Maseczki z węgla sposobem na piękną cerę

0 266

Masz w planach sobotni wypad z przyjaciółmi i masz na tym spotkaniu poznać kogoś ważnego w celach towarzyskich? Do takiego spotkania warto się szczegółowo przygotować. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i jeśli coś pójdzie nie tak, trudno będzie zrobić dobre wrażenie po raz drugi. Dlatego warto przygotować się do spotkania etapowo. Nikt Cię nie goni, masz prawo nie być idealna, ale im więcej serca i uwagi włożysz we własne przygotowania do towarzyskiej eskapady, tym efekty będą bardziej obiecujące i silniej zapadną w pamięć wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić z Tobą wieczór.  Praca od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych nie bardzo sprzyja wielogodzinnemu staniu przed lustrem. Jeśli spotkanie ma się odbyć w sobotę, postaraj się o dzień wolny w piątek, albo spróbuj dogadać się z kierownictwem, by móc wyjść z pracy nieco wcześniej, niż zazwyczaj. Wtedy będziesz mieć troszkę więcej czasu na przygotowania. Pewnie masz w planach założyć coś z zawartości Twojej przepastnej szafy. Jeśli jest to ciuch w dobrym guście, nie ma problemu. Na towarzyskie spotkanie z kimś, kogo widzieć będziesz po raz pierwszy w życiu warto pozwolić sobie na zakup czegoś zupełnie nowego, nawet jeśli Twoja garderoba pęka w szwach. Zupełnie nowy ciuch odświeża nie tylko wnętrze szafy, ale także kobiecy umysł.

Strój na sobotnie spotkanie z przyjaciółmi

Można zdecydować się na różne rozwiązania, ale najpraktyczniejsza będzie oczywiście klasyczna „mała czarna”. Może być z golfem lub odkrywająca dekolt, na cienkich lub grubszych ramiączkach. Czarny kolor działa wyszczuplająco, dlatego warto inwestować w „małą czarną”. Świetnie uwydatnia zgrabne nogi i pozwala zatuszować następstwa naszego jesiennego apetytu. Strój wieczorowy na spotkanie z kimś, kogo mamy poznać po raz pierwszy, nie powinien być zbyt wyzywający. Może być pikantny, odsłaniać nieco z dekoltu czy nóg, ale we wszystkim powinna być zachowana równowaga. Wszystkie estetki z pewnością zrozumieją, co mamy na myśli.

Twarz jest zwierciadłem ludzkiej duszy

Dlatego jej trzeba poświęcić jak najwięcej czasu. Ważne, abyś w dzień spotkania czuła się wyspana i wypoczęta. Sen jest najlepszym kosmetykiem. Oprócz tego warto także pomyśleć o skutecznej maseczce oczyszczającej dla skóry. Jednym z najbardziej udanych i sprawdzonych pomysłów na maseczkę jest połączenie żelatyny, wody oraz węgla w kapsułkach. Węgiel zawarty w tabletkach na wzmocnienie jelit, a także hamowanie biegunek ma silne właściwości oczyszczające. Do przygotowania maseczki z węgla potrzebne będą:

  • 2 kapsułki węgla
  • 2 łyżki ciepłej, ale nie gorącej wody
  • 1 łyżka żelatyny

Sposób przygotowania i zastosowanie:

  • żelatynę rozpuszczamy w wodzie
  • dodajemy rozkruszony węgiel z kapsułek lub zmiażdżone tabletki
  • mieszamy wszystko aż do uzyskania żelowej konsystencji
  • nakładamy czarną maseczkę na twarz
  • po upływie około 20 minut wszystko zmywamy letnią wodą
  • wycieramy twarz suchym i miękkim ręczniczkiem

Węgiel aktywny
Kliknij tutaj i sprawdź ceny!

Dlaczego warto robić maseczkę węglową?

Maseczka węglowa charakteryzuje się silną właściwością absorpcyjną. Dzięki temu jest w stanie usunąć najgłębsze zanieczyszczenia z ludzkiej skóry. Oczyszcza skórę każdego gatunku, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z suchą czy nadmiernie się przetłuszczającą. Eliminuje nadmiar kurzu, a także sebum, świetnie radzi sobie z najgłębszymi zaskórnikami oraz wągrami, z którymi do tej pory trudno było sobie poradzić. W aptekach można coraz częściej spotkać fabrycznie produkowane maseczki węglowe, ale nie zawsze zdają one egzamin, ponieważ więcej w nich chemii, aniżeli naturalnych składników, korzystnych dla budowy skóry i jej delikatnych cząsteczek. Lepiej więc dla własnej pewności przygotować maseczkę w domu. Odżywiona skóra na sobotnim spotkaniu lśnić będzie pełnym blaskiem. Będziesz prawdziwą gwiazdą w towarzystwie, możesz być tego pewna!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.