Maść z witaminą A na zmarszczki, oparzenia i odmrożenia

0 592
Maść z witaminą A na zmarszczki, oparzenia i odmrożenia
5 (100%) 5 votes

Ostatnie lata rozwoju przemysłu kosmetycznego charakteryzują wyraźne podziały kosmetyków na wąskie ścieżki specjalizacji. W drogerii czy aptece szukając preparatu na trądzik otrzymuje się natychmiast koszyk wszelkich płynów, maści, kremów, peelingów, masek etc. Niektórzy z nas próbują wypróbować wszystkie na raz  inni eksperymentują powoli sprawdzając działanie kolejnych preparatów aż do skutku.

Maść z witaminą A

Maść z witaminą A jako swoim podstawowym składnikiem leczniczym znana jest od wielu lat. Kupują ją zwykle osoby, które chociaż jeden jedyny raz  miały z nią do czynienia a widząc pozytywny skutek wprowadzają ją na stałe do codziennej pielęgnacji. Maść można stosować na całe ciało oraz twarz. To kosmetyk o właściwościach wyraźnie zmieniających stan skóry. Maść nawilża, regeneruje, odmładza, łagodzi oparzenia i odmrożenia skóry.

Maść z witaminą A  stosuje się jako:

  • krem o właściwościach nawilżających i odżywczych na zmarszczki
  • maskę do twarzy, którą zostawia się do wchłonięcia lub ściera z twarzy po 20 minutach
  • jako bazę pod peeling odmładzający, szczególnie wtedy, gdy peeling przygotowuje się samodzielnie w domu, np. peeling z fusów kawy
  • krem pod oczy na noc i na dzień, maść nie uczula i wyraźnie poprawia wygląd skóry w newralgicznych miejscach twarzy
  • krem na zniszczone dłonie, do użytku codziennego lub jako maska , po nałożeniu kremu dłonie zwija się w folię pozostawiając maść do całkowitego wchłonięcia
  • jako preparat odbudowujący naskórek po oparzeniach i odmrożeniach
  • na przesuszone i brzydkie stopy
  • na skórki i płytkę paznokcia
  • na bolące zajady, afty i spieczone usta
  • na wygładzanie śladów po trądziku

Maść z witaminą A na zmarszczki

Witamina A  jest częstym składnikiem kosmetyków. Od dawna wiadomo o jej właściwościach przeciwzmarszczkowych. Witamina A stymuluje odnowę komórkową naskórka i jednocześnie przyspiesza naturalny dla skóry proces jej złuszczania. Te dwie funkcje prowadzą do jednego celu, jakim jest wygładzenie widocznych na twarzy płytkich zmarszczek linijnych i tym samym osiągnięcie efektu gładszej skóry.

Witamina A oddziałuje też pozytywnie na obecne w skórze włókna kolagenowe i elastynowe. To one odpowiadają za elastyczność i sprężystość skóry utrzymując ją gładką i pełną energii. Z wiekiem, ale też na skutek oddziaływania na skórę niesprzyjających warunków atmosferycznych, zanieczyszczeń obecnych w powietrzu czy promieniowania UV włókna kolagenowe i elastynowe tracą swoją sprężystość a na twarzy pojawiają się zmarszczki.

Ważną cechą  maści z witaminą A jest jej funkcja stymulacji komórek skóry do zwiększenia produkcji kolagenu, który wypełnia ubytki. Podobnie witamina A działa na miejsca po oparzeniach czy odmrożeniach na skórze. Stymulując produkcję kolagenu skóra odbudowuje się cyklicznie, często aż do całkowitego zaniku niechcianych miejsc na skórze. Witamina A znalazła również zastosowanie w maściach i kremach z przeznaczeniem do redukcji przebarwień widocznych na skórze. Tego rodzaju przebarwienia, plamy pigmentacyjne pojawiają się na naskórku a w ich odbarwieniu pomagają retinoidy, pochodne witaminy A. Pod ich działaniem nieestetyczne przebarwienia rozjaśniają się i z czasem znikają.

Maść z witaminą A
Kliknij i sprawdź ceny!

Maść z witaminą A skuteczna również na trądzik

Od wielu lat maść z witaminą A włącza się do terapii leczenia trądziku. Najczęściej przyczyną trądziku jest keratynizacja skóry i nadmiar łoju produkowanego przez gruczoły łojowe. Ujście każdego z gruczołów ulega zatykaniu co powoduje, że wyprodukowany łój nie potrafi znaleźć drogi do ujścia i powstaje ropny stan zapalny. Proces leczenia jest długi, ale skuteczny, chociaż przy bardzo ciężkich stanach zapalnych trzeba sięgnąć też po inne środki.

Maść z witaminą oddziałująca na trądzik wyraźnie poprawia wygląd skóry i przeciwdziała jej starzeniu. To doskonały sposób dla osób z tym schorzeniem, trądzikiem już nie młodzieńczym, a przewlekłym. Ponieważ witamina A i jej pochodne wywierają wyjątkowo dobroczynne działanie na skórę, warto kilka razy w roku przeprowadzić kurację taką maścią i pozwolić swoje skórze na dogłębną regenerację.

Jak stosować maść z witaminą A?

Maść z witaminą A posiada dość gęstą konsystencję, jednak bardzo łatwo udaje się ją rozprowadzić na skórze. Dzięki niewielkiej ilości składowych nie występuje po niej reakcja alergiczna, dlatego bez żadnego ryzyka można wykorzystywać ją do smarowania twarzy. Wystarczy minimalna ilość, by rozprowadzić ją gładko na całej skórze, i by ochroniła skórę zimą przed wiatrem, mrozem i odmrożeniami, a latem przed słońcem i oparzeniami.

Ze względu na gęsty skan skupienia wiele osób rezygnuje ze stosowania tej maści, zupełnie niesłusznie, bowiem każda jej ilość pod wpływem ciepła skóry łatwo się rozprowadza i delikatnie wsmarowuje. Wiele lat temu maść z witaminą A charakteryzowała się wyraźnym zapachem, który mógł zniechęcić. Teraz, przy nowoczesnych technologiach produkcji maść z witaminą A jest właściwie bezwonna i nie odczuwa się dyskomfortu. Dlatego można smarować nią nawet całe ciało co wielu osobom ze stanami zapalnymi skóry przynosi ogromną ulgę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.