Olaplex – nowoczesna metoda regeneracji włosów farbowanych

0 1 288

Każda osoba, która regularnie farbuje włosy wie jak trudno jest zachować włosy w dobrej kondycji po takim zabiegu. Zwłaszcza, jeśli włosy są od lat rozjaśniane lub są trudne w farbowaniu i potrzebna jest bardzo silna farba koloryzująca. Włosy podczas farbowania mogą być zniszczone na wiele sposobów niezależnie czy jest to farbowanie w domu czy też w salonie fryzjerskim. Dlatego też stosuje się wiele zabiegów po samym farbowaniu, aby włosy „doszły do siebie” czy też były pełne życia i blasku. Ale wcale nie trzeba czekać z zabiegami pielęgnującymi do zakończenia farbowania. Dzięki środkowi Olapex można już w trakcie farbowania ochraniać włosy lub je regenerować. Czy ten środek naprawdę jest rewolucyjny i farbowanie już nigdy więcej nie zniszczy nam włosów?

Czym jest Olapex?

Olaplex to 3 etapowy system pielęgnacji włosów. Głównym zadaniem tych kosmetyków jest zapobieganie osłabieniu włosa podczas zabiegu koloryzacji, dekoloryzacji albo podczas innych zabiegów jak trwała. Pierwszy produkt dodaje się już do farby, którą będą farbowane włosy i dzięki temu po zakończeniu farbowania włosy nie są przesuszone, matowe czy rozdwojone, a co ważniejsze farba nie niszczy struktury powierzchni włosa. Dlatego też wiele osób decyduje się na zabieg z Olaplexem, ponieważ włosy po farbowaniu nie będą w gorszej kondycji nawet jeśli będzie to diametralna zmiana koloru. Dużą zaletą Olaplexu jest też skrócenie liczby wizyt podczas dekoloryzacji włosów czy ich rozjaśniania z bardzo ciemnego koloru na blond.

Trzy etapy pielęgnacyjne

Działanie Olaplex dzieli się na trzy etapy pielęgnacyjne. Pierwszy środek z gamy Olaplex to Bond Multiplier, który dodaje się do farby koloryzującej, rozjaśniacza lub innych agresywnych zabiegów. Jednak może on być też stosowany osobno jako zabieg rekonstruujący włosy. Drugi etap to Bond Perfector. Nie jest to odżywka jak wskazywał by numer etapu, ale środek, który ma zapewnić odbudowę mostków dwusiarczkowych po zabiegu tak samo jak dodawany do farby Bond Multiplier. W zasadzie składnik aktywny w obu produktach jest ten sam, ale powtórzenie zabiegu odbudowującego już po farbowaniu lub zabiegu chemicznym ma sprawić, że włosy będą w idealnym stanie. Oba te zabiegi wykonuje się podczas i po farbowaniu, więc mogą być wykonane w salonie fryzjerskim lub podczas farbowania w domu.

Trzeci etap, czyli Hair Perfector to zabieg, który wykonuje się już samodzielnie w domu. Również ten środek zawiera ten sam składnik aktywny, aby utrzymać połączenie mostków siarczkowych w strukturze włosa, a przez to jego jak najlepszą kondycję. Ten preparat stosuje się przed myciem włosów i zostawia jak odżywkę, a potem zmywa. Można go stosować jako regularny zabieg regeneracyjny 2-3 razy w tygodniu. A co ważniejsze może być stosowany oddzielnie bez wcześniejszego używania preparatów z etapów 1 i 2.

Dlaczego Olapex działa na mostki dwusiarczkowe? Ponieważ to one odpowiadają za strukturę włosa. Jeśli mostki ulegną zerwaniu lub zniszczeniu równie z struktura włosa się zmieni, zniszczy, poszarpie, a co za tym idzie włosy będą zniszczone i brzydkie. Kiedy mostki dwusiarczkowe nie zostaną naruszone lub zostaną od razu odbudowane włosy nie będą widocznie zniszczone, a ich struktura się nie zmieni.

