Jak wywołać okres ? – kąpiel, wysiłek fizyczny, herbatki ziołowe, antykoncepcja hormonalna, aspiryna, czerwone wino, stosunek płciowy

0 57
Jak wywołać okres ? – kąpiel, wysiłek fizyczny, herbatki ziołowe, antykoncepcja hormonalna, aspiryna, czerwone wino, stosunek płciowy
5 (100%) 6 votes
Czasami zdarza się, że termin przyszłej miesiączki nie wpisuje się zbytnio w nasze plany imprezowe, czy wakacyjne. Wizja pojawienia się okresu w czasie wakacyjnej podróży, bądź co gorsza w trakcie ceremonii ślubnej może skutecznie popsuć nasz nastrój. Miesiączka nie jest jednak końcem świata, a jeżeli jesteśmy pewne, że nie zaszłyśmy w ciążę, to możemy przyspieszyć termin nadejścia okresu w łatwy sposób. Poniżej przedstawiamy kilka prostych metod na przyspieszenie terminu miesiączki.

Jak wywołać okres ? – gorąca kąpiel

Jak wywołać okres gorącą kąpielą ? Gorąca kąpiel w wannie to jeden z najbardziej popularnych sposobów na przyspieszenie wystąpienia okresu. Taka kąpiel nie tylko wspaniale nas zrelaksuje, ale także poprawi krążenie krwi w całym organizmie. W związku z czym będzie ona przepływać znacznie szybciej i zwiększy się jej ciśnienie, co dotyczy także krwi miesiączkowej. Podczas tego rodzaju kąpieli warto również wykonywać masaż dolnych partii brzucha, co dodatkowo wzmocni krążenie krwi.

Jeżeli nie masz pojęcia jak wywołać miesiączkę i nie koniecznie przepadasz za gorącymi kąpielami, dobrym sposobem może być użycie poduszki elektrycznej, termoforu, czy też skorzystanie z sauny. Miejmy jednak na uwadze, aby woda w wannie, poduszka elektryczna, czy też termofor nie były zbytnio gorące, bo możemy doprowadzić do oparzeń. Powtarzajmy powyższe metody przez kilka wieczorów, a miesiączka na pewno pojawi się znacznie wcześniej.

Jak wywołać okres ? – wysiłek fizyczny

Jak wywołać okres dzięki wysiłkowi fizycznemu ? Ćwiczenia fizyczne mogą także okazać się naturalnym i bardzo skutecznym sposobem na wcześniejsze wywołanie miesiączki. Im wymagające większego wysiłku i intensywniejsze ćwiczenia, tym większa pewność, że okres pojawi się w przeciągu kilku najbliższych dni. Dlatego warto jest poświęcić minimum trzydzieści minut w ciągu dnia na ćwiczenia fizyczne. Najskuteczniejszy w tym wypadku będzie trening na brzuch.

Wybierzmy zatem skłony, bieganie, brzuszki, czy tym podobne. Jeżeli na codzień prowadzimy aktywny tryb życia i nie spędzamy dużo czasu za biurkiem, to nasza aktywność fizyczna nie musi być aż tak intensywna. Miejmy na uwadze, że w trakcie dnia wykonujemy ruchy, które również mogą przyspieszyć wystąpienie miesiączki. Jest to chociażby chodzenie po schodach, sprzątanie, czy spacery.

Jak wywołać okres ? – herbatki ziołowe

Jak wywołać miesiączkę dzięki herbatkom ziołowym ? Jeśli smak zapatrzonych ziół nam nie przeszkadza, to możemy użyć tych, które mają skuteczne działanie przyspieszające comiesięczne krwawienie. Do tej grupy zaliczyć można herbatkę z natki pietruszki, nagietka, malwy, imbiru, krwawnika, czy z dziurawca. Dowiedziono naukowo, że regularne picie herbatek ziołowych działa rozkurczowo na macicę i naczynia krwionośne. Ponadto zioła potrafią nas uspokoić i zrelaksować.

Rozważając jak wywołać miesiączkę, miejmy na uwadze, aby nie używać wszystkich rodzajów herbatek na raz. Jeżeli jeden z wybranych naparów na nas nie zadziała, to sięgnijmy po inne zioło. W innym razie ich działanie może się wzajemnie wykluczać i doprowadzić do szybkiego rozregulowania cyklu menstruacyjnego. Warto także brać pod uwagę, to że chociaż zioła mają działanie przyspieszające wystąpienie okresu, to mogą także sprawić, że będzie on znacznie dłuższy i bardziej obfity. Takie działanie ma chociażby napar z czarnej malwy.

