Małżonek Cię zdradza? Wynajmij prywatnego detektywa

0 37
Oceń artykuł
Małżonek zaczął często wyjeżdżać z domu? Wraca bardzo późno z pracy? Znacznie bardziej dba o swój wygląd? Wskazane przypadki mogą świadczyć o zdradzie. Dodatkowo, jeżeli nasz partner nie rozstaje się z telefonem, nie pozwala nam na wgląd do swojej korespondencji, zmienił swoje zachowania i przestał interesować się nami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ma kogoś na boku. Samemu nie będziemy w stanie sprawdzić, czy nasze przeczucia są prawdziwe, a życie w ciągłej niepewności może zniszczyć nasz związek, dlatego tak wiele ludzi decyduje się na wynajem agencji detektywistycznej. Warto zabrać pod uwagę, że sami detektywi zaznaczają, że prawie wszystkie podejrzenia o zdradę się potwierdzają. Z tego powodu jeżeli faktycznie mamy już tak duże podejrzenia, że zaczynamy zastanawiać się nad wynajmem agencji detektywistycznej, warto zdecydować się na ten krok.

Jak wynająć agencję detektywistyczną?

Agencję detektywistyczną możemy wynająć w celu przekonania się o zdradzie, ale też chcąc zdobyć dowody na niewierność partnera, które będziemy mogli wykorzystać w sądzie. Warto wybrać detektywa, który zagwarantuje nam pełną dyskrecję i dojrzałość osobistą, tak aby potrafił odpowiednio się zachować prezentując wyniki śledztwa. Na początku powinniśmy przekazać detektywowi, dlaczego podejrzewamy naszego małżonka o zdradę. Im więcej informacji podamy, tym łatwiej będzie sprawdzić wskazane przez nas tropy.

Po zebraniu informacji agencja detektywistyczna przystępuje do działania. Wynajęcie prywatnego detektywa wymaga podania przez nas naszych danych osobowych. Zostaniemy także zapytani o motywy swojego zgłoszenia – pamiętajmy, że agencja może nam odmówić współpracy, jeżeli będziemy mieli niezgodne z prawem intencje, bądź nie zgodzimy się na podanie personaliów.  Agencje mogą realizować czynności wyłączne na podstawie pisemnej umowy zawartej ze zleceniodawcą, obowiązuje je polskie prawo, dlatego nie zrobią dla nas niczego nielegalnego.

Działalność prywatnego detektywa

Aktualnie całodzienne śledzenie podejrzanego jest bardzo rzadko kiedy stosowane, ponieważ jest mało efektywne. Nie ma sensu siedzieć z podejrzanym w pracy, bądź kiedy spędza czas z małżonkiem. Dlatego ważne jest, aby podać kiedy nasz partner może nas zdradzać. Detektywi podążają za swoim celem wtapiając się w tłum. Często chodzą parami i udają zajętych sobą, tak aby nie wzbudzić podejrzeń. Kiedy zaobserwują jakieś zachowanie mogące świadczyć o zdradzie dyskretnie robią zdjęcia, bądź filmują całą sytuację. Przez pewien popularny telewizyjny program klienci często oczekują, że agencja detektywistyczna będzie prowadziła całodobową obserwację małżonka poprzez zainstalowane w domu i biurze podsłuchy, kamery czy programy szpiegujące komputery bądź telefony. W rzeczywistości polskie prawo zabrania instalowania podsłuchów i kamer w prywatnych mieszkaniach.

Niedozwolone jest także stosowanie programów szpiegujących komputery oraz telefony. Osoby, którym zależy na tego typu informacjach mogą jedynie zakupić bądź wypożyczyć od agencji tego rodzaju sprzęt oraz po przeszkoleniu przez detektywa użyć go samodzielnie. Umożliwia to między innymi dostęp do SMSów, portali społecznościowych, adresów e-mail. Agencja detektywistyczna może nam pomóc również w przeprowadzeniu badania daktyloskopijnego (sprawdzenia odcisków palców), czy wykonaniu ekspertyzy śladów biologicznych w atestowanych laboratoriach.

Detektyw może nie tylko ustalić, czy nasz małżonek przebywa w nieformalnym związku, ale też wskaże potencjalnych świadków, których będziemy mogli wezwać w sądzie oraz przedstawi wszelkie niezbędne informacje na temat kochanka lub kochanki, takie jak miejsce pracy, czy miejsce pobytu. Dodatkowo można zlecić agencji ujawnianie majątku danej osoby, dzięki czemu będziemy wiedzieli, co chcemy wywalczyć w przypadku rozwodu. Często zdarza się, że nasz partner może ukrywać przed nami część majątku. Ważne jest także to, że jeżeli detektywi podczas obserwacji odkryją, że nasz małżonek nie dopuścił się zdrady również zostaniemy o tym poinformowani.

Co potem?

Praca detektywa zazwyczaj kończy się po dostarczeniu pisemnego sprawozdania z wykonanych czynności, dodatkowej dokumentacji, zdjęć i filmów, ale to osoba wynajmująca decyduje czy zebrane dowody wystarczą. Jeżeli uzna, że może się udać zdobyć więcej materiałów, to może zlecić przedłużenie obserwacji.

Jednakże wiąże się to z poniesieniem dodatkowych kosztów. Kiedy otrzymamy uporządkowane i opisane zdjęcia oraz filmy będące dowodami zdrady, zebrane materiały można pokazać niewiernemu małżonkowi. Jeżeli ten przyzna się do zdrady i zgodzi się na rozwód na naszych warunkach, rola agencji kończy się. Gorzej jest, jeżeli nasz małżonek stwierdzi, że dowody są za słabe, bądź z czystej złośliwości nie będzie chciał zgodzić się na nasze warunki.

W tym wypadku jedynym wyjściem jest skierowanie sprawy do sądu. Konieczne będzie także powołanie detektywa jako świadka w procesie cywilnym. Oczywiście zdrada nie musi kończyć się rozwodem czy rozstaniem, agencja detektywistyczna po dostarczeniu nam zamawianych materiałów nie może żądać abyśmy je wykorzystali. O podjętej sprawie nie poinformuje też naszego partnera.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.