Metabolizm- w jaki sposób go podkręcić?

0 404
Metabolizm- w jaki sposób go podkręcić?
5 (100%) 8 votes

Jesteś tym co jesz

Hasło reklamowe stosowane przez dietetyków, producentów żywności jak i osoby które starają się wpoić wszystkim jak ważne jest to co jemy dla naszego zdrowia i samopoczucia. Bardzo wiele osób ignoruje to, co je, w konsekwencji miewa nie tylko problemy z przewodem pokarmowym, ale bardzo często z samopoczuciem. Z pewnością niejednokrotnie można było odczuć, że po zjedzeniu czegoś ciężkostrawnego samopoczucie się pogarszało. Dlatego tak ważnym jest by właściwie podejść do tego tematu, jak i również podjąć odpowiednią decyzję co do jedzenia. Dlatego znalezienie odpowiedzi na pytanie: jak podkręcić metabolizm? Będzie mogło okazać się pomocne.

Odchudzanie

Bardzo wiele osób pomimo tego, że stara się jeść zdrowe posiłki to jednak nie widzi, żeby waga się obniżała. Co więcej bardzo często można obserwować, że waga wręcz się zwiększa. Dlatego właśnie pojawia się pytanie: jak podkręcić metabolizm? Otóż sposobów na to jest wiele, można wymienić te najważniejsze. Z pewnością jeśli ktoś będzie się do nich stosował, to bardzo szybko zauważyć pewne zmiany.

Metabolizm w praktyce-jak sobie pomóc?

Przede wszystkim należy się za to zabrać już dziś, by wiedzieć w jaki właściwie sposób chcemy funkcjonować, jeśli chodzi właśnie o tego typu przedsięwzięcie. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych zasad, ponieważ to właśnie od nich w dużej mierze wiele będzie mogło zależeć:

  • Regularne posiłki- jest to pierwsza i najważniejsza zasada, jeśli chodzi o to, by móc właściwie ustawić swój metabolizm. Dlaczego ma ona aż tak duże znaczenie? Przede wszystkim to właśnie dzięki niej dajemy znak swojemu organizmowi ile czasu ma na strawienie danego posiłku, jak i również za jaki czas otrzyma kolejny. To niezwykle ważne. Ponieważ w momencie w którym ktoś zjada nieregularnie, organizm magazynuje energię, gdyż nie ma pojęcia za jaki czas otrzyma kolejny posiłek. Dlatego tak niezwykle ważnym jest, by zapewnić mu regularność w dostarczaniu posiłków, a można będzie już po dwóch tygodniach zauważyć, że waga zaczyna się zmniejszać. Już dziś można będzie zastanowić się nad tym w jaki sposób to wyglądało, a także jakie zmiany planujemy w najbliższym czasie jsli chodzi właśnie o tę regularność.
  • Mniejsze porcje- ogromne posiłki wynikają najczęściej z tego, że ludzie niestety jedzą nieregularnie. Jeśli wychodzą do pracy bez śniadania, czy jedynie wypijając kawę, przez cały dzień nie mają możliwości zjedzenia niczego więcej, to automatycznie po powrocie z pracy jedzą bardzo duże ilości pożywienia. Niestety w niedługim odstępie czasu kładą się oni spać, co oznacza, że nie dość że bardzo trudno jest im zasnąć, w końcu żołądek nadal pracuje ale przede wszystkim takie posiłki są ogromnym obarczeniem dla organizmu. Dostarczenie tak dużych porcji powoduje że czujemy się ociężali, a także że bardzo dużo z nich odkłada się w formie tkanki tłuszczowej. Dlatego warto jest zastanowić się nad rozłożeniem posiłków na mniejsze porcje i zwiększoną ilość samych posiłków. Można będzie przekonać się o tym, jak zbawiennie wpłynie to na nasz metabolizm.
  • Sport- nie ma znaczenia jaką właściwie aktywność fizyczną wybierzemy, ale każda zadziała zbawiennie. Bardzo wiele osób decyduje się na bieganie, ponieważ to właśnie ono działa zbawiennie na nasze jelita, a tym samym przyśpiesza ich pracę. Wiadomo, że nie każdy może biegać, dlatego z powodzeniem można będzie wybrać dla siebie zupełnie inną aktywność fizyczną. Najważniejsze jest tutaj to, by regularnie ją wykonywać. Dzięki temu można będzie w krótkim czasie zauważyć, że mimo wszystko metabolizm przyspieszył. Koniecznie więc należy pomyśleć, w jaki sposób to obecnie wygląda, a także jakiego typu zmian oczekujemy. Być może kiedyś uprawialiśmy sport, ale to było dość dawno. Warto jest do tego wrócić, a skorzysta na tym cała sylwetka, a także samopoczucie.
  • Owoce i warzywa- to prawdziwa bomba witaminowa, a dodatkowo wiele z nich zawiera błonnik, który działa zbawiennie na metabolizm. Dlatego szczególnie polecane są przykładowo jabłka, jest nawet dieta jabłkowa. Jednak należy mieć świadomość, że do organizmu należy dostarczać przeróżne witaminy i składniki natomiast sama dieta jabłkowa będzie mogła być w nie uboga. Warto jest dopilnować, by dieta była mimo wszystko zróżnicowana, ponieważ to właśnie dzięki temu można będzie zauważyć efekty.
  • Zboża- warto jest decydować się na ciemne pieczywo, ziarna zbóż czy otręby, to doskonałe pożywienie zawierające błonnik. Dlatego jeśli ktoś na samym początku planuje zmiany, to warto jest by jasne pieczywo zastąpić ciemnym.
  • Picie- wypijanie wody minimum 2 litrów dziennie, a w upalne dni nawet więcej to konieczność. Dlatego jeśli ktoś tego nie przestrzega to będzie mógł czuć się ociężały. Woda jest niezbędna dla naszego organizmu, ponieważ to właśnie dzięki niej metabolizm może przyśpieszyć, a i samopoczucie się poprawi. Koniecznie więc należy już dziś zastanowić się nad tym, w jaki sposób ktoś podchodzi do picia. Wiele osób wypija rano kawę, a później ewentualnie pije do posiłków, podczas gdy wypijać powinien jeszcze więcej i między posiłkami. Warto jest zobaczyć jaką ilość wody wypijamy, oraz w jaki sposób można będzie ją zwiększyć.
  • Produkty mało przetworzone- od pewnego czasu istnieje tendencja do tego, by jeść produkty tylko i wyłącznie przetworzone. Jednak prawd jest taka, że organizm otrzymuje wszystko gotowe. Dlatego aby zmusić do go wytężonej pracy, warto jest od samego początku zwrócić uwage na to, by jedzenie było minimalnie przetworzone. I tak znacznie lepiej zjeść makaron który jest ugotowany na pół twardo, niż taki zupełnie miękki. Warto jest popatrzeć na takiego typu rozwiązania, a można będzie samodzielnie przekonać się właśnie o tym, jak wiele korzyści będzie mogło to mieć dla organizmu.

Podsumowanie

Właściwie rozplanowanie dnia, regularne posiłki i zadbanie o swoją kondycję to jedno. Warto jest zwrócić uwagę również na to, co jemy gdyż będzie mogło mieć to naprawdę bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o podkręcenie metabolizmu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.