Materac rehabilitacyjny MediAir 3D marki Casada – cena i opinie

0 6 268

Materace rehabilitacyjne to bez wątpienia jedne z najważniejszych akcesoriów w leczeniu a także profilaktyce różnych problemów z kręgosłupem. Oprócz jednak swojej funkcji podstawowej, czyli funkcji leczniczo-rehabilitacyjnej, specjalistyczne materace do rehabilitacji mogą być jednak z powodzeniem oraz niemałą korzyścią dla zdrowia stosowane również przez osoby nie posiadające żadnych problemów ze strony układu kostnego.

Jak mówi w rozmowie z nami Pan Tomasz Soboń, przedstawiciel firmy Clavam, od wielu lat zajmującej się sprzedażą wysokojakościowego sprzętu do rehabilitacji: „Przywykło się uważać, że materace rehabilitacyjne stanowią sprzęt stricte leczniczy, trochę tak jak na przykład tabletki przeciwbólowe-sięgamy po nie tylko wtedy, kiedy coś nas boli. Rzeczywistość jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Warto pamiętać, że chociaż materac rehabilitacyjny stanowi przedmiot do profesjonalnego użytku medycznego, to jednak jednocześnie jest to wciąż materac służący do spania, tyle że znacznie lepszy i znacznie bardziej korzystny dla naszego zdrowia, niż zwykłe materace”.

Pytamy naszego rozmówcę, jakie właściwie wnioski należy wyciągnąć z powyższego stwierdzenia. Odpowiedź jakiej udziela nam Pan Tomasz Soboń z firmy Clavam jest zarazem prosta i zaskakująca: „Materace rehabilitacyjne, o ile rzecz jasną odznaczają się naprawdę wysoką jakością, warto stosować nie tylko w przebiegu różnych problemów zdrowotnych, ale także po prostu jako cechujący się najwyższym standardem sprzęt do spania. Jedną z największych zalet materacy rehabilitacyjnych jest bowiem to, że zapewniają one zdrowy i wygodny sen, czyli coś, co jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu niezależnie od tego, czy mamy problemy z kręgosłupem czy też nie”.

Jak więc widać, kwestia zastosowania materacy rehabilitacyjnych okazuje się nieco bardziej złożona, niż można przypuszczać na pierwszy oka. Skoro jednak wysokiej jakości materace rehabilitacyjne warto stosować niezależnie od stanu naszego zdrowia, to trzeba postawić kolejne istotne pytanie, a mianowicie: jakimi względami należy przede wszystkim się kierować przy wyborze konkretnego materaca rehabilitacyjnego?

Jak wybrać dobry materac rehabilitacyjny?

Kiedy podczas pisania tego artykułu zastanawialiśmy się, po jakich oznakach można poznać wysokiej jakości materac do rehabilitacji, szczerze mówiąc nie przychodziło nam do głowy wiele pomysłów wartych uwagi. Wiadomo przecież, że sprzęt sprzedawany masowo, na przykład w zwykłych marketach oraz innych sklepach wielkopowierzchniowych, najczęściej nie cechuje się zbyt wysokim standardem. Z kolei typowy sprzęt medyczny często niezbyt nadaje się do zwykłego stosowania, a ponadto bywa naprawdę niezwykle drogi. Odpowiedzią na nasze wątpliwości okazały się wyjaśnienia, jakich w dalszej części wywiadu udziełi nam Pan Tomasz Soboń z firmy Clavam: „To fakt: wybór pomiędzy materacami dostępnymi w zwykłej sprzedaży a typowym sprzętem medycznym to wahanie się pomiędzy dwiema skrajnościami. Klienci zainteresowani zakupem wysokojakościowych a zarazem funkcjonalnych i przydatnych do zwykłych zastosowań materacy rehabilitacyjnych nierzadko więc stają przed poważnym znakiem zapytania. Między innymi właśnie dlatego firma Clavam zdecydowała się skorzystać ze swojego wieloletniego doświadczenia w sprzedaży wysokojakościowych produktów i wprowadzić do swojej oferty materac rehabilitacyjny wełniany MediAir 3D. Jest to produkt najwyższej jakości, o cenie umiarkowanej jak na tę klasę akcesoriów(cena mteraca MedAir 3D wynosi 10 tys złotych). Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że  materac MediAir 3D łączy w sobie specjalistyczną, medyczną efektywność z wygodą i łatwością użytkowania. To zaś sprawia, że MediAir 3D jest obecnie produktem unikatowym w skali polskiego rynku: jako wysokiej jakości materac rehabilitacyjny może być bowiem stosowany zarówno w celach leczniczych i terapeutycznych, jak też w roli sposobu na zapewnienie sobie naprawdę zdrowego, regenerującego i komfortowego snu”.

