Jaki glukometr kupić?

0 1 195
Jaki glukometr kupić?
5 (100%) 5 votes

Zmagania z cukrzycą poniekąd przypominają siedzenie na tykającej bombie. Stale trzeba się pilnować, aby cukier we krwi miał wciąż jedną i tą samą, bezpieczną wartość. Jest to trudne, gdy nie posiada się specyficznego urządzenia. Sama pompa insulinowa nie wystarczy. Dziś nieco łatwiej można sobie poradzić z wszelkimi niedogodnościami, jakie niesie ze sobą cukrzyca. Wystarczy kupić dobry, markowy glukometr. Znaleźć można go w wielu sklepach internetowych, a także w sklepach stacjonarnych, gdzie sprzedaje się sprzęt medyczny o różnych przeznaczeniach pomiaru. Profesjonalny glukometr jest tak naprawdę urządzeniem wielofunkcyjnym. Niektórymi glukometrami można zmierzyć nie tylko poziom cukru, ale także cholesterol. Dzięki opracowanej, idealnej konstrukcji technicznej, z glukometrów mogą samodzielnie korzystać nie tylko młodzi, ale również starsi ludzie mający problemy ze wzrokiem. Nowoczesne sprzęty do mierzenia poziomu cukru we krwi zostały wyposażone w czytniki elektroniczne, z podświetlanymi ekranikami, na których bardzo wyraźnie widać wszelkie komunikaty cyfrowe.

Zalety glukometrów nowej generacji

  • Są niewielkie. Im więcej czasu upływa – tym bardziej konstruktorzy starają się nad unowocześnieniem dotychczas znanych form. Z roku na rok glukometry są coraz mniejsze.
  • W małych glukometrach, gdzie nie ma za bardzo miejsca na montaż czytnika lub gdzie czytnik jest za mały, aby starsi ludzie oraz osoby z krótkowzrocznością mogły dokładnie wszystko przeczytać, stosuje się opcję głosową. Glukometr za pomocą odczytu głosowego informuje korzystającego ze sprzętu, jaki jest wynik badania.
  • Nie zajmują zbyt wiele miejsca w torebce, czy w plecaku. Małe glukometry można z łatwością nosić także w kieszeni lub w portfelu.
  • Łatwość połączenia z pompą insulinową. Dzięki temu pompą jeszcze łatwiej się steruje.
  • Przystępna cena i duża wydajność.
  • Wielofunkcyjność. Glukometr może być połączony także z urządzeniem przenośnego magazynowania plików i informacji cyfrowej. Pełnią rolę klasycznych pendrivów z dużym powodzeniem.

Różnorodność cenowa na rynku

Ceny glukometrów są bardzo zróżnicowane. Większość osób na co dzień zmagających się z cukrzycą postępuje tak, by zaopatrzyć się w sprzęt za kilkaset złotych. Glukometry za kilka tysięcy złotych jak najbardziej funkcjonują na rynku, jednak stać na nie tylko nielicznych. Nie każdy może sobie pozwolić na spory wydatek. Istnieje jeszcze możliwość zamiany starych, zużytych glukometrów na nowe w ramach akcji organizowanych przez przychodnie oraz szpitale. Starsze osoby najczęściej decydują się na klasycznie i prosto zbudowane glukometry, bez żadnych dodatków cyfrowych. Za takimi nowoczesnymi usprawnieniami szaleje z kolei młodzież oraz osoby po dwudziestym roku życia. Dobrze jest posiadać połączenie wielu funkcji urządzeń, jeśli mimo ograniczeń powodowanych przez cukrzycę żyje się aktywnie. Z glukometru wysłać można do sieci nie tylko wynik badania, ale także każdy dowolny plik. Urządzenie to bez wątpienia więc usprawnia procesy komunikacyjne.

Szeroki wybór glukometrów
Kliknij i sprawdź ceny!

Dyskrecja działania

Korzystając z glukometrów nowoczesnej generacji, nie trzeba się wstydliwie chować w kącie. Urządzenie to działa w sposób niebywale praktyczny, szybki i dyskretny. Do zmierzenia stopnia cukru we krwi nie są potrzebne nie wiadomo jakie jej ilości. Wystarczy jedyna kropelka, nawet nie przypominająca wielkością główkę od szpilki. Są glukometry, które wręcz szybciej odczytują wartości dzięki małym ilościom krwi, aniżeli większym. Są to po prostu na wskroś inteligentne i czułe urządzenia. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wbudowana w glukometrze pamięć. Zapisać w niej można wszelkie informacje, a także wyniki badań. Dzięki takiemu rozwiązaniu można przechować nawet kilka tysięcy wyników, co będzie świetnym ułatwieniem w procesie prowadzenia historii choroby. W razie konieczności natychmiastowego kontaktu z lekarzem prowadzącym, nic nie stoi na przeszkodzie, by bezpośrednio przez glukometr wysłać mu wyniki badań. Trzeba też zaznaczyć, że niejeden glukometr usprawnił także działanie wielu pomp insulinowych, zarówno klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych.

Z cukrzycą da się wytrzymać!

Jeszcze kilkanaście lat temu informacja o cukrzycy zwalała z nóg i sprawiała, że wiele osób uznawało tą chorobę za koniec świata. Nowoczesne urządzenia do pomiaru poziomu cukru oraz przekazywania informacji pokazują, że cukrzyca to nie wyrok i da się z nią funkcjonować w każdych warunkach. Będąc cukrzykiem, z glukometrem przy boku, możesz pracować, uczyć się, rozwijać, uprawiać sport, chodzić na imprezy, poznawać nowych ludzi, prowadzić samochód, brać udział w różnych pasjonujących przedsięwzięciach. Cukrzyca nie zamyka Ci drzwi do aktywnego życia. Glukometr też nie jest żadnym stemplem, stygmatyzującym Twoje dolegliwości na forum publicznym. Możesz korzystać z niego dyskretnie w każdym miejscu, bez lęku, że ktoś to zauważy i sprawi, że dodatkowo zmagać się będziesz musiał z niezdrową ciekawością. Cukrzycy nie da się całkiem wyeliminować, ale glukometr sprawi, że życie z nią będzie nieco prostsze i pozbawione kuriozalnych wyzwań.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.