Mikrodermabrazja- Na czym polega, jakie są przeciwwskazania, rodzaje zabiegów.

0 419
Mikrodermabrazja- Na czym polega, jakie są przeciwwskazania, rodzaje zabiegów.
5 (100%) 5 votes

Kobiety bardzo chętnie poddają się zabiegom pielęgnacyjnym i często zmieniają swój wizerunek. To takich zabiegów należy z pewnością mikrodermabrazja, czyli popularny zabieg złuszczania naskórka. Poddają się mu miliony kobiet na całym świecie, jednak wiele osób nie wie, na czym dokładnie polega ten zabieg. Tak więc jakie efekty daje zabieg mikrodermabrazji? Czy jest to bolesne? Ile kosztuje?

Czym jest mikrodermabrazja?

Jest to przede wszystkim niezwykle ekskluzywna i nowoczesna technika, dzięki której istnieje możliwość pozbycia się starego i zbędnego naskórka. Zabieg ten popularnie porównywany jest to zastosowania mocnego peelingu, jednak w tym przypadku to kosmetolog dobiera preparat i stosuje specjalne, złuszczające końcówki, dlatego jest to zabieg bezpieczny. Mikrodermabrazja poprawia przede wszystkim stan i koloryt skóry. Zwężają się pory, a zanieczyszczenia, które znajdowały się w ich wnętrzu, mogą zostać szybko usunięte. Zabieg to kontrolowane wytworzenia specjalnego podciśnienia. W tym procesie uwalniane są mikrokryształki, które docierają do skóry i usuwają martwe komórki naskórka oraz niezbyt głębokie zanieczyszczenia. W wielu gabinetach klientki mogą zobaczyć osypany nadmiar naskórka w specjalnym pojemniczku, do którego resztki naskórka się przedostają.

Złuszczanie naskórka dzięki zabiegowi mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to jedna z metod mechanicznego usuwania martwego naskórka. W porównaniu do innego rodzaju zabiegów, takich jak laseroterapia, dermabrazja, czy peelingi chemiczne, jest to najbezpieczniejsza metoda pozbywania się starego naskórka z twarzy. Ryzyko powstania reakcji uczuleniowej i ewentualnych zmian skórnych jest w tym przypadku najmniejsze, dlatego warto zastanowić się właśnie nad tą metodą. Ryzyko powstania możliwych blizn i ran na twarzy jest wręcz znikome. Po dobrze wykonanym zabiegu efekty widoczne są niemal natychmiast.

Mikrodermabrazja- Wskazania do zastosowania zabiegu

Jest to indywidualna decyzja każdej osoby, jednak posiadacze tłustej i zanieczyszczonej skóry, powinny rozważyć ten zabieg od razu. Dzięki niemu uzyskają piękny i odmłodzony wygląd oraz promienną, lekko zaróżowioną cerę. Szczególnymi wskazaniami do zabiegu mikrodermabrazji są:

 • Uporczywe zaskórniki,
 • Pojedyncze wypryski pojawiające się okresowo,
 • Przetłuszczanie się skóry twarzy.

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz oczekiwań. Ten zabieg nie jest niebezpieczny, dlatego decyduje się na niego wiele młodych kobiet, które dopiero co ukończyły 16. rok życia. Oczywiście za pozwoleniem rodziców. Warto dbać o skórę od najmłodszych lat i zarażać dobrymi nawykami dziecko, aby w przyszłości nie miało żadnych problemów skórnych.

Mikrodermabrazja- Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu

Niestety w przypadku również takiego zabiegu istnieje lista przeciwwskazań do jego wykonania. Muszą być tego świadome panie wykonujące zabieg, aby nie pogorszył on jeszcze bardziej stanu skóry klientki. Do szczególnie ważnych przeciwwskazań należy:

 • Tendencja do pękania naczynek krwionośnych,
 • Trądzik różowaty,
 • Opryszczka,
 • Skłonności do powstawania blizn,
 • Rany po zabiegach, pęknięcia skóry.

Niestety wystąpienie któregokolwiek z podanych przeciwwskazań powoduje, że wykonanie zabiegu mikrodermabrazji staje się niemal niemożliwe. Już podczas zapisywania się na zabieg, każda kosmetolog powinna zapytać swoją klientkę o fakt wystąpienia któregoś z powyższych przeciwwskazań. Jeżeli ich nie ma, wówczas zabieg może odbyć się bez żadnych problemów. Jeżeli natomiast występuje którekolwiek z powyższych przeciwwskazań, należy zaproponować klientce inny rodzaj zabiegu, który zamiast pogorszyć, poprawi cerę.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

Skoro już wiemy, kiedy warto wykonywać ten zabieg, skupmy się na tym, jak on właściwie wygląda i na czym dokładnie polega. Zabieg ten to nic innego jak złuszczanie górnych warstw naszego naskórka. Przyczynia się do powstawania nowych i zdrowych komórek naskórka. W następnych krokach komórki te lokalizują się w górnych partiach skóry i zastępują komórki uszkodzone, które zostały uprzednio złuszczone. Zabieg ten odbywa się równomiernie po całej powierzchni twarzy, dlatego ryzyko powstania zagłębień w skórze jest znikome. Do zalet tego typu zabiegu należy fakt, iż jest on całkowicie bezbolesny, a nawet przypomina masaż skóry twarzy, dlatego podczas mikrodermabrazji można oddać się relaksowi i zapomnieć o wszystkich zmartwieniach. Ze względu na prostotę jego wykonywania, praktycznie w każdym gabinecie kosmetycznym można otrzymać taką usługę. Po zabiegu można od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków. Skóra może być lekko zaróżowiona, jednak nie wygląda to źle.

Jak często można wykonywać zabieg mikrodermabrazji?

To uzależnione jest od grubości skóry i ilości zanieczyszczeń. W przypadku ładnej i zdrowej cery wystarczy jeden zabieg, aby stała się ona piękna i promienna. Należy pamiętać, że zabieg mikrodermabrazji powinien być wykonywany w stosownych odstępach czasu, które wynoszą 7-10 dni. Ilość zabiegów powinna doradzić kosmetolog, która specjalnym urządzeniem dokona dokładnych oględzin grubości skóry i ilości zanieczyszczeń.

Rodzaje mikrodermabrazji

Mikrodermabrazję można podzielić na trzy rodzaje:

 • Mikrodermabrazja diamentowa- Zalecana osobom, które mają delikatną i niezwykle wrażliwą cerę oraz skłonności do alergii. W tym przypadku wykorzystywana jest diamentowa głowica, która ,,odkurza” stary naskórek i zanieczyszczenia. Zabieg trwa 45-60 minut i jest całkowicie bezbolesny. Po tej metodzie nie zobaczymy żadnego pyłku na swojej cerze, ponieważ jest to metoda bezpyłowa.
 • Mikrodermabrazja korundowa- Zabieg przypominający mikrodermabrazję diamentową, jednak w tym przypadku wykorzystywany jest glin zamiast diamentu. Wypychany z urządzenia środek może pylić i nie być przyjemny dla klientki. Również zabieg jest bezbolesny. Metoda ta usuwa głębsze warstwy skóry i zalecana jest dla cery mniej wrażliwej.
 • Mikrodermabrazja tlenowa- Połączenie tlenu i soli fizjologicznej. Dodatkowo pomaga w usuwaniu zalegających krost i zaskórników. Zalecane po 40. roku życia. Kuracja trwa około 7 dni, a zabieg wykonywany jest zazwyczaj dwukrotnie. Warto powtórzyć go po około 3 miesiącach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.