Po tych wyjaśnieniach udzielonych nam przez przedstawiciela firmy Clavam sprawa stała się znacznie jaśniejsza. Alternatywa pod tytułem: albo podejrzanej jakości sprzęt dostępny w zwykłej sprzedaży, albo typowe materace medyczne okazała się alternatywą fałszywą. Na rynku dostępne są bowiem również rozwiązania, które łączą w sobie medyczną jakość z komfortem i możliwością zwykłego stosowania.

To jednak bynajmniej nie był koniec naszych pytań. Sprawdziliśmy opinie na temat dostępnego w ofercie firmy Clavam materaca materac MediAir 3D i okazało się, że faktycznie jest przedmiotem pochwał zarówno ze strony użytkowników, jak i specjalistów i lekarzy. Co jednak sprawia, że materac MediAir 3D jest produktem unikatowym w skali całego rynku? Jakie czynniki przede wszystkim warunkują jego niezwykle wysoką skuteczność i funkcjonalność? I wreszcie: gdzie i w jaki sposób zainteresowani klienci mogą bezpiecznie nabyć Materac rehabilitacyjny wełniany MediAir 3D?

 Materac rehabilitacyjny wełniany MediAir 3D: działanie i najważniejsze właściwości?

Na nasze pytania odnośnie dokładnych parametrów, jakimi odznacza się materac rehabilitacyjny wełniany MediAir 3D, Tomasz Soboń odpowiedział w ten sposób: „Materac MediAir 3D odznacza się wszystkim cechami konsytutywnymi dla prawdziwego materaca rehabilitacyjnego: posiada odpowiednią, zaprojektowaną przez specjalistów budowę, dostosowuje się do naturalnych krzywizn ludzkiego kręgosłupa a jednocześnie przynosi ulgę w bólu lub poczuciu dyskomfortu, jakie mogą pojawiać się przy sypianiu na zwykłych materacach. To jednak zdecydowanie nie wszystkie wyjątkowe cechy modelu MediAir 3D. Przede wszystkim nie można zapominać o materiale, z jakiego został wykonany: żywa wełna to obecnie chyba najbardziej przyjazny dla ludzkiego ciała surowiec, z którego można wykonywać ubrania, pościel, materace i tak dalej. W kontakcie ze skórą jest delikatna, nie powoduje podrażnień, a jednocześnie przyjemnie chłodzi i przynosi uczucie relaksu. Wełna 3D to bez wątpienia jeden z najbardziej niezwykłych cudów współczesnej technologii: rezultat zastosowania zaawansownej techniki po to, aby nasze ciała mogły znaleźć się w bezpośrednim kontakcie z żywą naturą. To niesamowite. Natomiast zastoswania wełny 3D w materacach MediAir w decydującej mierze decyduje o ich wyjątkowych, unikatowych walorach, jakich nie znajdziemy w innych dostępnych obecnie na rynku produktach”.

Czy jednak zastosowanie żywej wełny to jedyny czynnik składający się na unikatowość materacy MediAir 3D? Pan Tomasz Soboń z firmy Clavam tłumaczy w dalszej części wywiadu: „W żadnym wypadku. Kolejne z nowoczesnych rozwiązań, w jakie został wyposażony Materac rehabilitacyjny wełniany MediAir 3D to zastosowanie nici wykonanych z prawdziwego srebra. Z jednej strony znakomicie poprawiają one sprężystość oraz wytrzymałość materaca, dzięki czemu jest on produktem naprawdę długowiecznym. Z drugiej zaś strony dzięki obecności srebrnych nici materace Media Air nie absorbują wilgoci, roztoczy, kurzu ani zarazków, dzięki czemu korzystanie z nich jest nieporównanie zdrowsze, niż ma to miejsce w przypadku zwyczajnych materacy. Nie oznacza to oczywiście, że Materac MediAir 3D nie wymaga czyszczenia: czyszczenie i mycie materaca odbywa się jednak wyraźnie rzadziej, ponieważ po prostu nie istnieje konieczność zbyt częstego usuwania z materaca kurzu czy też wilgoci”.

Gdzie można nabyć materace MediAir 3D?

Następne i ostatnie już pytanie to możliwość kupna eksluzywnych materacy rehabilitacyjnych MediAir 3D. Tomasz Soboń z firmy Clavam mówi: „Aktualnie jedynym i wyłącznym podmiotem upoważnionym do sprzedaży materacy MediAir na polskim rynku jest firma Clavam. Materac rehabilitacyjny wełniany MediAir 3D można nabyć wyłącznie podczas specjalnych pokazów organizownych przez naszą firmę. Sprzęt ten nie jest dostępny ani w sprzedaży internetowej, ani też w sprzedaży stacjonarnej. Niestety, wiele firm stara się wykorzystywać renomę materacy rehabilitacyjnych MediAir 3D oferując podrobione produkty na przykład w internecie. Warto mieć świadomość, że w takiej sytuacji nie kupujemy oryginalnego, certyfikowanego materaca MediAir, lecz produkt fałszywy, nie dający żadnej gwarancji wysokiej jakości wykonania i najczęściej pozbawiony jakichkolwiek walorów terapeutycznych czy prozdrowotnych”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.