Flamboyage: charakterystyka, sposób koloryzacji włosów, efekty

0 297

Chcesz zmienić coś w swoim wyglądzie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Najlepiej od zmiany fryzury! Jeszcze do niedawna dosyć dużą popularnością cieszyły się takie metody koloryzacji włosów jak balayage, sombre oraz ombre, jednak z czasem przyszła moda na tzw. flamboyage, które robi furorę nie tylko w świecie mody, ale również w całym Hollywood.

Czym jednak jest wspomniane flamboyage, na czym polega ta technika koloryzacji włosów i czy można taki zabieg przeprowadzić w domowym zaciszu?

Czym jest flamboyage?

Flamboyage to nowatorska technika koloryzacji włosów, która została wynaleziona przez włoskiego fryzjera o nazwisku Seminara i w tłumaczeniu oznaczona błyszczeć, płonąć”. Dzięki flamboyage na włosach można uzyskać dosyć ciekawy efekt nie tylko połyskujących i złocistych refleksów, ale również optycznego zwiększenia objętości kosmyków.

Flamboyage prezentuje się na włosach bardzo naturalnie, jednak największą zaletą wspomnianej metody koloryzacji włosów jest to, iż przez dosyć długi czas odrosty nie są praktycznie widoczne. Wielu kobietom wydaje się, iż flamboyage oraz balayage to zbliżone do siebie techniki koloryzacji włosów, jednak nic bardziej mylnego. Pomiędzy flamboyage a balayage występuje kilka znaczących różnic, dlatego też nie należy tych technik mylić ze sobą.

Czym różni się flamboyage od balayage?

Balayage to szydełkowa metoda koloryzacji włosów od skóry, która dosyć dużą popularność zyskała już kilka lat temu, jednak największą jej wadą było to, iż pozostawiała ona na włosach nienaturalny efekt.

Inaczej natomiast wygląda sytuacja w przypadku flamboyage, ponieważ ta metoda koloryzacji kosmyków powoduje, iż na włosach widoczne są delikatne refleksy, co w odróżnieniu od balayage wygląda bardzo naturalnie. Dzięki wspomnianym refleksom przez dosyć długi czas na włosach nie są widoczne odrosty, co stanowi kolejną zaletę opisywanej metody.

Czy każda kobieta może zdecydować się na flamboyage?

Pewnie, że tak o ile oczywiście nie ma zbyt krótkich włosów. Flamboyage sprawdza się bardzo dobrze zarówno u blondynek, jak i u brunetek, jednak aby efekt był taki, jak być powinien, niezwykle ważne jest to, aby włosy sięgały co najmniej do ramion, ponieważ w innym przypadku efekt nie będzie niestety w ogóle widoczny.

Warto również wiedzieć o tym, iż flamboyage sprawdza się świetnie u kobiet, które mają cienkie włosy, gdyż dzięki zastosowaniu wspomnianej metody koloryzacji, można w bardzo prosty sposób dodać im optycznie objętości.

Na czym polega metoda flamboyage?

Flamboyage to metoda koloryzacji włosów, która przypomina nieco zarówno sombre (włosy wyglądają bowiem tak, jakby były muśnięte promieniami słonecznymi), jak i balayage, jednak w odróżnieniu od tej drugiej metody nie są widoczne ostre krawędzie pomiędzy kolorami, dzięki czemu pasemka wyglądają bardzo naturalnie. Podczas zabiegu nie wykorzystuje się tzw. metody szydełkowej charakterystycznej dla balayage, która polega na wydzielaniu szpikulcem pasm oraz zabezpieczaniu ich specjalną folią.

Zamiast tego korzysta się z przezroczystych i samoprzylepnych pasków, które w odpowiedni sposób należy nakleić na kosmyki, nakładając następnie farbę. Po upływie wyznaczonego czasu (zazwyczaj trwa to od 30 do 40 minut) foliowe paski zdejmuje się z włosów, jednak należy pamiętać o tym, aby nawilżyć je ciepłą wodą. Niezwykle ważny jest również sposób nakładania samej farby, ponieważ aby uzyskać charakterystyczne refleksy pasm, nie należy koloryzować od czubka głowy.

Jak zostało wspomniane już nieco wcześniej, dzięki temu zabiegowi przez dosyć długi czas na głowie nie są widoczne odrosty, co oznacza, iż zabiegu nie trzeba wykonywać zbyt często. Zaoszczędzi to zatem nie tylko czas, ale również zasobność portfela. Wielu kobietom wydaje się, iż flamboyage to metoda, która polega wyłącznie na rozjaśnieniu włosów, jednak warto również wiedzieć o tym, iż dzięki flamboyage można równie dobrze przyciemnić kosmyki.

