Olejek rycynowy – na twarz, paznokcie, brwi oraz inne partie ciała

0 144
Olejek rycynowy – na twarz, paznokcie, brwi oraz inne partie ciała
5 (100%) 5 votes

Olejek rycynowy to produkt, który można kupić za niewielką kwotę i jest dostępny w niemalże każdej aptece w naszym kraju. Olejek rycynowy kojarzony jest głównie ze swoimi przeczyszczający mi właściwościami, jednak nie wszyscy wiedzą, że może on także wspomagać łagodzenie bólu głowy oraz eliminować bóle kręgosłupa. Ponadto, olejek rycynowy to produkt, który świetnie sprawdzi się także w roli kosmetyku. Olejek rycynowy posiada ogromną ilość właściwości pielęgnacyjnych oraz leczniczych. Ma on niezwykle wszechstronne zastosowanie w dziedzinie pielęgnacji. Wybroczyny sposób wpływa on na włosy, kondycję rzęs, brwi, a także może być stosowany jako produkt do oczyszczania twarzy. Warto wiedzieć, że produkt ten potrafi zmiękczyć skórę w nawet tak twardych miejscach jak pięty. W jaki sposób stosować olejek rycynowy? W jaki sposób wpływa on na poszczególne partie naszego ciała? Czy stosowania olejku rycynowego go na twarz, paznokcie oraz brwi to dobry pomysł? Na te, a także na inne pytania znajdziecie państwo odpowiedź na łamach niniejszego artykułu.

Olejek rycynowy zdobywa coraz większą popularność wśród społeczeństwa. Coraz więcej kobiet decyduje się na używanie tego typu naturalnych kosmetyków w codziennej pielęgnacji. Nie powinno nas to dziwić, ponieważ efekty, które daje nam olejek Rycynowy są często lepsze od tych, które proponowane są przez drogie kosmetyki, które dostępne są w drogeriach.

Olejek rycynowy jako podstawa pielęgnacji brwi oraz rzęs

Olejek rycynowy może stanowić podstawę w codziennej pielęgnacji rzęs oraz brwi. Kuracja tych partii przy pomocy olejku rycynowego ego może w znaczne sposób przyczynić się do poprawy ich kondycji. Należy nakładać olejek rycynowy na rzęsy posługując się przy tym czystą szczoteczką. Może być to np. szczoteczka bo z użytym przez nas tuszu do rzęs. Należy pamiętać, że nie powinno się przesadzać z ilością stosowanego olejku. Nadmiar preparatu może powodować przekrwienie się gałek ocznych oraz wzmożone łzawienie. Umiar jest najważniejszą zasadą, którą powinno się wdrożyć w życie podczas używania olejku rycynowego ego oraz każdego innego preparatu pielęgnacyjnego. Kuracja olejkiem przynosi efekty w postaci:

  • ciemniejszych;
  • dłuższych;
  • grubszych włosków brwi, a także rzęs.

Efekty Widoczne są już po tygodniu regularnego stosowania.

Stosowanie olejku rycynowego na włosy oraz na skórę głowy

Każdy, kto marzy o pięknej i połyskującej się fryzurze, powinien rozważyć stosowanie olejku rycynowego bezpośrednio na skórę głowy oraz rozsmarowanie go po całej długości włosów. Taka maska powinna zostać pozostawiona na włosach przez około godzinę. Efekty wówczas są zadowalające, ale jeśli zależy nam na prawdziwie skutecznej kuracji, powinniśmy pozostawić olejek rycynowy na włosach na cała noc.

Warto wymieszać olejek rycynowy z innym olejem, np. kokosowym, migdałowe lub innym roślinnym, w tym również oliwą z oliwek. Maseczka wykonana z takiego połączenia sprawi, że włosy przeciągu kilku chwil staną się o wiele grubsze, silniejszy, bardziej odporne na łamanie, a także wzrośnie i gęstość, a one same zaczną rosnąć widocznie szybciej. Tego rodzaju kuracja sprawi także, że włosy ze skłonnością do wypadania zaczną bardziej trzymać się skóry głowy i przestaną wypadać. Olejek rycynowy pobudza krążenie krwi, a więc sprawia, że dopływa ona intensywniej do mieszków włosowych i bezpośrednio wpływa na czas i wzrostu oraz jakość.

Olejek rycynowy
Kliknij i sprawdź ceny!

