne i zazwyczaj pełna narkoza jest jak najbardziej możliwa. Istnieje wiele powodów, dla których można powiedzieć, że im zabieg przeprowadzi się szybciej tym lepiej.

Stulejka – wszystko co powinieneś o niej wiedzieć

Stulejka nie powoduje zwykle żadnego uczucia bólu w trakcie stosunku seksualnego. Jednak pojawienie się niej prowadzi do licznych stanów zapalnych w drogach moczowych oraz wewnątrz narządów płciowych mężczyznę. Wielu mężczyzn, pomimo odczuwania bólu ukrywa swój kłopot ze stulejką przed swoimi partnerkami. Taka postawa utrudnia w znaczny sposób postawienie jednoznacznej diagnozy dotyczącej stulejki oraz podjęcie prawidłowych kroków w kierunku i leczenia, gdyż często dochodzi także do przypadków, w których napletek zsuwa się niemalże prawidłowo chwili kiedy prącie jest w stanie spoczynku. Wówczas diagnoza jest o tyle trudna, że do problemów związanych ze stulejką dochodzi dopiero w chwili wzwodu penisa. Kolejny powód, dla którego byś szybko powinno się zareagować i podjąć kroki związane z leczeniem stulejki. Prawda jest taka, że opisany problem w negatywny sposób oddziałuje na życie seksualne.

Metody leczenia stulejki – ABC zdrowia

Jeśli stulejka występuje u małych dzieci, zabrania się od ciągać napletka przy pomocy siły. Takie działanie mogłoby skutkować powstaniem niewielkich uszkodzeń, które w chwili gojenia jeszcze bardziej zdążyłyby napletek. Jeśli dochodzi do stanu zapalnego u dziecka to konieczne jest podjęcie kroków związanych z jego leczeniem. W tym przypadku bardzo dużą rolę odgrywa przestrzeganie zasad higieny. Właściwie to podstawa terapii stoi u dzieci. Dziecko ze stulejka powinna znajdować się pod stałą kontrolą lekarza.  Oczywiście mowa w tym przypadku urologu. W niektórych przypadkach zaleca się miejscowe stosowanie maści sterydowej, jednak powinno być to pod stałą kontrolą lekarską.

Jeśli chodzi o stulejka u osób starszych oraz dorosłych to koniecznym jest poddanie się leczeniu chirurgicznym. Operacja stulejki wykonywana jest dopiero wtedy, gdy stan zapalny zostanie w pełni usunięty wraz z zakażeniem w okolicy napletka. Takie działanie ma ogromny wpływ na pozytywny przebieg operacji. Chirurgiczne leczenie stulejki jest wykonywany przez lekarza urologa. W zabiegu chodzi o to aby usunąć część napletka, która uległa zwężeniu i uformowaniu jej na szerszą. W przypadku niektórych mężczyzn istnieje możliwość plastyki napletka, a także częściowego obrzezania. Jednak jest to uzależnione od budowy danej osoby.

Stulejka – w czym dokładnie ona jest?

Stulejka to nic innego jak po prostu zwężenie napletka, o którym była mowa w powyższych akapitach. Wspomniana zwężenie napletka uniemożliwia zsunięcie go w rządzie penisa. Jeśli dochodzi do takich objawów, często towarzyszy temu stan zapalny, które powoduje, że zabieg usunięcia stulejki jest nieunikniony.

Ważnym jednak jest, że zabieg usunięcia stulejki można wykonać niezależnie od wieku pacjenta. Do niedawna twierdzono, że stulejka stanowi wrodzoną wadę. Prawda jednak jest taka, że stulejka może być efektem braku prawidłowości w pielęgnacji narządów płciowych niemowlęcia płci męskiej. Mowa tutaj oczywiście o złych nawykach higienicznych w młodym wieku dziecka. Wśród nich można wymienić między innymi nieodciąganie napletka w chwili, gdy dziecko oddaje mocz oraz podczas mycia, ignorowania stanów zapalnych występujących w okolicy cewki moczowej, żołędzi lub napletka, jak również występowania cukrzycy u dorosłych mężczyzn. Jeśli stulejka nie ulega leczeniu, to z czasem staje się ona niezwykle dużym problemem, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Między innymi cierpi na tym sfera seksualna, ponieważ uczucie dyskomfortu prowadzi do zaprzestania współżycia, stulejka jest także ogniskiem stanów zapalnych prącia u mężczyzn, które mogą rzutować na partnerkę.

Stwierdzenie stulejki – najważniejsze informacje

Jeśli u około trzyletniego dziecka, jego napletek nie daje się z zsunąć z żołędzi penisa, to prawdopodobnie mamy do czynienia ze stulejką. U nastolatków oraz dorosłych mężczyzn, stulejkę można stwierdzić chwili, gdy napletek nie ulega zsuwaniu się lub, gdy zsuwa się jedynie fragmentarycznie.

Należy ponad wszystko powstrzymać się od odsuwania napletka przy użyciu siły, ponieważ mogłoby to doprowadzić do zablokowania się napletka w rowku za żołędzią, a w konsekwencji doprowadzić do martwicy penisa.

Stulejka jest dolegliwością, której ponad wszystko nie należy lekceważyć. Metod leczenia w dzisiejszym świecie jest tyle, że bez problemu można wyeliminować ten kłopot ze swojego życia codziennego. Operacja nie jest skomplikowana i nie stanowi bolesnego przeżycia. Jeśli zauważone zostały którekolwiek z objawów opisanych powyżej, mężczyzna powinien niezwłocznie skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym i podjąć stosowne kroki chce lub leczenia swoich dolegliwości.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.