Regeneracja widoczna gołym okiem

Olaplex najczęściej używany jest do farbowania włosów albo zabiegów chemicznych jak keratynowe prostowanie włosów. Ale można go stosować także jako osobny zabieg regeneracyjny do włosów, które w wyniku poprzednich zabiegów uległy zniszczeniu. efekt widoczny jest praktycznie natychmiast. Ale żeby zadziałać z całą mocą Olaplex potrzebuje 12 godzin. Po tym czasie widać, że włosy nie tylko nie są zniszczone w wyniku zabiegów fryzjerskich, ale wręcz są zregenerowane. Dużą zaletą Olaplex jest też to, że efekt utrzymuje się przez wiele tygodni. Nawet do kolejnego zabiegu farbowania, czyli 4-6 tygodni. Oczywiście każde włosy są inne, ale zdecydowanie można powiedzieć, że Olaplex to nie odżywka która jednorazowo poprawia wygląd włosów, a system, który na długi czas poprawia ich kondycję.

Efekty zabiegów z użyciem Olaplex lub samego środka użytego do regeneracji to między innymi:

  • natychmiastowa poprawa struktury włosów,
  • widoczne gołym okiem efekty,
  • można z Olaplex farbować nawet bardzo zniszczone włosy,
  • można radykalnie zmieniać kolor włosów,
  • długo utrzymujący się efekt, nawet do kilku tygodni już po jednym zabiegu.

Olaplex
Kliknij i sprawdź ceny!

Dlaczego warto wybrać Olaplex?

Jak z każdym produktem w obecnych czasach potrzebny był prekursor, który na własnych włosach sprawdziłby działanie takiego produktu. Najbardziej znaną metamorfozą z użyciem Olaplex była koloryzacja włosów Kim Kardashian z kruczoczarnego na platynowy blond. Dzięki dodaniu do rozjaśniacza Olaplex celebrytka uzyskała piękny odcień blond bez widocznych zniszczeń włosów. W jej ślad poszły inne celebrytki oraz setki kobiet na całym świecie, które chciały radykalnie zmienić kolor włosów, ale bały się o ich stan po koloryzacji.

W składzie Olaplex można znaleźć innowacyjny, ale już opatentowany składnik Bis-Aminopropyl Diglycol Dimeleate. Ponieważ jest opatentowany oznacza, że nikt inny bez zgody firmy nie może go użyć. Okazuje się też, że do tej pory nie ma identycznego zamiennika tego składnika, choć na rynku pojawiło się wiele plexów. Oznacza to, że żaden inny nie będzie działał tak jak Olaplex. Ten aktywny składnik wnika w strukturę włosa i się z niego nie wypłukuje. Dlatego zabiegi z Olaplex gwarantują działanie przez wiele tygodni.

Kolejną zaletą systemu Olaplex jest to, że można go łączyć z każdą farbą do włosów czy rozjaśniaczem. Nie jest ważna ani marka, ani kolor, ani moc farby. Dodatkowo można kupić samodzielnie system Olaplex i ufarbować włosy w domu albo iść do salonu fryzjerskiego, który taki zabieg wykonuje. Na tę chwilę takich salonów na terenie Polski jest już ponad 2500. Farbowanie z Olaplex nie różni się od zwyczajnego farbowania, ponieważ do mieszaniny farby dodaje się preparat i po wymieszaniu nakłada na włosy. Oznacza to, że zabieg trwa tyle samo co typowe farbowanie włosów.

Przeciwwskazania do zabiegu z Olaplex

Mimo, że składniki systemu Olaplex są bezpieczne i mogą z nich korzystać nawet kobiety w ciąży to istnieje jedno przeciwwskazanie. Jeśli na włosach znajduje się farba z henną w składzie to niestety efekt koloryzacji może wyjść zdecydowanie niespodziewany. Jednak nawet przy farbowaniu włosów bez użycia tego systemu nie zaleca się nakładać farby na włosy po hennie. Warto wiedzieć, że sam system Olaplex nie zawiera najczęstszych alergenów takich jak: gluten, aldehydy, DEA, ftalany, siarczany, silikony czy amoniak. W razie obaw czy system ten nie podrażni skalpu można wykonać próbę uczuleniową.

Ceny zabiegów

Olaplex nie jest tanim zabiegiem. Ale zdecydowanie jest warto swojej ceny, jeśli tylko zobaczy się efekty uzyskane u innych osób, a potem na sobie. Zwykle za farbowanie w salonie z systemem Olaplex trzeba doliczyć 129 złotych. Natomiast 3 etap, czyli Hair Perfector do użytku domowego można kupić za około 109 złotych w renomowanym sklepie. Mimo, że nie jest to najtańszy zestaw na rynku zdecydowanie Olaplex wygrywa z konkurencją dobrymi recenzjami i widocznymi efektami już po jednym zastosowaniu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.