Olejek Rycynowy jako odżywka do paznokci

Olejek rycynowy może być także stosowane w formie odżywczej maski dla paznokci. Stosowanie go w trybie codziennym sprawia, że paznokcie stają się o wiele mocniejsze, twardsze i przestają łamać się aż tak mocno jak dotychczas. Kurację można przeprowadzić na dwa sposoby.

  • Pierwszym z nich jest moczenie palców w ciepłym olejku przez czas około 15 min.
  • Drugi sposób polega na nałożeniu olejku rycynowego na paznokcie, a następnie umieszczenie dłoni w bawełnianych rękawiczkach i pozostawienie ich w ten sposób na całą noc.

Jeśli zależy nam na jeszcze mocniejszych efektach, można przyłożyć wacik nasączony w olejku rycynowym do każdego z palców i dopiero wtedy nałożyć na dłonie rękawiczki bawełniane. Efekty są Widoczne już po pierwszym tego typu zabiegu. Dłonie są widoczne bardziej miękkie, a w dotyku przypominają jedwab.

Olejek rycynowy w walce z trądzikiem oraz pomocny w innych zmianach skórnych

Olejek rycynowy a także pomocna dłoń dla osób, które walczą z problemem jakim jest trądzik, przesuszania się skóry twarzy, a także tych, które nie godzą się z postępującymi oznakami starzenia w postaci tworzenia się zmarszczek. Olejek rycynowy może pomóc także w wyeliminowaniu bruzd, które już istnieją. Stosowanie olejku rycynowego go może przynieść efekty w postaci zmniejszenia się niedoskonałości w znaczne sposób, spłycenie zmarszczek, a skóra twarzy w konsekwencji stosowania olejku rycynowego ego szybko stanie się o wiele bardziej Gładka i widocznie nawilżona. Tym samym będzie wyglądała ona na znacznie młodszą niż jest w rzeczywistości.

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób najlepiej stosować olejek rycynowy na skórę twarzy, to już spieszymy ci z odpowiedzią. Najprostszym sposobem jest nałożenie olejku bezpośrednio na problematyczne miejsce, można w tym celu posłużyć się nasączonym w olejku rycynowego wacikiem bawełnianym. Można użyć także czystej ściereczki, którą uprzednio na sączymy olejkiem. Kuracja powinna trwać około godziny, a następnie koniecznie należy spłukać preparat. Można także rozcieńczyć olejek rycynowy z innym olejem, np. kokosowym i nałożyć go na skórę twarzy jak normalny krem. Taką maseczkę można pozostawić na skórze twarzy nawet na całą noc. Pierwsze efekty takiej kuracji widoczne są po około tygodniu stosowania regularnego.

Olejek rycynowy w ciąży, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do jego stosowania w jej trakcie?

Olejek rycynowy ma silne działanie przeczyszczające. Z tego powodu, jeśli ciężar na kobieta zamierzasz stosować olejek rycynowy doustnie, powinno zostać to poprzedzone konsultacje z lekarzem prowadzącym. Przeczyszczające właściwości olejku mogą bowiem okazać się niebezpieczne zarówno dla kobiety, jak i dziecka. Według niektórych naukowców stosowanie do usnę olejku rycynowego go może przyspieszyć poród, z tego też względu należy szczególnie ostrożnie podchodzić do tego tematu, lub w ogóle zaniechać jego stosowania w tym specjalnym okresie.

Jednak stosowanie olejku rycynowego go zewnętrznie, w celach pielęgnacyjnych może być używane bez większych ograniczeń. Jeśli u kobiety nie występuje reakcja alergiczna może być one stosowane zarówno na rozstępy, jako krem, odżywka do włosów czy też paznokci. Warto i w tym przypadku skorzystać z porady lekarza, jednak nie powinien on wywoływać żadnych działań niepożądanych, jeśli stosowany jest na zewnątrz organizmu.

Olejek rycynowy zyskuje popularność każdego dnia i nie ma się co dziwić, ponieważ jego właściwości są często o wiele bardziej skuteczne niż tradycyjne kosmetyki. To naturalna forma walki zarówno ze starzeniem się skóry, jak i i sposób na polepszenie się kondycji wielu partii ciała. Ponadto kuracja olejkiem rycynowym należy do tanich, co stanowi jego kolejny atut. Olejek rycynowy jest dostępny w niemalże każdej aptece.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.