HIFU – Ultraformer III

0 218
Oceń artykuł

Istotną część oferty gabinetów kosmetologicznych stanowią zabiegi liftingujące. Szybki rozwój nowoczesnych technologii i wprowadzanie na rynek coraz to nowszych technologii owocuje pojawianiem się innowacyjnych propozycji. Obecnie spektakularne efekty w postaci znacznej poprawy napięcia skóry można uzyskać bez skalpela, czy igieł.

Odpowiedzią na te potrzeby jest rewolucyjny zabieg z użyciem technologii HIFU – Ultraformer III. Łączy on wszystkie cechy idealnego zabiegu liftingującego: spektakularne efekty, bezinwazyjność, bezpieczeństwo, komfort podczas zabiegów, szybkość działania, długotrwałe efekty, a do tego wystarczy tylko jedna wizyta! Dzięki HIFU skutecznie wykonamy lifting twarzy i ciała, pozbędziemy się nadmiaru wiotkiej skóry, zlikwidujemy zmarszczki, a także zniwelujemy drugi podbródek.

Czym jest HIFU?

HIFU to skrót od  High Intensity Focused Ultrasound. To wyjątkowa technologia, która znalazła zastosowanie w zabiegach Ultraformer III. HIFU to zogniskowana fala ultradźwiękowa, która przez lata wykorzystywana była w terapii zmian nowotworowych. Obecnie zastosowanie znalazła właśnie w kosmetologii. Podczas zabiegów Ultraformer III fala ultradźwiękowa dociera w głąb tkanek – do skóry, tkanki tłuszczowej i mięśni. Podnosi ich temperaturę, a w efekcie obkurczeniu ulegają włókna kolagenowe, dochodzi do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń. W efekcie organizm zostaje pobudzony do intensywnej regeneracji włókien kolagenu i elastyny, które to stanowią naturalne wypełnienie i rusztowanie skóry. Dzięki temu staje się ona napięta, jędrna, gęsta i mocna.

Podczas zabiegu nie dochodzi do mechanicznej ingerencji w tkanki – nie ma tu wkłuć i nacięć. Do skóry, miejsce przy miejscu, przykładana jest specjalna głowica, emitująca fale ultradźwiękowe. Osoba, która wykonuje zabieg dostosowuje głębokość ich wnikania do indywidualnych potrzeb, a do wyboru ma następujące parametry: 1.5 mm, 3 mm, 4.5 mm, 2 mm, 6 mm, 9 mm. W zależności od obszaru poddawanego zabiegom, wizyta może trwać od pół godziny do nawet dwóch godzin. Co istotne, Ultraformer III może być wykorzystywany na obszarze całego ciała i twarzy. Równie skutecznie zlikwiduje np. chomiczki, co wiszącą skórę na brzuchu i ramionach.

Wskazania

Zabieg HIFU – Ultraformer III przeprowadza się z następujących wskazań:

  • lifting ciała,
  • wiotka skóra ciała,
  • nadmiar skóry po nagłej utracie wagi,
  • tzw. drugi, podwójny podbródek,
  • lifting twarzy i szyi,
  • redukcja zmarszczek,
  • zapobieganie utracie jędrności skóry.

Przeciwwskazania

Zabiegu HIFU – Ultraformer III nie powinno się wykonywać w następujących przypadkach:

  • nowotwory,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • opryszczka, infekcje bakteryjne i wirusowe w obszarze zabiegowym.

Spektakularne rezultaty

Rezultaty uzyskiwane podczas zabiegów HIFU – Ultraformer porównać można do chirurgicznego liftingu. Są one znacznie wyraźniejsze niż w przypadku innych nieinwazyjnych metod kosmetologicznych. Dzięki temu cieszyć możemy się napiętą skórą, bez szwów i blizn.

Długi okres utrzymywania się efektów

W przypadku technologii HIFU oraz zabiegów Ultraformer III tym, co zwraca szczególną uwagę jest długi okres utrzymywania się efektów, wyróżniający się na tle innych zabiegów kosmetologicznych. Pierwsze rezultaty widać niemalże od razu po zakończonej wizycie. Na ostateczne efekty trzeba jednak poczekać kilka tygodni. W tym czasie włókna kolagenu i elastyny ulegają regeneracji, a stan  skóry stopniowo się poprawia. Uzyskane rezultaty utrzymują się aż do dwóch lat, co stanowi imponujący wynik, niespotykany w przypadku innych zabiegów.

