Catering wegański zyskuje na popularności

0 48

W ostatnich czasach wzrosła znacznie świadomość tego w jaki sposób traktowane są zwierzęta przewożone na ubój. Brak odpowiedniego traktowania świń, krów czy kur wstrząsnął społeczeństwem. W sieci pojawia się wiele drastycznych nagrań, które potrafią zniechęcić do jedzenia mięsa nawet największego fana drobiu czy wieprzowiny.

W ostatnich czasach wzrosła znacznie świadomość tego w jaki sposób traktowane są zwierzęta przewożone na ubój. Brak odpowiedniego traktowania świń, krów czy kur wstrząsnął społeczeństwem. W sieci pojawia się wiele drastycznych nagrań, które potrafią zniechęcić do jedzenia mięsa nawet największego fana drobiu czy wieprzowiny. Podłoże etyczne to coraz częstsza przyczyna zmiany nawyków żywieniowych zwłaszcza wśród młodych ludzi. Spore zainteresowanie odnotowały też firmy oferujące catering wegetariański oraz catering wegański.

Weganizm? Dieta pudełkowa na początek

Osoby chcące przejść na wegetarianizm lub weganizm chętnie sięgają po zdrowy catering. Jest to dobry pomysł, bo dostajemy codziennie zróżnicowane i odpowiednio zbilansowane potrawy, które z pewnością trudno byłoby nam przyrządzić w domu. Zwłaszcza jeśli nasza przemiana następuje z dnia na dzień i z osoby jedzącej do tej pory mięso, ryby i nabiał stajemy się weganami. Baza produktów, z których będziemy mogli przygotować danie znacznie się uszczupla. Dodatkowo decydując się na catering wegetariański lub catering wegański otrzymujemy każdego dnia inne posiłki, dzięki czemu uczymy się poznawać nowe kompozycje smaków. To z kolei powinno nas zainspirować do tworzenia później samodzielnie ciekawych i smacznych potraw. Nie musimy też męczyć się z gotowaniem i wyszukiwaniem konkretnych produktów w sklepach.

Zalety i wady wegańskiego stylu odżywiania

Główną zaletą weganizmu, jaką przedstawiają zwolennicy tego sposobu żywienia jest przede wszystkim nie przyczynianie się do cierpienia zwierząt na naszej planecie. Poza tym ważnymi kwestiami jest dbałość o środowisko, lepsze samopoczucie i stan naszego zdrowia, a także uczucie lekkości i krótszy czas przygotowania posiłków. Zdaniem przeciwników weganizmu największym kłopotem z tą dietą jest brak możliwości zapewnienia odpowiedniej dawki witamin – wskazuje się tu często na konieczność suplementacji witamin z grupy B, na przykład B12. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że weganizm w Polsce nie jest zbyt popularny i niestety nie w każdej restauracji czy kawiarni znajdziemy dla siebie wegańskie wersje posiłków – co może znacznie utrudniać funkcjonowanie. Brakuje też roślinnych zamienników wielu produktów odzwierzęcych, polski rynek nie jest jeszcze tak silnie rozbudowany w kontekście diety bezmięsnej. Tym większym powodzeniem cieszy się dietetyczny catering.

Czym się kierować wybierając cateringi dietetyczne?

Niezależnie od tego na jaką dietę się zdecydujemy warto rozważyć z jakiej firmy ostatecznie zamówimy fit catering. Ważne, aby firma mogła pochwalić się dobrymi opiniami dotychczasowych klientów. Najlepszy catering dietetyczny to taki, w którym pracownicy przygotowują posiłki starannie, z zachowaniem zasad higieny i czy używają wyłącznie świeżych i dobrych jakościowo produktów. Dobrze rozpisana dieta catering to także opieka profesjonalnego dietetyka, który układa zbilansowane jadłospisy dla poszczególnych grup klientów. Ważny jest także sposób dostawy posiłków – czy dieta pudełkowa jest zapakowana starannie i czy posiłki nie ucierpią podczas transportu.

Warto zwracać uwagę na to co jemy na co dzień nie tylko ze względów etycznych – jeśli myślimy o weganizmie lub wegetarianizmie. Najważniejsze jest wykonanie podstawowych badań krwi i sprawdzenie z lekarzem naszego stanu zdrowia. Powinniśmy kierować się przede wszystkim dobrem naszego organizmu. Często bowiem nie zdajemy sobie sprawy jak sposób żywienia wpływa na stan naszego zdrowia i życia. Polecamy sprawdzony catering dietetyczny Kutno – Fit Apetit.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.