Eos – popularne i polecane balsamy do pielęgnacji ust, zalety, wady, testowanie, cena

0 221
Eos – popularne i polecane balsamy do pielęgnacji ust, zalety, wady, testowanie, cena
5 (100%) 5 votes
Balsamy do pielęgnacji ust marki Eos od dłuższego czasu cieszą się dużą popularnością. Najpierw popularność marka zdobywała na terenie swojego kraju (Ameryki), potem szybko rozpowszechniała się na tereny praktycznie całej Europy. Obecnie coraz częściej balsamy marki Eos oraz inne kosmetyki spotkać w popularnych drogeriach na terenie Polski oraz zakupić online w sklepach internetowych.
Ich walorem jest przede wszystkim bardzo gustowny wygląd – wyglądają niczym piękny gadżet, dlatego też często goszczą na instagramowych zdjęciach czy zdobią strony czasopism. Oprócz wyróżniającego się wyglądu od typowych pomadek i balsamów do ust, balsamy Eos mają bardzo dobry skład oraz są produkowane zgodnie z zasadami przyjaznymi naturze oraz ochronie zwierząt.

Marka Eos

Firma Eos (Evolution of Smooth) istnieje na rynku już od ponad 10 lat. Powstała dokładnie w 2006 roku w Nowym Jorku. Marka Evolution of Smooth specjalizuje się w produkcji oraz dystrybucji na szeroką skalę kosmetyków do pielęgnacji skóry. Oprócz popularnych balsamów do ust w asortymencie produktów, które są wypuszczane na rynek przez tę markę znajdują się między innymi mleczka i balsamy do pielęgnacji ciała, kremy do golenia i inne produkty pielęgnacyjne.

Zalety marki

Niewątpliwą zaletą produktów marki Eos jest ich sprawdzony skład oraz specjalistyczne warunki w którą zostają one produkowane. Kosmetyki Eos zawierają w głównej mierze odpowiednio wyselekcjonowane naturalne składniki (oparte między innymi na wyciągach roślinnych).

Wszystkie składniki oraz gotowe produkty marki poddawane są surowym testom jakości oraz testom dermatologicznym, celem wyeliminowania ewentualnych odchyleń od normy i zaprezentowania klientom produktów najwyższej i sprawdzonej jakości. Co dla wielu osób jest bardzo ważne – produkty marki Evolution of Smooth nie są testowane na zwierzętach. Firma wybiera inne możliwości sprawdzania jakości produktów w warunkach laboratoryjnych. Wszystko to sprawia, że produkty marki Eos są skierowane dla wszystkich tych osób, które nie używają produktów testowanych na zwierzętach z racji światopoglądowych. Niektóre produkty marki są również hypoalergiczne – nie dotyczy to jednak wszystkich produktów, a wyłącznie tych, na których taka informacja znajduje się na opakowaniu produktów.

Testowanie produktów

Oprócz bardzo klarownych zasad, które prowadzi firma Evolution of Smooth względem testowania produktów oraz wyboru składników do produkcji, na uwagę zasługuje również pozostała działalność firmy. Marka Eos od początku swojego istnienia bardzo czynnie wspiera różne projekty charytatywne, przekazując na rzecz poszczególnych firm oraz fundacji, sporej wielkości dotacje finansowe.

Między innymi wśród takich działań firmy można wymienić bardzo głośną akcję sprzed kilku lat, kiedy to marka Eos wypuściła na rynek specjalną edycję limitowaną swoich balsamów do pielęgnacji ust, z której części dochodów ze sprzedaży przeznaczona na badania dotyczące raka piersi oraz profilaktyki dla kobiet względem tej choroby. Balsamy z tej edycji cieszyły się bardzo dużą popularnością na całym świecie i wiele kobiet było zdania, że taka forma promocji firmy połączona z działaniem na szczytny cel jest bardzo korzystna i doceniana w oczach większości klientów.

Balsamy Eos
Kliknij i sprawdź ceny!

Balsamy do pielęgnacji ust marki Eos

Najbardziej popularnym i docenionym na polskim oraz zagranicznym rynku kosmetykiem marki Eos, są pielęgnacyjne balsamy do ust. Dostępne są one w wielu wariantach smakowych i zapachowych, począwszy od dość neutralnych kompozycji, aż po bardzo owocowe i kolorowe warianty. Wszystkie bardzo ładnie pachną oraz nie mają nachalne smaku, dlatego też świetnie sprawdzają się u wszystkich, nawet u tych osób, które są dość wybredne i krytyczne.

