Najważniejsze informacje o depilacji laserowej

0 55

Marzysz o niebywale gładkiej skórze, która sprawi, ze poczujesz się jak bogini we własnym ciele? Teraz stało się to naprawdę łatwe, gdyż istnieje bardzo wiele różnego rodzaju zabiegów, które służą depilacji skóry właśnie. W związku z tym który rodzaj depilacji jest najlepszy i czego od niej oczekujemy? Przede wszystkim tego, aby jej efekty były widoczne jak najdłużej. Jaki rodzaj depilacji nam to zapewni? Odpowiedź jest prosta to depilacja laserowa. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat czytaj dalej…

Jak wygląda zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserowa to zabieg, który idealnie sprawdzi się przede wszystkim u tych, którzy cierpią z powodu licznych podrażnień po stosowaniu jak najbardziej tradycyjnych metod depilacji. Należy do nich między innymi zapalenie mieszków włosowych, do którego może dojść po przeprowadzeniu depilacji przy pomocy depilatora elektrycznego. Nie musimy się również obawiać w przypadku przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej pojawienia bardzo nieestetycznego problemu, jakim są wrastające włoski.

Warto w tym miejscu również podkreślić, że zdecydowanie się na zabieg jakim jest depilacja laserowa z całą pewnością nie jest niedrogą metodą, ale już po paru jej zabiegach ma się 100% gwarancję, że włoski nie pojawią się ponownie na skórze przez niezmiernie długi okres czasu. Ponadto służy ona nie tylko trwałemu usuwaniu włosów, ale co istotne dodatkowo leczy naszą skórę.

Niewątpliwie największą korzyścią z przeprowadzania takich zabiegów jest to, ze można dzięki nim praktycznie całkowicie lub niemalże całkowicie usunąć owłosienie z wybranych przez nas punktów naszego ciała. Przy czym, aby efekty takich zabiegów były naprawdę widoczne należy je powtarzać, jednak już po kilku sesjach depilacji laserowej można cieszyć się w pełni gładką skórą nawet przez okres kilku kolejnych lat.

Czy depilacja laserowa boli?

Zabieg depilacją laserową wykorzystuje wiązki światła emitowanego z lasera, przenika on przez skórę i jest pochłaniany przez melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych. W ten sposób powstaje energia cieplna i to ona daje trwałe zniszczenie cebulki włosa. – powiedziała Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Poziom bólu w trakcie przeprowadzania zabiegu depilacji laserowej określa się jako niski, przez co nie ma potrzeby podawania znieczulenia. Specjalista kosmetologii twierdzi, że: Odczuwany poziom bólu „wzrasta jedynie w przypadku osób opalonych i o ciemniejszej karnacji”. Tym samym najlepszą porą roku do wykonywania tego rodzaju zabiegu jest zima, czyli okres kiedy nasza skóra nie jest opalona i narażona na silne promienie słoneczne. Jednakże w związku z powyższym przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać dokładną analizę koloru naszej skóry i przeprowadzić pomiar melaniny.

Czy można jednak jakoś ograniczyć ten ból w przypadku osób, posiadających nieco ciemniejszą karnację? Jak się okazuje to właśnie ta kwestia wyróżnia urządzenie do depilacji laserowej Vectus od innych, stosowanych do depilacji laserów znacznie starszej generacji. Wiąże się to z tym, że posiada on specjalny czytnik, służący do pomiaru poziomu melaniny w skórze, który nazwano Skintel. Na pomiar wykonany przy jego użyciu potrzeba zaledwie kilku sekund. Sama procedura pomiarowa polega na przykładaniu w kilku miejscach głowicy pomiarowej, co powoduje, że na ekranie dochodzi do wyświetlenia palety różnych odcieni skóry, dopasowując przy tym nasz konkretny odcień.