W jaki sposób można zrobić flamboyage w domu?

Flamboyage to metoda koloryzacji włosów, którą najlepiej wykonywać w profesjonalnym salonie fryzjerski, gdyż tylko wtedy ma się pewność, że wszystko wyjdzie tak, jak powinno, jednak taką koloryzacją można również przeprowadzić samodzielnie w domu. Oczywiście przeprowadzając taki zabieg samodzielnie, należy wykazać się bardzo dużą precyzją oraz cierpliwością.

W jaki jednak sposób należy zabrać się do farbowania kosmyków? W pierwszej kolejności należy oczywiście zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne produkty, a mianowicie w farbę o odpowiednim odcieniu, specjalny pędzel, dzięki któremu będzie można aplikować na kosmyki farbę, a także w tasiemki (tasiemki można bez problemu zakupić w każdym sklepie zajmującym się sprzedażą akcesoriów fryzjerskich, a także w sklepach internetowych, a jeśli chodzi o ich ceny, to mogą one wahać się od 20 do nawet 200 zł, dlatego też przed zakupem warto porównać dokładnie wszystkie oferty).

Przebieg flamboyage w domu

Zabieg koloryzacji włosów przy wykorzystaniu metody flamboyage można z powodzeniem przeprowadzić w domu, jednak warto poprosić kogoś o pomoc, ponieważ wydzielenie pasm z tyłu głowy może sprawić wiele trudności. Jak jednak należy przeprowadzić zabieg? W pierwszej kolejności należy przy pomocy placów wydzielić pasma włosów, które będą farbowane. Następnie do poszczególnych pasm należy przykleić pasek w odpowiedni sposób.

Jak? Jedną część paska należy nakleić z jednej strony włosa, rozprowadzając na całej długości włosów farbę i przyklejając następnie pasek z drugiej strony w taki sposób, aby połowa paska wypadła u dołu kosmyków. Przygotowane w ten sposób paski należy następnie skleić z obydwóch stron, pamiętając jednak o tym, aby nie wybierać pasm, które znajdują się na czubku włosów. Gdy paski zostaną już w odpowiedni sposób naklejone, należy odczekać od 30 do 40 minut, zmywając następnie paski przy pomocy ciepłej wody.

Jakich efektów flamboyage można się spodziewać?

Włosy po koloryzacji włosów przy pomocy metody flamboyage wyglądają tak, jakby zostały muśnięte słońcem. Fryzura po zabiegu wygląda bardzo naturalnie a dzięki temu, że kolory różnią się między sobą tylko o jeden lub dwa tony, to fryzura zyskuje wielowymiarowości.

Bardzo ważne jest również to, iż włosy po zabiegu zyskują optycznie nieco objętości, dlatego też panie, które mają cienkie włosy, powinny być z efektów tej metody bardzo zadowolone.

Jakie zalety płyną ze zastosowania metody flamboyage?

Panie, które decydują się na koloryzację włosów przy pomocy metody flamboyage mogą liczyć na kilka bardzo ważnych zalet takiego zabiegu, wśród których można wymienić w szczególności:

  • optyczne zwiększenie objętości włosów,
  • bardzo naturalny efekt farbowania kosmyków,
  • niewidoczność odrostów przez bardzo długi okres, dzięki czemu zabieg nie musi być przeprowadzany tak często, jak tradycyjna koloryzacja włosów

Jaki jest koszt flamboyage?

Koszt zabiegu uzależniony jest przede wszystkim do długości włosów, a także od renomy salonu fryzjerskiego. Nie bez znaczenia jest również doświadczenie fryzjera przeprowadzającego zabieg, gdyż w tym przypadku ceny mogą być nieco wyższe (w przypadku początkujących fryzjerów, a także salonów fryzjerskich, które rozpoczynają swoją działalność, ceny mogą być nieco niższe).

Warto przy tym podkreślić fakt, iż ceny za zabieg wahają się zazwyczaj od około 200 do nawet 400 zł. Cena nie należy wprawdzie do najniższych, jednak biorąc pod uwagę fakt, iż zabieg może być wykonywany nawet raz na kilka miesięcy, to jest jak najbardziej warty swojej ceny a efekty tylko potwierdzają to stwierdzenie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.