Komunia święta- jak wybrać prezent dla dziewczynki?

0 423
Komunia święta- jak wybrać prezent dla dziewczynki?
5 (100%) 3 votes

Komunia Święta

Kiedyś sakrament był przeżywany w zupełnie iny sposób. Wiadomo, że z jednej strony bardzo duży wpływ miał sposób wychowywania młodych osób, z drugiej jednak to co było dostępne w sklepach. Obecnie element duchowy który kiedyś był podstawą przeżywania tego szczególnego momentu odchodzi w zapomnienie. Na swój sposób każde dziecko przeżywa przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej, jednak myśli uciekają w zupełnie inne miejsce. Jeszcze kilkanaście lat temu po sakramencie odbywał się skromny obiad, w czasie którego dziecko otrzymywało skromne upominki, które miały mu przypominać o tym szczególnym dniu. Obecnie wszystko nabiera materialnego rozmachu, a w niektórych rodzinach dochodzi wręcz do wyścigu w tym, kto kupi droższy i fajniejszy prezent.

Prezent dla dziewczynki

Ogólnie warto jest przy wyborze właściwego prezentu pamiętać nie tylko o tym, aby był praktyczny, ale również o tym by był pewnego rodzaju pamiątką tego wydarzenia. Dlatego od samego początku warto jest mieć to na uwadze, jak i również zakupić kartę pamiątkową którą ładnie można wypisać i będzie to dodatkowa pamiątka z całej uroczystości. Prezent na komunię dla dziewczynki – propozycje:

  1. Medalik wraz z łańcuszkiem- generalnie kiedyś był zwyczaj, że taki właśnie prezent daje Matka Chrzestna. Jest to i ładny dodatek który dziewczynka może nosić codziennie i piękna pamiątka na całe życie. Generalnie dobrze widziana jest biżuteria, ponieważ nie tylko dziewczynki ale również kobiety bardzo ją lubią. Zarówno łańcuszek jak i medalik mogą więc być wspaniałym rozwiązaniem. Oczywiście można do medalika zakupić również jakąś przywieszkę, by dziewczynka mogła zmieniać w zależności od okazji, czy też stroju jaki ma na sobie. Najczęściej są one wykonane ze złota, jednak można znaleźć również i srebrne. W zależności od tego, co dana osoba chce zakupić. Alternatywą, bądź też dodatkiem może być obrazek z wizerunkiem świętego, czy też jakiś inny religijny. On również będzie wspaniałą pamiątką tego szczególnego wydarzenia.
  2. Biżuteria- każda kobieta i duża i mała kocha biżuterię. Jej nigdy nie jest zbyt wiele, dlatego kolekcjonować należy już od najmłodszych lat. Dlatego można wziąć pod uwagę bransoletkę, w ostatnim czasie niezwykle modne stają się bransoletki do chamrs. Na samym początku należy zakupić bransoletkę, która pozwala na kolekcjonowanie przywieszek. Oczywiście przywieszek jest nieprawdopodobnie wiele, co oznacza, że w późniejszym czasie z okazji urodzin czy tez świąt można będzie podarować kolejną przywieszkę. Innym typem biżuterii jaki będzie miał szanse się sprawdzić będą kolczyki. Obecnie praktycznie każda dziewczynka ma przebite uszy, co oznacza, że z pewnością wykorzysta właśnie taki prezent. Czasami ludzie decydują się na pierścionki, jednak tutaj może być problem z rozmiarem, czy tez późniejszym powiększeniem tej biżuterii.
  3. Rower– zarówno kiedyś jak i obecnie dość popularnym sposobem na obdarowanie młodej osoby z okazji tej konkretnej uroczystości jest właśnie podarowanie roweru. Kiedyś były to zwykłe składaki, natomiast obecnie w sklepach czekają różnego rodzaju modele rowerów, co oznacza, że dla każdej młodej damy znajdzie się coś właściwego. Dość dobrym rozwiązaniem, jest skonsultowanie tego prezentu z rodzicami, ponieważ być może będą chcieli mieć wpływ na typ roweru jaki otrzyma dziecko. Popularne mimo wszystko są górale, jednak wiele osób zdecydowanych jest na zakupienie rowerów miejskich. Niemniej jednak najważniejsza opcją jest regulacja zarówno wysokości siodełka jak i kierownicy, a także fakt, że rower powinien być dostosowany do osób dorosłych. Bardzo często rower służy przez wiele lat, dlatego może się wydać niezwykle praktyczną pamiątką.
  4. Wycieczka- dla osób, które bardzo mocno przezywają tego typu uroczystości bardzo ciekawym rozwiązaniem może okazać się wycieczka. Tutaj istnieje nieprawdopodobnie duża dowolność co do miejsc, ale preferowane są miejsca związane z religią. I tak przykładowo może to być wycieczka do Rzymu, czy też do Częstochowy. Co więcej bardzo wiele biur podróży organizuje tego typu wycieczki z myślą właśnie o dzieciach które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Ciekawą opcją będzie zarówno wycieczka klasowa, jak i rodzinna. Dlatego warto jest przemyśleć tego typu formę prezentu.
  5. Sprzęt- tutaj można wymienić zarówno telefon, tablet, laptop, telewizor. Właściwie możliwości jest nieprawdopodobnie wiele. Jest to pomysł dla dziecka, które nie posiada tego typu urządzeń, a jednocześnie taka uroczystość będzie mogła stać się okazją, by je zdobyło. Wiadomo, że najczęściej zakupienie telefonu czy telewizora należy skonsultować wcześniej z rodzicami, ponieważ być może posiadają jakieś swoje plany w związku z tego typu urządzeniami. Dlatego zanim ktoś zdecyduje się właśnie na wybranie takiego prezentu, do samego początku należy skonsultować się z rodzicami dziewczynki oraz poznać ich zdanie.
  6. Kursy- każdy ma jakieś swoje małe i duże marzenia. Nie wszystkie jednak można zrealizować z różnych względów. Dlatego bardzo ciekawym rozwiązaniem jest danie możliwości rozwoju dziecka w kierunku, który jest zgodny z jego zainteresowaniami. I tak przykładowo niezwykle ciekawym rozwiązaniem wydaje się być kurs języka obcego, kurs śpiewania czy tańca. Dla osób, które planują wydać więcej pieniędzy właśnie na ten cel, dość ciekawym rozwiązaniem będzie mogło wydawać się podarowanie kursu wraz z wyjazdem poza granice kraju. Warunkiem obdarowania dziewczynki takim prezentem, jest znajomość jej zainteresowań, jak i zgoda rodziców. Bywają przecież zainteresowania, które są niebezpieczne, czy tez wymagają wyjazdu z opiekunem. Dlatego warto jest wziąć to pod uwagę.

Podsumowanie

Jak wiadomo, prezent na komunię dla dziewczynki – propozycje może mieć przeróżne. Postawą jest jednak to, by nie tylko podarować coś, co będzie praktyczne, ale również by było swego rodzaju pamiątką z tej uroczystości. Nie bez znaczenia będzie również uzyskanie zgody ze strony rodziców. Dlatego warto jest wziąć to pod uwagę, od samego początku.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.