Balsamy Eos mają bardzo dobry skład. Oparte są na naturalnych składnikach odżywczych oraz pielęgnacyjnych oraz są w 95% organiczne. Mają szereg różnorodnych właściwości, z których najbardziej popularne to właściwości:

  • nawilżające,
  • pielęgnujące,
  • odżywcze,
  • wygładzające,
  • antybakteryjne.

Dzięki tak szerokiemu spectrum działania balsamy marki Eos sprawdzą się dla każdego – nawet dla posiadaczy bardzo wymagających ust, którym potrzeba bardzo dużo dawki nawilżenia oraz regularnej pielęgnacji. W składzie balsamów do ust marki Eos można znaleźć między innymi witaminę E, olej jojoba czy masło shea  – dzięki temu balsamy te są tak bardzo efektywne w swoim działaniu i poradzą sobie z pielęgnacją ust, nawet podczas srogiej zimy.

Zalety balsamów

Zaletą balsamów jest także fakt, że bardzo łatwo się rozprowadzają oraz nie zostawiają tłustej warstwy na ustach. Balsamy stosunkowo szybko się wchłaniają, pozostawiając usta lekko błyszczące oraz wypielęgnowane. Mogą być nakładane pod pomadki i szminki – nie powodują rolowania i szybszego ścierania się produktów, a dzięki temu, że usta przed nałożeniem produktów kolorowych są idealnie wygładzone i nawilżone, kolory prezentują się o wiele lepiej niż zwykle.

Dużym walorem jest bardzo gustowne opakowanie balsamów do ust. Świetnie sprawdzą się zarówno w domowej kosmetyczce, jak również wrzucone do torebki. Pojemnik z balsamem jest dobrze zabezpieczony, co uniemożliwia jego samodzielne otworzenie się pod wpływem potrząsania czy ruchu, na przykład w walizce podróżnej czy w torebce. Bardzo wygodny jest również sposób aplikacji balsamu.

Mimo tego, że balsam do ust Eos zamknięty jest w małym słoiczku, a nie w standardowej podłużnej pomadce, nakładanie balsamu nie jest wymagane za pomocą rąk. Marka uznała takie działanie za mało higieniczne (szczególnie w przypadku, kiedy balsam chcemy zaaplikować gdzieś na zewnątrz i nie mamy gdzie umyć rąk), dlatego też słoiczek jest tak zaprojektowany, aby umożliwiał szybką aplikację na usta i to bez użycia palców. Balsamy Eos można nakładać bezpośrednio na usta, co ułatwia specjalne wyprofilowanie słoiczka oraz samego balsamu wewnątrz opakowania. Jest to kolejna bardzo ważna zaleta produktu oraz dowód na to, że balsamy Eos są przemyślane dosłownie w 100 procentach.

Balsamy Eos – uwaga na podróbki

Wraz ze wzrostem popularności balsamów Eos, rynek (zarówno polski, jak i zagraniczny) został zbombardowany bardzo dużą ilością podróbek balsamów, które oprócz tego, że przypominają pierwowzór pod względem wyglądu, niewiele mają wspólnego z amerykańskim oryginałem. Ich walorem jest często stosunkowo niska cena – to ona przede wszystkim powinna wzbudzić uwagę oraz podejrzliwość wszystkich osób kupujących. Takie podróbki cechują się zazwyczaj gorszym sposobem wykonania oraz mogą zawierać niepełnowartościowe, często nawet szkodliwe i nieprzebadane składniki.

Ich sprzedaż jest nielegalna, dlatego też często osoby wyprzedające takie podróbki oznajmiają, że sprzedają nietrafione prezenty czy elementy pochodzące ze zbyt dużych zakupów na promocji. Warto więc dokładnie sprawdzić źródło pochodzenia produktu, a także dokonywać zakupów w sprawdzonych sklepach zajmujących się dystrybucją kosmetyków zagranicznych. Kupując produkt od osoby prywatnej warto jest zawsze poprosić o wgląd do oficjalnego paragonu na dany produkt – wtedy znacznie zmniejsza się prawdopodobieństwo zakupu podrobionego towaru.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.