Depilacja laserowa popularne części ciała

Depilację laserową można przeprowadzić praktycznie w odniesieniu do wszystkich części ciała, na których pojawia się nam owłosienie. Jednakże do zabiegów z których korzystamy zdecydowanie najczęściej należy depilacja laserowa pach i bikini.

Depilacja laserowa pach – to bardzo krótki zabieg depilacyjny, który trwa łącznie około 20 minut. Jest to możliwe w tak krótkim czasie, ponieważ pachy i ich okolice stanowią naprawdę niewielką powierzchnię ciała, dzięki czemu zabieg ten można przeprowadzić przy pomocy małej głowicy lasera. W trakcie trwania zabiegu można odczuwać jedynie niewielkie uczucie dyskomfortu.

Depilacja laserowa bikinidepilacja laserowa bikini niestety wymaga już znacznie dłuższego czasu pracy lasera. Tego rodzaju zabieg może trwać łącznie mniej więcej 30 minut. Dzieje się tak, dlatego że strefa bikini stanowi zdecydowanie większą powierzchnię ciała, a cały zabieg wymaga stosowania dużej głowicy lasera. Należy mieć na uwadze, że strefy intymne to miejsca, które cechuje zwiększona wrażliwość na ból, zatem zabieg ten może być bardziej odczuwalny, w zależności od tego, jaka jest indywidualna odporność na ból danej osoby.

Pielęgnacja skóry po zabiegu i możliwe problemy

Od razu po przeprowadzeniu zabiegu na skórze na pewno pojawi się rumień, który powinien ustąpić mniej więcej po kilku godzinach. Co więcej razem z nim mogą się ujawnić bardzo niewielkie obrzęki okołomieszkowe w miejscach, w których znajdują się ujścia włosów do skóry. Jednakże tego rodzaju reakcja jest zupełnie normalna i świadczy przede wszystkim o tym, że zabieg został przeprowadzony w sposób prawidłowy. Ważny element stanowi kwestia, że depilacja laserowa wywołuje tylko stałe uszkodzenie mieszków włosowych, a nie skóry, w związku z czym powstające po zabiegu podrażnienia skóry powinny samoczynnie zaniknąć po paru dniach.

Sposób pielęgnacji ciała po depilacji laserowej jest bardzo istotny, gdyż w pierwszy dzień po zabiegu należy stosować jedynie specjalnie maści, kremy bądź jakiekolwiek inne środki, mające właściwości kojące, łagodzące i chłodzące. Natomiast już w następne dni po depilacji laserowej można używać swoich standardowych kosmetyków do ciała. Równocześnie trzeba wciąż sprawdzać stan swojej skóry i jeśli pojawią się na niej jakiekolwiek niepokojące objawy w dalszym ciągu stosować apteczne preparaty.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Przeciwwskazania, jak każdy inny zabieg kosmetyczny ma także zabieg depilacji laserowej. Są one następujące:

  • opalenizna;

  • spożywanie jakichkolwiek leków światło-uczulających, mogących wywoływać nieprawidłową reakcje skóry, zarówno na promienie słoneczne, jak też na światło emitowane przez laser;

  • ciąża;

  • przebyte w życiu nowotwory;

  • jakiekolwiek infekcje, znajdujące się w obrębie przeprowadzania zabiegu;

  • używanie różnego rodzaju preparatów samoopalających;

  • posiadanie rudych, siwych lub blond włosów w miejscu zabiegu – przez wzgląd na zupełny brak lub zbyt słabą efektywność depilacji laserowej.

Podsumowując, depilacja laserowa stanowi z pewnością zdecydowanie najłatwiejszą i najskuteczniejszą metodę pozbycia się zbędnego owłosienia. Niestety jednocześnie nie należy ona do najtańszych. Jednakże, czy za komfort gładkiej i jedwabiście miękkiej skóry na długie, długie lata nie warto zapłacić nieco więcej? Na to pytanie niech już każdy z nas odpowie sobie sam…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.