Tylko jedna wizyta!

W przypadku zdecydowanej większości zabiegów wykonuje się je w serii. Pozwala to na uzyskanie lepszych rezultatów, jak i na ich utrwalenie. Często jest to kwestia od 4 do nawet 10 spotkań, odbywających się co kilka tygodni. Jest to dość uciążliwy proces, gdyż wymaga od pacjenta zaplanowania i zarezerwowania sobie czasu na każdą wizytę. Dlatego tak rewolucyjną propozycją jest HIFU. W tym przypadku bowiem wystarczy tylko jedna wizyta, aby w pełni cieszyć się spektakularnymi rezultatami. Dzięki temu szybciej można owe efekty zaobserwować – relatywny czas oczekiwania na nie zostaje skrócony, gdyż skrócony zostaje okres samej kuracji. Jeżeli więc przed urlopem chcesz szybko poprawić swój wygląd, masz na to szansę. Nie musisz planować zabiegów na kilka miesięcy przed wakacjami.

Wykonuj zabiegi także latem!

Wielu procedur kosmetologicznych nie można przeprowadzać latem ze względu na zakaz nadmiernej ekspozycji na słońce zarówno przed, jak i po zabiegach. W przypadku HIFU – Ultraformera III nie ma tego problemu. Z zabiegu korzystać można przez cały rok.

Nieinwazyjność

Zabiegi HIFU – Ultraformer III wyróżnia bezinwazyjność. Dzięki temu nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się do wizyty ani stosowania specjalnej pielęgnacji po jej zakończeniu. Zaraz po wyjściu z gabinetu można bez obaw powrócić do codziennych zajęć.

Nie ma tu efektów ubocznych. Czasem zaobserwować można niewielkie zaczerwienienie w okolicy zabiegowej, bardzo rzadko miejscową bolesność. Wszystkie te dolegliwości znikają jednak po kilku godzinach, maksymalnie po 2 – 3 dniach.

Zabiegi są komfortowe

Nie należy obawiać się dyskomfortu podczas zabiegów Ultraformer III, gdyż są one całkowicie bezbolesne. Nie ma konieczności stosowania kremu znieczulającego nawet w przypadku bardzo wrażliwych osób.

Bezpłatne konsultacje przed zabiegami

Clinica Cosmetologica oferuje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji przed zabiegami. Przeprowadza je doświadczony kosmetolog, który podczas wizyty przeprowadza z pacjentem wywiad, a także ogląda obszar, który ma zostać poddany zabiegowi. Pierwszym celem jest określenie, jaki zabieg będzie w danym przypadku najbardziej efektywny. Istnieje możliwość, że specjalista zaproponuje inne rozwiązanie niż to, na jakie zdecydowaliśmy się samodzielnie. Warto słuchać sugestii kosmetologa, który kieruje się swoją wiedzą i doświadczeniem. Ponadto bardzo istotnym elementem jest ustalenie, czy nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu, gdyż priorytetem jest zawsze zdrowie pacjenta. W razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości, kosmetolog może zalecić skonsultowanie się ze specjalistą dermatologiem.

Zabiegi Ultraformer III z wykorzystaniem technologii HIFU to jedna z moich ulubionych propozycji, ponieważ łączy ona w sobie najlepsze cechy nowoczesnej kosmetologii. Uwagę zwracają przede wszystkim niesamowite, długo utrzymujące się efekty, których uzyskanie było dotąd możliwe wyłącznie podczas inwazyjnych zabiegów. Tutaj mamy do czynienia z bezinwazyjnym, bezpiecznym i komfortowym dla pacjenta rozwiązaniem. Ograniczony zostaje wszelki dyskomfort zarówno podczas, jak i po zabiegumówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Cosmetologica, oferującej zabiegi HIFU Ultraformer III

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.