Jak wywołać okres ?  – antykoncepcja hormonalna

Jeżeli nasze wakacje zaplanowaliśmy z kilku miesięcznym wyprzedzeniem i wiemy, że w czasie wyjazdu najprawdopodobniej pojawi się okres, to możemy skusić się na jego przyspieszenie za pomocą antykoncepcji hormonalnej. Jak wywołać miesiączkę ? Nie wolno eksperymentować z tabletkami antykoncepcyjnymi na własną rękę, chyba że używamy tego rodzaju środków na codzień. W takim wypadku nie róbmy przerwy pomiędzy kolejnymi blistrami tabletek, ale zacznijmy nowe opakowanie w pierwszy dzień miesiączki.

Jeśli będziemy brać tabletki antykoncepcyjne w ten sposób conajmniej przez 21 dni, to krwawienie nie pojawi się do momentu, aż przestaniemy je zażywać. Jeżeli więc podejmiemy decyzję, że nadszedł właśnie czas na zjawienie się okresu, to powinniśmy przestać przyjmować tabletki i rozpocząć nowe opakowanie za 7 dni. W trakcie przerwy pojawi się krwawienie menstruacyjne. Jeżeli jednak nie stosujemy na codzień antykoncepcji hormonalnej, to z pytaniem jak wywołać miesiączkę powinniśmy po prostu udać się do lekarza ginekologa.

Aspiryna

Niektóre kobiety, na pytanie w jaki sposób wywołać miesiączkę, odpowiadają – zażyć aspirynę. Środki pirynowe potrafią rozrzedzać krew, a to może spowodować wystąpienie okresu. Warto jednak mieć na uwadze, że dawka leków nie może być zbyt duża, ponieważ może to być szkodliwe dla organizmu.

Czerwone wino

Wypicie dwóch, albo trzech kieliszków czerwonego wina spowoduje rozkurcz i przyczyni się do wystąpienia menstruacji. Jednakże z alkoholem nie wolno przesadzać, tym bardziej, jeżeli przyjmujemy leki.

Stosunek płciowy

Seks może korzystnie wpływać na kontynuowanie cyklu kobiecego. Podczas stosunku należy skupić się na przyjemności, rozluźnic się i oddać w ręce partnera. Okres nie pojawi się z pewnością odrazu, ale nawet, jeżeli tak się nie stanie to i tak warto próbować, prawda ?

Jeżeli żadna z wyżej opisanych metod na to jak wywołać okres nie zadziała – warto wykonać test ciążowy. Zaleca się również wizytę u ginekologa, który zleci zbadanie poziomu hormonów we krwi. Zahamowanie okresu spowodowane jest często brakiem równowagi hormonalnej, jak i różnymi chorobami. Cykl może zostać zakłócony przez endometriozę, przewlekłe infekcje, niedoczynność, albo nadczynność tarczycy, choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, torbiele i niewydolność jajników, jak również niewydolność układu podwzgórzowo-przysadkowego.

Brak okresu może być również wynikiem innych czynników. Wpływ na to ma chociażby intensywny stres, zmiany klimatu, przyjmowanie antybiotyków, czy ciągły niedobór snu. Wszystko to może wpłynąć na zaburzenia miesiączkowania. Spóźnianie się okresu jest normalne u wielu kobiet a przesadny stres może tylko zatrzymać nasz cykl miesiączkowy i doprowadzić do wahań.

Istnieje również zależność pomiędzy infekcją intymną, a występowaniem menstruacji. Zleckceważenie jej może doprowadzić do rozprzestrzenienia się patogenów, co może spowodować powikłania takie jak brak miesiączki, lub jej bolesny przebieg. Dlatego też zaburzeń menstruacji i infekcji intymnych nie można nigdy lekceważyć, ale odrazu wybrać się na wizytę do lekarza specjalisty. Lekarz ginekolog sprawdzi stan ekosystemu i w razie czego przepisze odpowiednie środki, które będą miały za zadanie uzupełnić go o bakterie pochodzące z rodzaju Lactobacillus.

Zaniedbywanie higieny intymnej może doprowadzić do zmiany naturalnej flory bakteryjnej narządów płciowych. Podwyższone pH w okolicach intymnych znacznie zwiększa ryzyko gromadzenia się mikroorganizmów chorobotwórczych, które prowadzą do rozwijania się stanów zapalnych pochwy. Panie także same mogą zadbać o właściwą równowagę pH okolic intymnych, stosując chociażby probiotyki w formie dopochwowej, albo doustnej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.